(VIDEO) SPEKTAKULARAN PREOKRET CRNO-BELIH: Partizan savladao Budućnost i učinio uslugu Crvenoj zvezdi

aba liga

Košarkaši Partizana savladali su u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' Budućnost iz Podgorice rezultatom 94:83 u 21. kolu regionalne ABA lige.

Košarkaši Partizana savladali su podgoričku Budućnost u sjajnom meču.

Gubili su crno-beli na poluvremenu sa čak 14 poena razlike, a onda je usledio spektakularan preokret.

Ušli su crno-beli u drugo poluvreme veoma silovito i za jednu četvrtinu uspeli da potpuno preokrenu rezultat. Za 10 minuta Partizan je ubacio čak 31 poen, što je najbolja četvrtina crno-belih ove sezone.

Budućnost nije znala šta ih je snašlo dok je domaćin na krilima kapitena Novice Veličkovića bez milosti zasipao koš Podgoričana.

Poslednju četvrtinu crno-beli su takođe rešili u svoju korist sa čak 11 poena prednosti za ubedljivu pobedu na svom parketu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Novica veličković sa 28 poena, još su dvocifreni bili Von sa 17, Bondža sa 14 i Đorđe Gagić sa 13 poena.

Kod Podgoričana čak četiri igrača su bila dvocifrena, ali ni to nije bilo dovoljno. Najviše je ubacio Nikola Ivanović čak 13, poen manje imao je Gibson. Na 11 poena ostali su Dolman i Aleksa Ilić.

Ovom pobedom Budućnosti je ostala samo teoretska šansa za prvu poziciju. Crvenoj zvezdi je potrebna samo jedna pobeda u naredna dva kola kako bi osigruala lidersko mesto na tabeli.

Budućnost ima pobedu manje u odnosu na Cedevitu, ali i bolji međusobni skor.

ČETVRTA ČETVRTINA:

38. minut - 91:78 - Novica ne staje! Novi njegov poen, samo jedan promašaj iz igre u dosadašnjem delu meča i četiri napravljena faula.

36. minut - 89:73 - Partizan razbija Budućnost. Vanja Marinković sa devet metara pogađa trojku.

35. minut - 81:72 - Delirijum u Pioniru, nova trojka Veličkovića za najveću prednost Partizana. Njegov 24 poen. Samo jedan promašaj Novice.

34. minut - 78:72 - Nesportska Ivanovića, Von pogađa sa poludistance.

33. minut - 71:72 - Spektatularno zakucavanje Alekse Ilića za novo vođstvo Budućnosti.

32. minut - 69:70 - Nikola Ivanović vraća prednost Budućnosti. Njegov 13 poen na meču.

31.minut - 69:65 - Aranitović prvi pogađa u četvrtom kvartalu.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 67:65 - Gordić pogađa uz faul. Bivši plej Partizana pravi seriju za Podgoričane 5:0 za novu rezultatsku neizvesnost.

29. minut- 67:60 - Pionir u transu. Veličković pogađa novu trojku. Veliki preokret Partizana. 31 poena crno-belih do sada u drugom poluvremenu.

28. minut - 60:60 - Nikola Ivanović ušao u igru i stabilizovao Budućnost.

25 . minut - 58:56 - Partizan vodi, polaganje Aranitovića. Serija Partizana 22:6.

24 minut - 54:54 - Trojka Veličkovića, sjajna igra Veličkovića i Partizana u nastavku. Novicin 16. poen.

24. minut - 51:53 - Nova trojka Bandža Sija.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 36:50 - Gagić najpre skida loptu sa obruča, a onda promašuje zicer na zatvaranju prvog dela igre. Procenat šuta Partizana ispod 40 procenata. U hali ''Aleksandar Nikolić'' uslikan je i Saša Pavlović bivši igrač jednog i drugog kluba.

18. minut - 32:47 - Uz puno sreće Šehović pogađa trojku, Budućnost šutira savršeno na ovom meču.

17. minut - 28:42 - Ponovo Aleksa Ilić pogađa, sada iz dobojke za svoj deveti poen. Budućnost na 54 posto šuta iz igre.

15. minut - 26:37 - Aleksa Ilić ubacuje svoj četvrti poen.

14. minut - 24:30 - Vanja marinković pogađa četvrtu trojku za crno-bele.

11. minut - 17:26 - Novica pogađa sa linije slobodnih bacanja. Njegov četvrti poen na susretu. Partizan na 30 posto realizacije do sada.

PRVA ČETVRTINA:

9. minut - 15:24 - Pogađa Nikola Ivanović. U igru je ušao Čakarević nakon duge pauze zbog povrede. Grobari skandiraju Novici Veličkoviću.

7. minut - 15:20 - Sjajna trojka Pecarskog koji je pre nekoliko dana potpisao prvi profesionalni ugovor.

6. minut - 12:20 - Dolmen cepa mrežicu za svoju drugu trojku. Partizan slab u odbrani. Novica Veličković primio nagradu pre početka meča za 400+ utakmica u dresu crno-belih.

5. minut - 8:12 - Posle tajm-auta Bondža Si pogađa drugu trojku na meču

3. minut - 3:8 - Gipson pogađa preko ruke težak šut, ovo je njegov peti poen na meču. Partizan je tim sa najviše asistencija u ligi, dok je Budućnost ekipa sa najmanje asistencija u dosadašnjem delu šampionata.

1. minut - 0:2 - Prvi koš na utakmici dao je Suad šehović kapiten Budućnosti.

U prvom meču ova dva tima u Podgorici Budućnost je slavila rezultatom 86:79.

Najefikasniji igrač u toj utakmici bio je Patrik Miler iz Partizana sa 22 poena.

Kod domaćina istakao se Nemanja Gordić sa 19 poena.

Crno-beli su izgubili sve šanse za prolaz u doigravanje regionale ABA lige, dok Budućnost gaji ambicije za drugu poziciju na kjoj je trenutno Cedevita koja ima pobedu više ali i meč više od Podgoričana.

Goste sa klupe predvodi bivši trener Partizana Aleksandar Džikić.

KURIR SPORT: Evo kako bi kazna FSS nekome mogla da bude i nagrada