(VIDEO) BRUKA CRNO-BELIH NA STARTU ABA LIGE: Mutin Partizan prokockao plus 10 i izgubio u Skoplju

Samo Veličković na nivou

Košarkaši Partizana poraženi su od MZT-a u Skoplju na otvaranju nove sezone ABA lige - 89:92.

Najefikasniji u Partizanu bio je Novica Veličković sa 16 poena, dok su po 12 postigli Mihajlo Andrić, Najdžel Vilijams-Gos i Patrik Miler.

MZT je predvodio Damjan Stojanovski sa 25 poena, dok je 20 postigao Bojan Trajkovski, a Garsija je ubacio 17.

MZT - Partizan 92:89 (26:25, 16:23, 21:19, 29:22)

Crno-beli su tokom druge i treće četvrtine imali i po deset poena prednosti, ali su u poslednjoj deonici uspeli da ih prokockaju.

MZT je trojkama i najviše zahvaljujući Stojanovskom i Trajkovskom napravio preokret i u finišu uspeo da sačuva prenost. Košarkaši Partizana su, upravo u momentima kada se utakmica "lomila", promašili previše, čak i otvorenih šuteva, pa je tim trenera Mute Nikolića u novoj sezoni startovao porazom.

Partizan će u sledećem kolu regionalnog takmičenja igrati protiv Mornara u Baru, u sredu od 17.00.

Četvrta četvrtina - 92:89:

40. minut - 87:85 - Čakarević promašuje šut za izjednačenje.

40. minut - 87:85 - Miler daje dva plus jedan na 23 sekunde pre kraja.

49. minut - 85:80 - Brzo se MZT vraća na pet poena prednosti, pa Muta Nikolić traži tajm-aut na 83 sekunde pre kraja.

49. minut - 81:80 - Veličković i Vilijams-Gos poentiraju za "minus jedan".

47. minut - 81:76 - MZT trojkama pravi razliku. Ponovo Trajkovski.

46. minut - 78:76 - Stojanovski pogađa trojku sa velike udaljenosti! Miler daje dva poena.

46. minut - 75:74 - Odgovaraju Veličković i Vilijams-Gos.

45. minut - 75:70 - Trajkovski je precizan i sa penala za "plus pet" MZT-a.

44. minut - 73:70 - Trojka Trajkovskog.

43. minut - 68:70 - Marinković trojkom vraća prednost Partizanu.

42. minut - 68:67 - Domaćin je bolje počeo poslednju deonicu i napravio preokret, poenima Lalića prelazi u vođstvo.

Treća četvrtina - 63:67:

40. minut - 61:64 - Garsija "gura" MZT, sada je na 17 poena.

39. minut - 57:61 - Serijom 6:0 MZT se vraća, Trajkovski ubacuje trojku.

37. minut - 51:61 - Kontra crno-belih, Gosova deseta asistencija, poeni Šalića za deset razlike.

36. minut - 49:57 - Partizan opet pravi razliku...

36. minut - 49:54 - Andrić iz igre ima šut četiri od četiri.

20:48 - "Mi smo Grobari, najjači smo, najjači", ori se dvoranom u Skoplju.

Druga četvrtina - 42:48:

20. minut - 42:48 - Vilijams-Gos pogađa oba bacanja na kraju prvog poluvremena.

20. minut - 42:46 - Sada je MZT u seriji, Stojanovski je fauliran pri šutu za tri poena, a onda je pogodio sva tri slobodna bacanja.

19. minut - 36:46 - Po šest poena i asistencija ima Vilijams-Gos.

17. minut - 34:44 - Marinković pogađa trojku za prvu dvocifrenu prednost Partizana.

17. minut - 32:41 - Novica dolazi do 12 poena, na drugoj strani Marinković "lupa" rampu, pa Miler daje trojku! Serija Partizana 9:0.

16. minut - 32:36 - Veličković je prvi "dvocifreni" na meču - deset poena.

15. minut - 31:32 - Crno-beli su već nekoliko puta promašili zicere.

14. minut - 31:32 - Novica Veličković ne posustaje, ukupno ima osam poena.

13. minut - 30:30 - Veličković vezuje pet poena, ali veći problem za MZT je to što je do sada najbolji Lalić (osam poena) već napravio tri faula.

13. minut - 30:28 - Uzvraća Veličković sa "dva plus jedan".

12. minut - 30:25 - Bejli, pa Lalić "dižu" domaćina na pet poena prednosti.

Prva četvrtina - 26:25:

9. minut - 23:24 - Gavrilović vezuje pet poena i vraća prednost crno-belima.

7. minut - 21:19 - Serija Partizana od 5:0, Andrić daje još jednu trojku.

7. minut - 21:14 - I Jansen je precizan van linije 6,75. Domaćini rešetaju.

6. minut - 18:14 - Trojka i Garsije za "plus četiri".

6. minut - 13:14 - Trojka Čančarevića.

5. minut - Pukla je petarda, meč je na kratko prekinut, ali je ubrzo nastavljen.

20:07 - U hali su i navijači MZT-a kojih prošle sezone nije bilo, zbog svađe sa upravom kluba, pa "grobari" imaju s kim da se nadjačavaju.

5. minut 11:9 - Zakucavanje Lalića. Muta Nikolić traži tajm-aut, besan je na svoje igrače zbog loše odbrane od početka meča.

4. minut - 9:9 - Igra se brzo na obe strane...

2. minut - 7:5 - Prvu trojku za domaćina pogađa Stojanovski. Strelci su precizni na obe strane za sada.

1. minut - 2:3 - Evo i prve trojke - Andrić.

1. minut - 2:0 - Lalić postiže prve poene na meču.

20:00 - Utakmica je počela...

19:59 - Prva petorka Partizana:

Gos, Marinković, Andrić, Čakarević, Šalić

19:58 - Grobari grme

Košarkaši Partizana imaće veliku podršku svojih navijača u Skoplju.

19:55 - Cedevita bolja od FMP-a

U prvoj utakmici nove sezone Cedevita je danas u Zagrebu pobedila FMP 74:67.

19:53 - Loši rezultati parnog valjka na pripremama

Partizan je redom gubio utakmice na pripremama... Na kraju, na Superkupu ABA lige poražen je od Mornara i Igokee, dok je u međuvremenu pobedio Cibonu. U generalnoj proveri očekivano je poražen od Fenerbahčea u Pioniru.

Treba napomenuti da se Muta Nikolić priključio ekipi posle Evrobasketa, odnosno neposredno pred početak ABA Superkupa u Baru.

19:51 - Crno-beli renovirali tim

Partizan je u potpunosti renovirao tim između dve sezone, a promenio je i trenera, pa je Aleksandra Džikića (otišao u Budućnost) na klupu seo povratnik Miroslav Muta Nikolić. Od starih snaga i dalje su tu kapiten Novica Veličković, Mihajlo Andrić i Vanja Marinković, a došli su Amerikanci Vilijams-Gos, Miler, Vilson, zatim Čančarević, Šalić, Tomić, Aranitović, Pecarski, Stevanović, Gavrilović i Nikolić.

19:45 - Partizan - MZT 7:3

Partizan je savladao MZT u oba prošlosezonska duela, 93:62 u Skoplju i 91:76 u Beogradu. Od ulaska makedonskog kluba u ABA ligu odigrali su deset mečeva, a crno-beli su dobili sedam.

(Kurir.rs/Kurir sport)

KURIR SPORT UŽIVO: Evo zašto su Zvezda i Partizan nestali sa terena u drugom poluvremenu