(VIDEO) PARTIZANOVA BRUKA NA 72. ROĐENDAN: Crno-beli stigli minus 19, pa ponovo izgubili od Mornara

Očajan početak sezone TIMA MUTE NIKOLIĆA

Košarkaši Partizana doživeli su i drugi poraz u ABA ligi. Mornar ih je u Baru pobedio 83:81 u utakmici drugog kola regionalnog takmičenja.

Crmo-beli su bili nadomak debakla, domaćin je u "Topolici" imao i 19 poena prednosti, a tim Mute Nikolića je uspeo da izjednači prvi put na meču 50 sekundi pre kraja.

Imali su gosti i šut za vođstvo, promašio ga je Čakarević, pa je Reli-Ros pogotkom u poslednjoj sekundi doneo trijumf Mornaru.

Nekadašnji šampion Evrope doživeo je ovaj neuspeh u danu kada slavi 72. rođendan!

Seriju poraza sa priprema crno-beli su nastavili i na početku sezone, posle MZT-a u Skoplju, skalp im je uzeo i Mornar u Baru.

Tim Mihajla Pavićevića od starta meča je počeo da "gazi" crno-bele. Tokom prve četvrtine imao je i po 15 poena razlike, a u drugoj i 19!

Mornar je u prvih deset minuta ubacio čak 36 poena, a do poluvremena 54!

Crno-beli nisu imali mnogo problema u napadu, ali u odbrani nisu imali rešenje za raspoložene šutere. Barani su već u uvodnoj deonici pogodili šest trojki iz osam pokušaja, a do odlaska na veliki odmor imali su 7/12. Za to vreme na drugoj strani samo je Andrić pogodio jedan šut van linije 6,75.

Na sve to, domaćin je bio odličan i u ofanzivnom skoku posle ono malo promašaja.

Dodatni problem za goste predstavljala je činjenica da je Vilijams-Gos već u osmom minutu zaradio treću ličnu grešku.

Pokušavali su i trener Muta Nikolić, pa i kapiten Novica Veličković tokom tajm-auta da trgnu ekipu.

"Pa gde vam je energija?! Pobijte se malo", govorio je Veličković saigračima.

Ali, uzalud...

Ni u većem delu treće deonice nije delovalo da gosti mogu da se vrate u život. Međutim, zahvaljujući Novici Veličkoviću koji je vezao sedam poena u uvodu poslednje deonice, Partizan je prišao na 67:74 u 35. minutu.

Košarkašima Mornara je "ušla voda u uši", ništa nisu mogli da pogode, pa su crno-beli malo po malo smanjivali zaostatak sve dok 51 sekund pre kraja nisu izjednačili pogotkom zahuktalog Milera - 81:81.

Imao je Partizan već pomenuti napad i za vođstvo, nije ga iskoristio, pa ga je surovo kaznio Reli-Ros sa zvukom sirene.

Miler je bio najefikasniji na meču sa 20 poena, Marinković je dodao 11, Čakarević deset, Veličković osam...

U pobedničkom timu istakli su se Reli-Ros sa 18 poena, Nidam sa 15, Mićović i Vranješ sa po 12...

Baranima je ovo drugi trijumf nad crno-belima za 12 dana, jer su na istom mestu bili bolji i u četvrtfinalu Superkupa ABA lige - 91:77.

Partizanu u subotu sledi prvi duel na domaćem terenu, protiv FMP-a u trećem kolu ABA lige, a onda u utorak gostuje Albi u Berlinu na premijeri u Evrokupu.

Mornar, takođe u subotu, ide u goste Megi.

Četvrta četvrtina - 83:81:

40. minut - 83:81 - Čakarević promašuje otvoreni šut, Ros donosi pobedu Mornaru u poslednjem sekundu!

40. minut - 81:81 - Prvo izjednačenje na utakmici! Miler je u seriji. Dao je ukupno 20 poena. Pavićević traži tajm-aut.

39. minut - 80:79 - Miler sada jednom precizan s linije penala.

39. minut - 80:78 - Luković daje jedno, Miler oba slobodna bacanja.

38. minut - 79:76 - Ros promašuje oba bacanja, Luković hvata loptu i daje koš, a onda Andrić na drugoj strani uzvraća trojkom!

37. minut - 77:73 - Trojka Nidama, pa dvojka Milera.

37. minut - 74:71 - Miler daje koš, ali promašuje dodatno slobodno bacanje.

36. minut - 74:69 - Marinković poentira iz kontre. Serija Partizana 7:0.

35. minut - 74:67 - Ponovo Veličković uzima stvari u svoje ruke. Promašio je oba slobodna bacanja, ali je uhvatio loptu i dao koš. Vezao je sedam poena i doveo Partizan na samo sedam poena zaostatka.

