(VIDEO) ZVEZDA 23. PUT ZAREDOM SAVLADALA MEGU: Ročesti i Feldin vodili crveno-bele do pobede, Antić oduševio navijače

2 OD 2 ŠAMPIONA ABA LIGE

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Megu u dvorani "Aleksandar Nikolić" u srpskom derbiju odigranom u okviru drugog kola ABA lige - 90:80.

Aktuelni srpski i regionalni šampion zabeležio je 23. uzastopnu pobedu nad Megom!

Najbolji na utakmici bili su Zvezdini Amerikanci Tejlor Ročesti sa 26 poena i Džejms Feldin sa 21, ali je za domaće navijače junak bio Pero Antić, povratnik posle deset godina.

U poraženom timu sjajni su bili Dilan Enis sa 21 poenom, Nikola Rebić i Goga Bitadze sa po 19 poena, dok je Gruzijac lupio i četiri blokade u prvom poluvremenu.

U prvoj četvrtini igralo se brzo, ali šuteri još nisu bili naštelovali nišanske sprave. Nijedan od rivala nije imao prednost veću od dva poena, sve dok domaćin u finišu te deonice nije poveo 19:15.

A onda je na teren ušao Pero Antić. Ljubimac Zvezdinih navijača dobio je ovacije, a fanovima se odužio sa tri trojke u drugoj četvrtini, ukupno deset poena.

Upravo u tom periodu crveno-beli su stekli prvu osetniju prednost. Jeste Bitadze bio raspoložen za blokade, jeste Enis u prvom poluvremenu ubacio 13 poena, ali je šampion uoči odlaska na veliki odmor stekao "plus deset" - 43:33.

Na poluvremenu je bilo 44:36.

Mega je uspela da se vrati u život. Sredinom treće deonice serijom 9:0 prišla je na samo dva poena zaostatka, a nedugo zatim trojkom Rebića i do izjednačenja - 59:59. Međutim, Amerikanci su reagovali i odbili taj napad gostiju.

Ekipa Dejana Milojevića je preko Rebića još jednom zapretila Zvezdi u u poslednjoj deonici (75:71), ali više od toga nije mogla. Utisak je da su crveno-beli, kad god im je bilo potrebno, "dodavali gas" i pravili razliku, i to kao po pravilu preko Ročestija i Feldina.

Crvenoj zvezdi je ovo druga pobeda u isto toliko mečeva ABA lige (prethodno savladala i Mornar), dok je Mega posle uvodnog trijumfa nad Cibonom doživela i prvi poraz.

Sastavu Dušana Alimpijevića predstoji gostovanje Olimpiji u Ljubljani u nedelju, a u petak 13. oktobra startovaće u Evroligi duelom sa Žalgirisom u Kaunasu.

Mega u subotu dočekuje Mornar u trećem kolu regionalnog takmičenja.

Četvrta četvrtina - 90:80:

39. minut - 85:75 - Sada i Ročesti daje trojku.

38. minut - 82:73 - Trojka Dangubića...

38. minut - 79:73 - Ponovo Ročesti...

36. minut - 75:71 - Rebić vezuje četiri poena i "spušta" Megu na "minus četiri".

32. minut - 70:61 - Feldin ne posustaje, sada je na 16 poena. Milojević traži tajm-aut.

31. minut - 68:61 - Prvim poenima Radičevića (sa linije penala) počela je poslednja deonica.

Treća četvrtina - 66:61:

29. minut - 62:59 - Feldin vraća trojku.

29. minut - 59:59 - Trojka Rebića za izjednačenje!

28. minut - 59:56 - Nesportska lična za Lesora. Mega daje samo dva poena iz slobodnih bacanja (Bitadze).

26. minut - 57:52 - Reaguje Ročesti - trojkom!

26. minut - 54:52 - Trojka Enisa za samo "minus dva" Mege! Serija gostiju 9:0! Poene su tokom serije davali Rebić i Fundić.

25. minut - 54:43 - Ročesti još jednom precizan van linije 6,75.

23. minut - 51:40 - BRUTALNO ZAKUCAVANJE LESORA!

22. minut - 49:40 - Trojka Ročestija.

21. minut - 44:38 - Enis nastavlja gde je stao.

Druga četvrtina - 44:36:

19. minut - 43:36 - Prva trojka gostiju - Enis.

19. minut - 43:33 - Bjelica ubacuje za "plus deset".

18. minut - 40:31 - Treća trojka Antića! A ukupno na meču su ubačene četiri trojke (još samo Dangubić).

17. minut - 35:31 - Mega brzo vezuje četiti poena, Enis je prvi kod gostiju sa dvocifrenim učinkom.

17. minut - 35:27 - Drugi pokušaj i druga trojka Antića.

16. minut - 32:23 - Lesor sa linije penala vodi crveno-bele na maksimalnih devet poena.

16. minut - 30:23 - Jovanović vraća Zvezdu na "plus sedam", pa Milojević zove minut odmora.

15. minut - 28:23 - Za pet minuta druge četvrtine postignuto je samo šest poena!

14. minut - 28:23 - Bitadze je raspoložen za blokade! Ova nad Ročestijem mu je četvrta večeras.

13. minut - 26:23 - Ne da se Mega... Enis i Fundić smanjuju prednost Zvezde.

Prva četvrtina - 26:19:

10. minut - 26:19 - Trojka Antića!

10. minut - 23:19 - Ovacije za Peru Antića! Delije su na nogama, jer je na teren izašao njihov ljubimac.

10. minut - 21:17 - Osam poena Feldina.

9. minut - 19:15 - Posle poena Jovanovića domaćin je došao do "plus četiri". Odmah je reagovao Milojević i zatražio tajm-aut.

8. minut - 15:15 - Nijedan od rivala nije imao veću prednost od dva poena.

4. minut - 7:6 - Igra se koš za koš...

1. minut - 3:2 - Prva trojka večeras - Dangubić.

1. minut - Utakmica je počela.

19:49 - Zvezdina 22. uzastopna trijumfa

Crveno-beli su savladali Megu 22. puta zaredom! Mega je poslednji put pobedila Zvezdu 27. maja 2014. u domaćem prvenstvu.

19:40 - Oba rivala startovala pobedom

I Zvezda i Mega su u novoj sezoni startovale pobedama. Šampion je lako savladao Mornar 88:77, dok je tim Dejana Milojevića bio bolji od Cibone 95:88.