(VIDEO) FELDIN KAO FURIJA: Crvena zvezda se namučila protiv FMP-a pred evroligaški pakao

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su FMP u dvorani "Aleksandar Nikolić" u meču 8. kola regionalne ABA lige - 84:77 (19:18, 17:17, 26:20, 22:22).

Šampionu je ovo šesta pobeda u regionalnoj ligi, dok su "panteri" doživeli četvrti poraz.

Crveno-beli su se namučili protiv gostiju iz Železnika uoči paklene nedelje u Evroligi, tokom koje će dočekati CSKA u sredu, a dva dana kasnije gostovati Olimpijakosu.

Večeras je u "Pioniru" blistao Džejms Feldin - ubacio je 31 poen, od čega čak sedam trojki.

Tejlor Ročesti je dodao 11 poena, koliko i Matijas Lesor. Amerikanac je imao i devet asistencija, a Francuz i deset skokova.

Nikola Jovanović je ubacio 12 poena.

Kod gostiju daleko najbolji bio je Filip Čović sa 19 poena i sedam asistencija.

Tim Dušana Alimpijevića igrao je bez Pere Antića, Milka Bjelice i kapitena Branka Lazića.

Zvezda je bolje počela meč i povela 14:5, ali su gosti serijom 8:0 uhvatili priključak i do kraja prvog poluvremena rivali su se smenjivali u vođstvu.

Igralo se u sporom ritmu, sa mnogo prekršaja i slobodnih bacanja. Jedini kome se igrala košarka bio je Džejms Feldin, koji je obeležio prvo poluvreme sa 19 poena, od čega je dao četiri trojke.

U nastavku se igralo brže, a pored Feldina koji nije prestajao da "rešeta", adrenalin ekipi i malobrojnim navijačima dizao je i Lesor blokadom i zakucavanjima.

Crveno-beli su sve vreme drugog poluvremena vodili, ali FMP im nije dozvolio da se odlepe. Išla je prednost domaćina i do devet poena, ali su gosti svaki put topili "minus". Ipak, "panteri" nisu imali snage za preokret, pa je Zvezda zabeležila pobedu.

Četvrta četvrtina - 84:77:

39. minut - 82:75 - Feldin ne dozvoljava neizvesnu završnicu.

36. minut - 77:73 - Feldin ne posustaje - nova trojka.

36. minut - 74:73 - Ponovo "alej up" gostiju.

35. minut - 74:69 - Još jedna trojka Dangubića.

35. minut - 71:69 - Sada i gosti igraju u NBA stilu - "alej up" Čovića i Odža, koji je pritom i fauliran, a onda pogodio dodatno slobodno bacanje.

34. minut - 71:66 - Sada trojkom uzvraća Ročesti.

34. minut - 68:66 - I Čović daje trojku i tera Alimpijevića da zatraži tajm-aut.

33. minut - 68:63 - Peta trojka gostiju - Pot.

32. minut - 67:58 - Dangubić trojka! Zvezda odlazi na plus devet.

Treća četvrtina - 62:55:

30. minut - 62:55 - Feldin je neverovatan - trojke šutira 7 od 11! Ukupno 28 poena. Jedinu trojku za Zvezdu, osim Feldina, dao je Ročesti još na početku meča.

29. minut - 59:55 - FMP se bori, ne da Zvezdi da prelomi utakmicu. Dobrić je posle kontre poentirao pod faulom, a onda realizovao i dodatno slobodno bacanje.

25. minut - 50:45 - Čović ne dozvoljava domaćinu da pobegne.

24. minut - 50:42 - Feldin ponovo! Šesta trojka! Odmah zatim Feldin asistira Lesoru za njegovo novo zakucavanje. Zvezda beži na "plus osam".

24. minut - 43:42 - Čović je prvi sa dvocifrenim učinkom kod "pantera".

23. minut - 43:40 - Feldin ne posustaje, peta trojka.

22. minut - 40:40 - FMP ne da Zvezdi da se odlepi, prvi šut Simanića i odmah trojka.

