DRAMA U FIBA LIGI ŠAMPIONA: Mega savladala Cibonu za istorijsku pobedu - prvu u Evropi

Prekinut niz od 6 uzastopnih poraza

Košarkaši Mega Leksa savladali su Cibonu 81:79 (17:29, 22:14, 23:17, 19:19) u utakmici drugog kola FIBA Lige šampiona.

Mega je u drugom pokušaju izborila prvu pobedu u Evropi u svojoj istoriji.

Ujedno, izabranici trenera Dejana Milojevića prekinuli su crnu seriju od šest uzastopnih poraza u ABA ligi i Ligi šampiona.

Gosti su tokom prvog poluvremena održavali dvocifrenu prednost, ali je domaćin u nastavku uspeo da napravi preokret i sredinom poslednje deonice posle zakucavanja Alfe Kabe povede 77:70. Ipak, Cibona je uspela da meč uvede u neizvesnu završnicu - 79:79. Poene odluke postigao je Jaramaz posle solo prodora za konačnih 81:79.

Gosti su imali poslednji napad, ali Marineli nije bio precizan u šutu za tri poena.

Alfa Kaba bio je najefikasniji igrač utakmice sa 18 poena i devet skokova, dok je Andrija Žižić upisao 14 koševa i takođe devet uhvaćenih lopti.

Podsetimo, Mega je na startu takmičenja izgubila od Avelina na svom terenu sa 70:84, a Cibona je pretrpela debakl protiv Tenerifa (57:85).