BORBA ZA PLEJ-OF: Zadar pobedio FMP i izjednačio se sa Partizanom

ABA LIGA

Košarkaši Zadra pobedili su večeras na svom parketu FMP iz Železnika sa 83:77 (22:25, 19:19, 25:12, 17:21) u poslednjoj utakmici 16. kola ABA lige.

Prvo poluvreme utakmice u Zadru donelo je dosta neizvesnoti, da bi domaćin u drugom poluvremenu, pre svega u trećoj četvrtini stekao kontrolu, da bi u samoj završnici prelomio susret u svoju korist.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Ive Ivanov sa 18 poena, dok je Luka Božić postigao 17, a Preston Nouls i Džošua Bostik ubacili su po 14.

U ekipi FMP-a istakli su se Filip Čović sa 17 poena, a Nemanja Nenadić dodao je 15.

Zadar je ovom pobedom nad direktnim konkurentom u borbi za plasman u plej-of došao do osmog trijumfa, uz isto toliko poraza i sada je na deobi petog mesta s Partizanom, dok je FMP sedmi sa skorom 7/9.

(Beta, Foto: Zadar/Zvonko Kucelin)