(KURIR TV) PARTIZANU BRATSKI DERBI: Beogradski crno-beli srušili PAOK u Solunu

FIBA Liga šampiona

Košarkaši Partizana savladali su PAOK (76:74) u prvom meču baraža FIBA lige šampiona, čime su stekli prednost pred revanš koji se naredne srede igra u Beogradu.

1 / 4 Foto: PAOK - Partizan, Foto, Kurir, Dejan Ignjatović

Partizan je do pobede predvodio Vil Hečer sa 27 poena, četiri skoka i četiri asistencije, dok su Stefan Birčević, Vanja Marinković i Branislav Ratkovica postigli po 10 poena.U grčkom timu najefikasniji su bili Ted Mekfeden sa 20 poena i Džordan Sajbert sa 18 poena.Utakmica je odigrana pred oko 4.000 ljudi u PAOK areni. Duel dva crno-bela kluba gledalo je mnogo gostujućih navijača, koji su tokom cele utakmice navijali zajedno sa domaćim. Zvanični spiker u hali najavio je goste rečima: "Dobrodošao Partizane, dobrodošli braćo".Hala je bila okićena zastavama domaćeg i gostujućeg tima, koje su bile okačene jedna pored druge.U ekipi Partizana nije bilo Novice Veličkovića i Džamonta Gordona zbog povreda, iako su doputovali sa ekipom.Utakmica je počela "trojkama" Antonisa Konijarisa i Birčevića, a posle toga Partizan je napravio seriju 12:0. Grčki tim se posle toga primakao, ali su Mihajlo Andrić i Birčević "trojkama" vratili 10 poena prednosti (20:10).Početkom druge četvrtine Partizan je imao problema u napadu, što je iskoristio PAOK i preko Mekfedena i Sajberta prišao na 23:27. Kenan Karahodžić je posle toga postigao koš, a zatim je odgovornost preuzeo Hečer i odveo Partizan na 34:25, a zatim i na 37:27.Posle slobodnog bacanja Ratkovice, Partizan je došao do maksimalnih 13 poena razlike (40:27), ali su do kraja poluvremena Sajbert i Mekfeden smanjili zaostatak na 32:40. Partizan je u prvom poluvremenu dobro šutirao za tri poena, 5/11, dok je PAOK postigao jednu trojku iz osam pokušaja.U trećoj četvrtini PAOK je prišao na sedam razlike, ali je Hečer "trojkom" vratio dvocifrenu prednost i držao u igri goste. PAOK je posle toga iskoristio lošiju igru Partizana u napadu i preko Mekfedena, Sajberta i Evangelosa Margaritisa prišao na 48:49. Njihovu seriju od 7:0 prekinuo je Miloš Koprivica, ali je Sajbert ubrzo pogodio "trojku" za vodjstvo svog tima od 53:51.Birčević je posle toga bio uspešan pod košem za izjednačenje, a Mekfeden je ubacio "trojku" za 56:53 na kraju treće četvrtine.Uroš Luković je postigao koš uz ličnu grešku na početku poslednje deonice i izjednačio, a Hečer, Andrić i ponovo Luković doneli su Partizanu pet poena razlike 61:56. Seriju beogradskog tima prekinuo je Margaritis, ali je ponovo Hečer postigao koš protiv svog bivšeg kluba.Posle toga, Marinković je pogodio "trojku" za 67:63, a ponovo je Hečer bio dobar u odbrani i napadu za 71:65. ; Birčević je zatim izgubio loptu, a Mekfeden je to kaznio i odmah pogodio "trojku" za 68:71. Ratkovica je zatim ubacio samo jedno slobodno bacanje, a Mekfeden je pogodio i drugu vezanu "trojku" za 71:72.Ratkovica je zatim ponovo fauliran, ovog puta postigao je dva poena i doneo Partizanu tri razlike. Posle toga Mekfeden i Sajbert su promašili "trojke", a zatim je Ratkovica ubacio "dvojku" za pet razlike. U poslednjem napadu Sajbert je postigao "trojku" za konačnih 76:74.Revanš utakmica igra se 22. februara u Beogradu..

