(VIDEO) OPET SE ČULO MUTO ODLAZI: Grobari će poludeti ako još jednom pogledaju kraj meča sa Olimpijom

težak poraz crno-belih

Košarkaši Partizana poraženi su od ljubljanske Olimpije (78:77) u 9. kolu regionalne ABA lige.

Izabranici trenera Miroslava Nikolića odigrali su najslabiju napadačku partiju ove sezone, ispustili su 10 poena prednosti sa poluvremena i zabeležili četvrti poraz u ABA ligi.

Poslednjih minut i 50 meča počelo je tako što je Gavrilović brzo pogodio zicer za Partizan. Domaći tim se odbranio, ali potom nije uspeo da poentira. Vilijams Gos je promašio, da bi posle faula Veličkovića Špan ubacio prva bacanja za vođstvo gostiju 76:73.

Gavrilović je 59 sekundi pre kraja ubacio dva penala, a Vilijams Gos je 41 sekundu pre završetka pogodio zicer za 77:76 za Partizan.

Olimpija je promašila dva šuta, ali su njeni igrači dva puta uspeli da osvoje loptu da bi 19 sekundi pre kraja Lorbek ubacio dva bacanja 77:78 za goste.

Kraj je obeležio užasno loš napad Partizana, u kom je Najdžel Vilijams Gos dugo vodio loptu u mestu, da bi Veličković promašio šut. Po završetku utakmice sa tribina se ponov čulo "Muto odlazi", što su povici nezadovoljstva radom trenera Miroslava Nikolića i rezultatima Partizana.

Kurir sport, Foto: ABA liga