22. minut - 40:37 - LESOR! Francuz je prvo lupio blokadu Nenadiću, a onda na drugoj strani zakucao posle "alej upa" sa Ročestijem.

21. minut - 36:37 - Drugo poluvreme počinje košem Čovića za novo vođstvo gostiju.

Druga četvrtina - 36:35:

20. minut - 36:35 - Tačku na prvo poluvreme stavio je Feldin, koji je dao 19 poena!

20. minut - 34:35 - FMP ponovo vodi - trojka Jeremića.

19. minut - 33:32 - Jovanović gubi loptu, Jeremić poentira u kontri.

18. minut - 33:28 - Četvrta trojka Feldina, koji ima 16 poena. Bez premca najbolji na parketu.

15. minut - 26:26 - Zakucavanje Dobrića, pa na drugoj strani trojka Nenadića.

14. minut - 24:23 - Još jedna trojka raspucanog Feldina - 13 poena.

12. minut - 21:23 - Ponovo vodi FMP, Čović daje "dva plus jedan".

11. minut - 21:18 - Feldin se vratio u igru i nastavio seriju, prvi je dvocifreni igrač na meču - 10 poena.

Prva četvrtina - 19:18:

10. minut - 19:18 - Janković pogađa, pa Zvezda dobija prvu deonicu.

10. minut - 17:18 - Trojkom Jeremića "panteri" su poveli.

8. minut - 16:13 - Radičević iz slobodnih bacanja prekida seriju gostiju.

7. minut - 14:13 - Serija gostiju 8:0 - Čović oba puta precizan sa penala, zatim je Odžo u dva napada "vezao" tri poena.

6. minut - 14:8 - Odžo precizan pod faulom, a pogađa i dodatno slobodno bacanje.

5. minut - 12:4 - Još jedna trojka Feldina.

3. minut - 8:4 - Feldin pogađa i za dva.

2. minut - 6:4 - Posle nesportske Lazarevića, Nenadić daje oba slobodna bacanja, a onda pogađa i iz igre.

2. minut - 6:0 - I Ročesti je precizan van linije 6,75.

1. minut - 3:0 - Posle 30 sekundi igre Feldin pogađa trojku iz velike daljine.

Trener košarkaša Crvene zvezde Dušan Alimpijević rekao je da će u predstojećoj utakmici protiv FMP-a u ABA ligi crveno-beli ponovo nastupiti bez Pere Antića, kao i da je neizvestan nastup nekolicine igrača. "Očekuje nas utakmica sa dobrom ekipom, koja je mlada, talentovana, i u koja u svojim redovima ima puno ptencijala. Sve to preneseno je i u dobre igre u ABA ligi. Odlično su vođeni od strane Filipa Čovća koji je najiskusniji i izvanredno igra i ovu sezonu. Većinu momaka znam odlično, ima i novih igrača koji su se odlično uklopili, novi trener Vlada Jovanović radi odličan posao i trebaće nam mnogo truda da dobijemo taj meč. Ovaj duel ćemo odigrati praktično bez treninga u zgusnutom kalendaru. Neću moći da računam na Peru Antića, a o nastupu još nekoliko igrača koji imaju sitne povrede, odlučiću na dan utakmice", rekao je Alimpijević.

Bivši košarkaš FMP-a, a sada igrač Zvezde Dejan Davidovac ocenio je da ekipa iz Železnika u dobroj formi.

"Mlad sastav koji igra dobro, i koji na parketu vodi iskusan plejmejker Čović. U dobroj su formi, novi igrači su se brzo uklopili u sistem koji se gaji godinama, i moramo maksimalno da pristupimo ovom meču. Novi trener Vlada Jovanović forsira agresivnu igru, ali sve to ne menja našu želju da dodjemo do bodova kojim bi potvrdili pobedu u derbiju, u prethodnom kolu ABA", rekao je Davidovac.

Utakmica izmedju Crvene zvezde i FMP igraće se od 17.00 u dvorani "Alekandar Nikolić".