Četvrta četvrtina

40. minut 76:74 - Trojka za PAOK za kraj!

40. minut 71:76 - Ratkovica daje zicer

40. minut 74:71 - Ratkovica je pogodio oba bacanja 24,3 sekunde pre kraja

40. minut 72:71 - Mekfejden pogađa trojku

40. minut 72:68 - Ratkovica je ubacio jedno od dva bacanja

40. minut 71:68 - Trojka za PAOK

39. minut 71:65 - Hećer!

37. minut 67:63 - Trojka Marinkovića

36. minut 63:61 - Miljenović vezuje 5 poena za Grke

34. minut 61:56 - Odlična akcija Andrića i kucanje Lukovića

33. minut 58:56 - Novo vođstvo za Partizan

31. minut 56:56 - Poeni Lukovića uz faul, posle kojeg je ubacvio i dodatno bacanje

30. minut 53:56 - Kraj treće četvrtine

30. minut 51:53 - PAOK drugi put vodi

29. minut 51:48 - Koprivica prekida seriju PAOK-a 8:0

28. minut 49:48 - Partizan je potpuno bez ideje u napadu

27. minut 49:44 - Opet Hečer

26. minut 47:42 - Partizan je u krizi igre u napadu

25. minut 47:37 - Trojka Hečera

24. minut 44:37 - Dve greške Majstorovića za priključak PAOK-a

23. minut 42:32 - Prednost Partizana se održava

Treća četvrtina

20. minut 40:32 - Kraj prvog poluvremena pripao je PAOK-u

20. minut 40:27 - Partizan igra sjajno u napadu, koristi utrčavanja bekova za lake poene

19. minut 37:27 - Opet je plus deset za Partizan

17. minut 34:25 - Četiri vezana poena Hečera

15. minut 27:23 - Malo po malo, PAOK prilazi

13. minut 24:18 - Malo poena na startu druge deonice

11. minu 22:16 - Mekfeden je pogodio prve poene za Partizan

Druga četvrtina

10. minut 22:14 - Odličan početak Partiazana, naviijači skandiraju imena oba kluba

9. minut 20:10 - Nova trojka Birčevića

8. minut 14:10 - PAOK je uspeo da smanji zaostatak

4. minut 10:3 - Trojka Vanje Marinkovića

3. minut 3:5 - Marinković za prvo vođstvo Partizana

2. minut 3:3 - Birčević uzvraća na isti način

2. minut - 0:3 - PAOK pogađa prvu trojku

Prva četvrtina

Sjajna najava

Pre početka utakmice spiker u dvorani je gostima poručio: "Dobrodošli braćo iz Partizana"

Atmosfera u dvorani

Navijači polako pune tribine

Voljom žreba, Partizan je u prvoj eliminacionoj fazi novoformiranog takmičenja spojen sa solunskim PAOK-om, klubom sa kojima najvijači crno-belih imaju prijateljske odnose.

Ipak, i pored toga, beogradski tim je put Grčke otišao sa namerom da ostvari pobedu i što bolji rezultat pred revanš, koji će se naredne nedelje igrati u hali "Aleksandar Nikolić".

Bez Veličkovića i Gordona

Partizan bi mogao da bude oslabljen u ovom meču, jer prema najavama iz Soluna, Veličković bi zbog bolova u kolenu mogao da propusti ovaj susret, dok Amerikanac Gordon ima problema sa zadnjom ložom.

Džikić: To je samo prvo poluvreme

Upravo je u tom kontekstu i poruka trenera Aleksandra Džikića:"PAOK može da igra efikasno i u tranziciji, ali im je i pozicioni napad organizovan i kontrolisan. Posebna specifičnost je činjenica da se igra na razliku, tačnije rezultat je vrlo bitan. Dakle, od prvog do poslednjeg minuta mora se biti svestan da je utakmica u sredu tek prvo poluvreme", rekao je Džikić.