(VIDEO) CRVENO-BELIMA NE PRIJA ISTANBUL: Zvezdi gorak Efes! Deseti poraz u Evroligi

DVA NEUSPEHA ZA PET DANA

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Efesa u Istanbulu u utakmici 17. kola Evrolige.

Crveno-belima je to deseti poraz, dok je Efes zabeležio petu pobedu.

Ekipa Dušana Alimpijevića je doživela dva neuspeha za pet dana, jer je u ponedeljek izgubila od Budućnosti u Podgorici meč ABA lige.

Zvezda je večeras igrala bez Pere Antića i Ognjena Dobrića, dok je Branko Lazić igrao, ali je bio vidno iscrpljen posle zalečene bolesti.

Efes je, osim u prvoj četvrtini, sve vreme bio u vođstvu, dugo imao i dvocifrenu prednost i na kraju zasluženo trijumfovao.

Zvezda je više puta uspevala da smanji zaostatak, ali kada je trebalo da načini završni udarac i napravi preokret, nije imala snage.

Najjači adut crveno-belih - odbrana, danas u "Sinan Erdem domu" nije funkcionisala, što se može videti i po rezultatu. Zvezda je primila više od 100 poena.

Na kraju:

Efes - Crvena zvezda 104:95 (22:21, 28:25, 27:25, 27:24)

Zoran Dragić je imao blistavo veče, ubacio je 24 poena, dok je Erik Mekalum dodao 20. Kod domaćina su se istakli i Brajant Danston sa 13, Brok Motum i Toni Daglas sa po 12...

Bolji od ostalih kod Zvezde bili su Milko Bjelica sa 15 poena, Tejlor Ročesti sa 14, Nikola Jovanović sa 13, Matijas Lesor sa 11...

Četvrta četvrtina:

39. minut - 97:90 - Poeni Bjelice 80 sekundi pre kraja.

37. minut - 95:83 - Trojka Dragića.

35. minut - 86:81 - Bjelica pogađa i prekida konfuznu igru na obe strane.

33. minut - 84:78 - Efes održava razliku.

32. minut - 82:74 - Posle 5:0 za domaćina na startu deonice, Enis pogađa trojku.

31. minut - 80:71 - Mekalum daje "dva plus jedan".

Treća četvrtina - 77:71:

29. minut - 74:69 - Posle tajm-auta Daglas ubacuje trojku.

29. minut - 71:69 - Lesor zakucava, Zvezda je na samo "minus dva". Ataman zove tajm-aut.

27. minut - 69:63 - Danston pravi nesportsku, Davidovac daje dva bacanja, ali potom crveno-beli nisu realizovali napad.

25. minut - 66:57 - Daglas sa penala vodi domaćina na devet poena prednosti.

24. minut - 61:55 - Pogođen koš i dodatno slobodno bacanje Mekaluma.

23. minut - 55:53 - Bjelica sa osam metara sa zvukom sirene!

21. minut - 53:46 - Počelo je trojkom Motuma.

Druga četvrtina - 50:46:

20. minut - 50:46 - Simon je, tek pošto su sudije pregledale snimak situacije, dobio nesportsku ličnu grešku samo 0,8 sekundi pre kraja poluvremena. Lazić je pogodio oba slobodna bacanja, ali nije bilo vremena da se realizuje sledeća akcija.

20. minut - 49:44 - Davidovac dva puta precizan s linije penala, Zvezda prilazi!

19. minut - 49:42 - Ročesti daje "dva plus jedan".

19. minut - 49:39 - Trojka Davidovca.

16. minut - 43:30 - Braun za plus 13!

15. minut - 41:30 - Daglas donosi Efesu prvu dvocifrenu prednost.

14. minut - 37:28 - Posle poena Štimca, Efes ide na "plus devet".

13. minut - 35:28 - Dragić je u seriji. Sada pogađa za dva poena pod faulom, a daje i dodatno slobodno bacanje.

