SRBI RAZBILI ZVEZDU: Nedović i Milosavljević vodili Unikahu do pobede protiv crveno-belih

Četvrti poraz srpskog šampiona u Evroligi

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Malagi od Unikahe u šestom kolu Evrolige - 65:79.

Tim trenera Dušana Alimpijevića tako je ostao na dve pobede, dok je španski tim za koji nastupaju trojica srpskih košarkaša ostvario treći trijumf.

Najefikasniji kod domaćina bio je bivši igrač Crvene zvezde Nemanja Nedović sa 17 poena, Sasu Salin je dodao 15, to jest pet trojki, Dragan Milosavljević ubacio je 12, i to sve u prvom poluvremenu...

U ekipi Zvezde po deset poena postigli su Tejlor Ročesti, Džejms Feldin i Matijas Lesor.

Bilo je ovo najgore izdanje crveno-belih u sezoni.

Zvezda je od starta bila u velikom zaostatku. Unikaha je odmah povela 7:0 i 10:2, a zatim je španski tim na krilima trojki Sasu Salina (četiri) i Nemanje Nedovića (dve), kao i dobre igre Dragana Milosavljevića povećavao prednost, koja je već u 15. minutu iznosila 21 poena (39:18).

Tim Dušana Alimpijevića je tokom treće deonice uspeo da se vrati u igru. Trojkom Ognjena Dobrića u 27. minutu Zvezda je uspela da se približi na samo šest poena zaostatka - 48:54.

Međutim, ponovo se razigrao Nemanja Nedović, vezao sedam poena i ugasio nadu bivšeg kluba da može do velikog preokreta.

Utakmicu je pratilo 7.521 gledalaca.

Sledeće nedelje igra se "dupli program" u Evroligi - Zvezda u sredu dočekuje CSKA, a u petak gostuje Olimpijakosu.

Četvrta četvrtina:

KRAJ - 79:65!

38. minut - 77:62 - Zakucavanje Muslija.

35. minut - 74:68 - Unikaha održava prednost bez problema.

31. minut - 66:51 - Domaćin uvećava razliku na startu poslednje deonice.

Treća četvrtina:

29. minut - 61:48 - Nedović vezuje sedam poena i vraća Unikahi dvocifrenu prednost.

28. minut - 57:48 - Posle tajm-auta Nedović uzvraća trojkom.

27. minut - 54:48 - Trojka Dobrića! Zvezda je prišla na samo "minus šest".

27. minut - 54:45 - Lesor je osvojio loptu i asistirao Ročestiju, koji daje koš pod faulom, a pogađa i slobodno bacanje.

25. minut - 54:40 - Peta trojka Salina.

24. minut - 51:40 - Igra se brzo na obe strane, napadi kratko traju, a Zvezda ne uspeva da se spusti ispod "minus devet".

21. minut - 45:36 - Drugo poluvreme počelo je poenima Lazića, na šta se nadovezuje trojka Feldina! Zvezda je na jednocifranom zaostatku.

"Bili smo očajni u prvom poluvremenu... To je naše najgore poluvreme ove sezone u Evroligi", rekao je Dušan Alimpijević posle 20 minuta igre.

Druga četvrtina:

20. minut 31:45 - Loša igra Crvene zvezde u napadu, ali pre svega u odbrani koja kao da nije postojala, čak i u ,mogim situacijama kada su Španci promašivali koš

19. minut 27:45 - Zvezda je propustila priliku da se koliko - toliko vrati u utakmicu

15. minut 18:39 - Posle kucanja Milosavljevića tim iz Malage ima najveću prednost u dosadašnjem delu meča. Zvezdina odbrana ne postoji

12. minut 14:30 - Unikaha je na startu druge deonice napravila seriju 8:2

Prva četvrtina:

10. minut 12:22 - Zvezda se trgla u poslednja dva minuta, pa se serijom 8:2 koliko toliko vratila u duel

8. minut 20:4 - Unikaha beži

6. minut 4:15 - Unikaha ne dozvoljava lake poene protivniku, koji ima velike probleme u napadu

3. minut - 2:7 - Feldin je pogodio prve poene za Zvezdu

3. minut 0:7 - Bolji početak domaćeg tima

Pobeda u derbiju osokolila je igrače crveno-belih i žele da nastave u istom ritmu u Malagi. Pred njima je težak zadatak protiv iskusne ekipe za koju igraju tri srpska igrača – Nemanja Nedović, Dragan Milosavljević i Dejan Musli.

Zveda ima dobar skor u međusobnim duelima; pre dve sezone u oba duela pobedio je naš klub. Ipak, sada igraju neka druga Zvezda i Unikaha. Obe ekipe imaju isti skor ove sezone u Evroligi – dve pobede i tri poraza.

Španci su oprezni pred duel sa Crvenom zvezdom. Najveću pretnju vide u triju koji predstavljaju Ročesti, Feldin i Bjelica, koji ove sezone igra kao preporođen. Često je na šutu van reket i neumoljivo pogađa, naravno, ima ga i pod košem, tako da predstavlja veliku enigmu za protivnike.