(VIDEO) LUD MEČ U MORAČI: Budućnost sa 16 trojki razbila Zvezdu i stigla nadomak pol pozicije

ABA liga

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u derbiju 15. kola regionalne ABA lige u Podgorici od Budućnosti (92:86), koja je sada sa 13 pobeda prva na tabeli sa pobedom više od Beograđana i boljim međusobnim skorom u odnosu na tim trenera Dušana Alimpijevića.

1 / 4 Foto: ABA Liga

Zvezda je odlično počela meč, dozvolivši domaćem timu da samo nma kratko povede polovinom prve deonice. Tada je na scenu stupio Pero Antić. Pogodio je tri trojke u tri vezana napada i da nije napravio faul kada je Lendri ubacio trojku, Zvezda bi posle deset minuta imala i veću prednost od 27:22.

Zvezda je za dva minuta dve četvrtine izgubila tri lopte, što su domaći iskoristili i poveli 31:27, serijom 9:0. Seriju domaćih je u 14. minutu poenima sa penala prekinuo Lesor. Tada je bilo 33:28 za Budućnost.

Domaći tim je do poluvremena uspeo da podigne razliku na 47:42. pre svega šutem za tri poena (9/11), kojim je maklsimalno kažnjena činjenica da su gostu u drugih deset minuta izgubili ćak šest lopti.

Suad Šehović je na startu drugog poluvremena pogodio trojku uz faul i time doneo Budućnosti u tom momentu najvećih plus osam (50:42), koje su gosti serijom 8:0 anulirali za svega 45 sekundi. Zvezda je na polovini treće četvrtine poenima Enisa uspela da preokrene i povede 59:56, ali je tada Lendri sa tri vezana bacanja posle trećeg faula gostiju u šutu za tri poravnao rezultat. Do isteka 30. minuta Budućnost se u seriji trojki naobe strane bolje snašla i pred poslednju četvrtinu vodila 73:67.

Budućnost je sjajnim šutem za tri poena držala razliku od 4 do sedam poena. Zvezda je uspela da priđe na minus dva 83:81 nešto više od četiri minuta pre krtaja. Tada smo na obe strane videli nekoliko loših napada, da bi Ivanović pogodio trojku, posle koje gosti nisu uspeli da se vrate u meč.

Ivanović je dao 18, Lendri 17 poena kod domaćina, dok je u srpskom timu Ročesti dao 19, a Antić 14 poena.

Četvrrta četvrtina

40. minut 92:86 - Kraj meča

40. minut 90:86 - Pogodio je Ivanović

40. minut 86:88 - Trojka Davidovca

39. minut 83:88 - Dvojka Gordića

39. minut 83:86 - Dvojka Dangubića

38. minut 81:86 - Trojka Ivanović

36. minut 83:81 - Zvezda se primakla na minus dva

35. minut 83:77 - Trojka Danila Nikolića

34. minut 76:80 - Zakucavanje Lazića

32. minut 74:78 - Serija trojki na obe strane! Neverovatno je kako dobar šut za tri poena imaju oba tima, posebno domaći

Četvrta četvrtina

30. minut 70:67 - Budućnost sa penala šutira 24 od 27, a trojke 13 od 15

28. minut 61:63 - Serija promašaja i grešaka na obe strane

25. minut 57:56 - Zvezda vodi posle trojke Enisa

22. minut 50:50 - Za manje od minuta Zvezda je serijom 8:0 uspela da izjednači

21. minut - 42:50 - Trojka Šehovića uz faul! Najveća prednost za Budućnost do sada

Treća četvrtina

20. minut 42:47 - Zvezda je u drugoj deonici izgubila ćak 6 lopti, a na drugoj strani Gibson je ubacio 15 poena, uz neverovatan procenat šuta za tri poena celog tima Budućnosti 9 od 11

18. minut 40:38 - Budućnost šutira trojke 8 od 10

16. minut 34:36 - Zakucavanje Bjelice

14. minut 28:33 - Lesor je sa bacanja prekinuo seriju Budućnosti 11:0

13. minut 27:31 - Zvezda je za dva minuta izgubila tri lopte, što su domaći iskoristili i poveli 31:27, serijom 9:0

Druga četvrtina

10. minut 27:22 - Ulaz Enisa za kraj

10. minut 25:22 - Treća vezana trojka Antića

9. minut 22:22 - Antić je faulirao Lendrija koji je tada ubacio tri poena i pogodio dodatno bacanje

9. minut 22:18 - Antić je ubacio dve trojke uzastopno

8. minut 16:13 - Poenima pod košem Davidovca i Ročestija Zvezda vraća vođstvo

6. minut 12:13 - Budućnost vodi prvi put na meču

5. minut 12:11 - Budućnost je ubacila sva tri pokušaja za tri poena

2. minut 6:3 - Trojke Ročestija i Suada Šehovića

2. minut 3:0 - Feldin polaže nakon što je promenio ruku u akciji

1. minut 2:0 - Dangubić je pogodio jedno od dva bacanja

Prva četvrtina

Startne postave

Utakmica u kojoj pobeda donosi prvo mesto na tabeli igra se u Podgorici.

Košarkaši Budućnosti i Crvene zvezde u direktnom susretu odlučiće o čelnoj poziciji na tabeli regionalne ABA lige.

Crveno-beli u duel ulaze u izmenjenom sastavu zbog povrede Ognjena Dobrića, a trener Dušan Alimpijević smatra da je meč protiv Budućnosti u Podgorici od velikog značaja, ali ne i presudan u borbi za prvo mesto ABA lige.

"Dobre partije i forma oba tima garantuju dobru utakmicu, znamo atmosferu koja nas očekuje u Podgorici, ali već smo se navikli na to, pokazali smo i kroz utakmice Evrolige da se nosimo dobro sa pritiskom sa tribina", rekao je Alimpijević.

Obe ekipe trenutno imaju skor 12–2, a prvi meč u Beogradu pripao je Podgoričanima (79:75).

Utakmica Budućnosti i Crvene zvezde počinje u 17 časova u Podgorici u hali "Morača".