35. minut - 74:65 - Imao je Partizan dva napada na "minus devet", da dodatno spusti zaostatak, ali je oba puta pogrešio Vilijams-Gos, koji je dobio i petu ličnu.

33. minut - 74:63 - Šepard izlazi zbog pet ličnih grešaka.

32. minut - 74:62 - Samo što je ubacio trojku, Veličković dobija tehničku grešku.

32. minut - 71:62 - Serija Partizana 8:0, posle trojke Veličkovića crno-beli su prvi put na jednocifrenom zaostatku još od prve četvrtine.

Treća četvrtina - 71:57:

30. minut - 71:57 - Trojka Vilijams-Gosa, druga Partizanova večeras.

25. minut - 63:49 - Marinković daje "dva plus jedan". Vilijams-Gos se posle duge pauze zbog tri lične greške vraća na parket.

24. minut - 61:44 - Ponovo Ros van linije 6,75...

23. minut - 58:43 - Ništa se ne menja u drugom poluvremenu.

"Hoćemo pobedu", čuje se sa dela tribina na kojoj su smešteni Grobari!

Druga četvrtina - 54:41:

20. minut - 52:41 - Serija Partizana 5:0, pa Pavićević tražo minut odmora.

19. minut - 52:39 - Prva Partizanova trojka danas - Andrić!

18. minut - 52:36 - Domaći igrači se sada i poigravaju sa crno-belima...

18. minut - 50:36 - Miler sa linije penala dolazi do 11 poena...

15. minut - 47:33 - Miler ide od koša do koša. On je najefikasniji kod Partizana sa devet poena.

14. minut - 45:26 - Partizan prima mnogo koševa i iz "pika", sada poentira Luković, doskorašnji igrač crno-belih. Ovo je za sada maksimalnih "plus 19".

12. minut - 41:24 - Košarkaši Mornara ne posustaju, Ros posle driblinga daje još jednu trojku.

Prva četvrtina - 36:22 - PARTIZAN JE ZA 10 MINUTA PRIMIO 36 POENA!

10. minut - 34:19 - Neverovatno je kako domaćin rešeta Partizanov koš - šesta trojka Mornara, ovaj put Mugoša.

9. minut - 31:17 - 5/6 trojke Mornara!

8. minut - 26:13 - Veliki problem za Partizan, Vilijams-Gos je napravio treću ličnu grešku.

7. minut - 26:11 - Mićović je nezaustavljiv, daje još jednu trojku, ima već deset poena.

7. minut - 23:9 - I Ros pogađa trojku... Domaćini rešetaju.

5. minut - 17:6 - Ne pomažju crno-belima ni reči kapitena - Mićović nastavlja seriju, vezuje sedam poena. Mornar prvi put ima dvocifrenu prednost.

KAPITEN NOVICA VELIČKOVIĆ OBRATIO SE SAIGRAČIMA NA TAJM-AUTU:

"Pa gde vam je energija?! Pobijte se malo"...

4. minut - 15:6 - Mićović sada daje i trojku, pa Muta Nikolić traži tajm-aut.

4. minut - 12:4 - Mićović sa zvukom sirene za "plus osam", najveću prednost Mornara do sada.

2. minut - 8:2 - Prva trojka na meču - Bakić.

1. minut - 5:0 - Domaćin je bolje počeo. Vranješ daje prve poene na meču, a u sledećem napadu Nidam je fauliran pri šutu za trojku i iskoristio je sva tri slobodna bacanja.

1. minut - Utakmica je počela...

16:49 - Veličković: Agresijom do trijumfa

"Ako hoćemo da pobedimo, moramo biti mnogo agresivniji u borbi za svaku loptu. Oni su na Superkupu protiv nas pogodili 16 trojki, a pokazali su i dobru unutrašnju igru. Sada će imati i dodatan kvalitet sa povratkom Lukovića, ali verujem da smo u stanju da im dobro pariramo i da se iz Bara vratimo sa pobedom", izjavio je kapiten Partizana Novica Veličković i dodao:

"Zahvalio bih se našim navijačima iz Bara i cele Crne Gore na podršci tokom ABA Superkupa i pozvao ih da i danas budu uz nas".

16:40 - Crno-beli na rođendan za prvu pobedu u sezoni

JSD Partizan danas slavi 72. rođendan. Najlepši poklon mogli bi da mu uruče košarkaši ukoliko pobede u Baru.

16:35 - Mornar bolji od Partizana u Superkupu

Mornar i Partizan sastali su se pre 12 dana u četvrtfinalu Superkupa ABA lige u Baru. Domaćin je bio bolji - 91:77.

Prošle sezone u Jadranskoj ligi oba meča dobio je Partizan.