(FOTO) ZVEZDA PUKLA OD BAMBERGA: Duplo slavlje Nemaca protiv Srba! Posle Orlova, pali i crveno-beli

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od ekipe Brose Bamberga u okviru 23. kola Evrolige rezultatom 62:86.

Crveno-beli su dosta dobro ušli u ovaj meč, serijom 7:0 su otvorili utakmicu. Kako je vreme prolazilo Nemci su polako pronašli svoju igru i uspeli da sustignu zaostatak.

Do sredine drugog kvartala igralo se po principi koš za koš, ali u poslednjih pet minuta prvog poluvremena Bamberg se dosta bolje snašao i došao do dvocifrene prednosti.

U trećoj četvrtini Zvezda je totalno pala. Za 10 minuta igre uspeli su da postignu samo 9 poena, pa je pitanje protivnika već tada bilo rešeno.

Poslednja četvrtina se praktično odrađivala, a obeležio je i veliki broj faulova.

Najbolji igrač na susretu bio je bivši igrač Igokee Dorel Rajt, koji je susret završio sa 21. poenom i 9 skokova. Kod domaćina još su se istakli Dejan Musli sa 13 poena i 13 skokova, kao i Luka Štajger sa poenom manje.

Kod Zvezde se istakoa Matijas Lesor sa 12 poena, a poen manje imali su Branko lazić i Tejlor Ročesti.

ČETVRTA ČETVRTINA:

39. minut - 83:60 - Mando Lo pogađa sa linije slobodnih bacanja. janković završava utakmicu sa 5 penala. Marko Kešelj ulazi u igru.

38. minut - 82:58 - Motivisani Musli ne prestaje da zasipa koš Crvene zvezde.

36. minut - 80:54 - Prvi poen jankovića sa penala. Do sada samo 4 skoka i 4 faula. Rajt izašao iz igre, završio sa 5 pogođenih trojki.

35. minut - 77:52 - Sjajan potez Muslija za njegov 11. poen. Veoma motivisan Srbin.

34 minut - 75:52 - Druga trojka Zizisa na utakmici.

32. minut - 72:50 - Nova trojka Dorela Rajta koji je večeras uništio Zvezdu.

31. minut - 69:48 - Trojka Ročestija za prvi koš u poslednjem kvartalu.

TREĆA ČETVRTINA:

30. MINUT 69:45 - Zvezda je ovu četvrtinu izgubila rezultatom 23:9.

28. minut - 62:43 - Omić fauliran na šutu. Pogađa jedno slobodno bacanje.

27. minut - 62:42 - Musli fauliran pod košem. Nova slobodna bacanja za Srbina.

26. minut - 58:42 - Nova trojka Hikmena za ogromu prednost domaćina. 100. meč Dobrića u dresu Crvene zvezde.

25. minut - 54:42 - Dorel Rajt pogađa posle novog ofanzivnog skoka. Zvezda je ovim faulom izašla iz bonusa. Tajm-aut Alimpijevića. 100. meč Dobrića u dresu Crvene zvezde.

23. minut - 50:40 - Rubit pogađa iz ofanzivnog skoka. 5:5 je odnos u ofanzivnim skokovima.

21. minut - 46:38 - Lesor pogađa za svoj 9 poen.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 46:36 - Najveća prednost Bamberga u dosadašnjem delu meču. Zvezda nije dala koš pet minuta iz igre.

19. minut - 43:36 - Nesportska Jankovića, za najveću prednost Bamberga u dosadašnjem delu sustera. Ovo je Jankoviću treći faul. Zvezda je u problemu sa faulovima.

17. minut - 41:35 - Treća trojka bivšeg igrača Igokee, Dorela Rajta.

16. minut - 36:35 - Rampa Lesora, pa trojka Lazića za seriju crveno-belih od 5:0. Lazić igra sjajnu utakmicu.

15. minut - 34:30 - Uz zvuk sirene pogađa Ročesti svoje prve poene na meču.

15. minut - 32:28 - Trojka Davidovca za prekid crne serije.

14. minut - 28:25 - Konačno pogađa Lesor. Ušao je Ročesti u igru.

13. minut - 28:23 - Serija Bamberga, Nikolić sa penala povećava prednost domaćina. Tajm-aut Alimpijević.

11. minut - 24:23 - Štajger pogađa trojku za novo vođstvo Nemaca. Treća lična greška Dobrića.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 21:23 - Enis pogađa sjajnu trojku u ranoj fazi napada. Ovo je treća trojka crveno-belih na meču.

10. minut - 20:20 - Sa penala Feldin poravnava rezultat.

7. minut - 17:18 - Polaganje Omića za novo vođstvo crveno belih.

6. minut - 14:13 - Heket pogađa trojku za prvo vođstvo domaćih.

5. minut - 11:11 - Zizis pogađa trojku za nerešen rezultat.

4. minut - 8:9 - Hikmen pogađa trojku i smanjuje prednost gostiju. Sjajna atmosfera u dvorani.

3. minut - 3:7 - Dorel Rajt pogađa trojku za prve poene domaćina.

2. minut - 0:7 - Lesor pogađa uz faul ali promašuje penal.

1. minut - 0:5 - Crveno beli bolje ušli u duel. Zvezda igra bez Antića i Dangubića.

U prvom susretu u Beogradu Brose je slavio rezultatom 75:69.

Najefikasniji na utakmici bio je Tejlor Ročesti sa 22 poena, dok se kod gostiju tada istakao Rabit sa 15 poena.

Crveno-beli su trenutno 11. na tabeli sa 9 pobeda i 13 poraza, dok je Bamberg jedno mesto ispod sa pobedom manje.

Nemci su pre nekoliko dana ostali bez prvog trenera Trinkijerija, pa će ih na ovom susretu voditi pomoćni trener Ilias Kanzuris.