13. minut - 32:28 - Dragić pogađa trojku preko ruke u poslednjoj sekundi.

13. minut - 29:28 - Rezultatska klackalica...

12. minut - 25:24 - Istom merom uzvraća Dragić.

11. minut - 22:24 - Deonica počinje trojkom Jankovića.

Prva četvrtina - 22:21:

10. minut - 22:21 - Međutim, i Simon je odličan na drugoj strani. I Hrvat ima osam poena.

10. minut - 20:21 - Bjelica zakucava! Njegovih osam poena.

9. minut - 18:19 - Simon daje dva poena, a Dangubić tri!

9. minut - 16:16 - Bjelica sa penala, pa Jovanović posle odlične finte donose novo izjednačenje.

8. minut - 16:12 - Poenima Simona domaćin prvi put dolazi u vođstvo, a zatim Motum daje prvi trojku za Efes.

7. minut - 11:11 - Danston zakucava pod faulom, pogađa i dodatno slobodno bacanje za izjednačenje.

6. minut - 8:11 - Zvezda održava prednost...

4. minut - 4:7 - Prva trojka večeras - Feldin!

4. minut - 4:4 - Simon za izjednačenje.

2. minut - 2:4 - Pogoci na obe strane - Danston, pa Feldin.

2. minut - 0:2 - Prvi poeni na meču posle 80 sekundi, a postiže ih Bjelica.

Crveno-beli su u Istanbul stigli posle poraza u Podgorici. Budućnost je prekinula Zvezdinu nisu uspeha u ABA ligi (86:92) i osamila se na prvom mestu.

Tim Dušana Alimpijevića ima dva vezana trijumfa u Evroligi, nad Armanijem u Milanu (91:88) i Žalgirisom u Beogradu (77:65). Sada u Istanbulu nastavlja borbu za ulazak u TOP 8.

S druge strane, Efes je zabeležio samo jednu pobedu u prethodnih šest evroligaških mečeva. Ta crna serija turske ekipe počela je u Beogradu 8. decembra kada ga je savladala upravo Zvezda 100:81.

U prethodne dve sezone sastajali su se četiri puta, a uspešniji je bio Efes, koji je zabeležio tri pobede.

"Ono što se dogodilo u međuvremenu u Efesu jeste promena trenera, ali i promena uloga igrača. Prvo, nešto drugačija rola Lida i Vladimira Štimca, takođe, Derik Braun se tada vraćao posle povrede, a sada je nosilac igre. Zato ne mislim da će ova utakmica po bilo čemu biti slična onoj koju smo odigrali u Beogradu, igraju drugačije i sigurno novi trener želi da promeni određene stvari u svom timu", rekao je Alimpijević.

Na klupu Efesa seo je Ergin Ataman, koga "Delije" ne podnose još od njegovih neprimerenih izjava posle ubistva Zvezdinog navijača Marka Ivkovića Jagode u Istanbulu pred meč sa Galatasarajem.

Džejms Feldin, uprkos porazu u Podgorici, ističe da su crveno-beli s puno samopouzdanja otišli na teško gostovanje i da će to biti drugačija utakmica nego što je bila ona u Beogradu.

"Idemo u Istanbul da odigramo dobro. Oni imaju novog trenera, doveli su novog igrača, prekinuli su saradnju s nekima. To je, dakle, novi tim, moramo da budemo spremni za njihove atlete, za drugačiju igru. Ova utakmica će biti potpuno drugačija od one u Beogradu, ali naš pristup treba da ostane isti kao na ostalim utakmicama Evrolige, da igramo čvrsto, u visokom ritmu. Imamo puno samopouzdanja, znamo šta je potrebno da učinimo da bismo pobeđivali i na gostujućem terenu i kod kuće. Ovo je novi test i spremni smo za njega", rekao je Feldin.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Fonet)

KURIR SPORT: OVAKO izgleda put Zvezde i Partizana do prvog i četvrtog mesta u ABA ligi