KRALJ STAVIO MELEM NA RANE: Real deklasirao Unikahu, Baskonija protutnjala zelenom šumom

EVROLIGA

Košarkaši Real Madrida lako i ubedljivo su pobedili Unikahu u utakmici osmog kola Evrolige - 89:57.

"Kraljevi" su na svom parketu dominirali od početka do kraja, pa se pitanje pobednika nijednog trenutka nije postavljalo.

Realu je ovo bila peta pobeda, a Unikahi peti poraz.

Džejsi Kerol je bio najefikasniji sa 17 poena, Rudi Fernandez je dodao 14, a Luka Dončić 13 poena, deset skokova i šest asistencija, s tim da je slovenački reprezentativac celu poslednju četvrtinu presedeo na klupi.

Kod gostiju su bolji od ostalih bili Alberto Dijaz i Dragan Milosavljević sa po deset poena. Dejan Musli ubacio je šest poena, a Nemanja Nedović nije igrao.

Madriđani su na ovaj način prekinuli seriju od tri uzastopna poraza u Evroligi i oporavili se od debakla koji su doživeli dva dana ranije na gostovanju Baskoniji - 75:105.

A Baskonija je zabeležila još jedan ubedljiv trijumf, na gostovaju Žalgirisu - 97:77.

Gosti su u "zelenoj šumi" već na poluvremu imali 20 poena prednosti. Domaćin je u nastavku uspeo da priđe na samo sedam poena zaostatka, ali se Baskonija na vreme probudila da ponovo uveća "plus" i ubedljivo dobije meč.

Rodrig Buboa i Tornike Šengelija sa po 19 poena bili su najzaslužniji za uspeh gostiju.

Za Žalgiris je ponovo veoma dobar bio Vasilije Micić, sa 12 poena i osam skokova, a najbolji kod domaćina bio je Paulijus Jankunas sa 20 poena.

Žalgiris sada ima skor 4-4, a Baskonija 3-5.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: euroleague.net)