(VIDEO) REAL PREŽIVEO PAKAO ARENE: Kraljevski klub trojkama srušio Crvenu zvezdu

Top 16 Evrolige

Ekipa Dejana Radonjića izgorela u nameri da Top 16 fazu Evrolige startuje pobedom

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Beogradu od Reala rezultatom 79:72 (15:12, 19:19, 24:14, 21:27) u prvom kolu Top 16 faze Evrolige.

Španski klub je utakmicu prelomio u finišu treće četvrtine kada je napravio seriju 14:0. U tom periodu viđeno je i nekoliko sumnjivih sudijskih odluka.

Real je pogodio devet trojki iz 22 pokušaja, a u seriji 14:0 postigli su čak četiri trojke.

U ekipi Crvene zvezde Mitrović i Cirbes su postigli po 13 poena, Kalinić je ubacio deset. Kod Reala Fernandez je postigao 15 poena, Rejes 13, a Rodrigez 12.

Real je bolje šutirao za dva poena, bio nepogrešiv sa linije penala, dok je Crvena zvezda promašila čak osam slobodnih bacanja. U skokovima rivali su bili izjednačeni, kao i u broju osvojenih i izgubljenih lopti.

Utakmica je odigrana u beogradskoj "Areni" u odličnoj atmosferi pred oko 19.000 gledalaca.

Crvena zvezda u narednom kolu gostuje Makabiju, a sledeći meč u Beogradu igra protiv Galatasaraja.

20:49 - KRAJ MEČA: Real je odneo pobedu posle sjajne šuterske večeri

20:43 - Tajm aut za ekišu Reala

20:36 -Tri minuta do kraja utakmice Real ne spušta ritam igre, Fantastična asistencija iza leđa Jovića za Nikolu Kalinića koji postiže nove poene za ekipu crveno - belih, tajm aut.

20:35 - Plus osamnaest za Real i Cirbes postiže poene za Zvezdu iz igre uz faul sa linije penala je postigao dodatni poen.

20:25 - Real fantastičnom igrom u napadu i u odbrani ne dozvoljava Zvezdi da se priblizi na petnaest poena razlike u igru ulazi Lazić, Kalenić sa linije penala postigao oba poena.

20:20 - Početak četvrtečetvretine i Rodriges pravi faul u napadu nad Jovićem, Cirbes postiže svoj četvrti poen, na drugoj strani Rodriges vraća sva poena

20:18 - Košarkaši Real Madrida prvi put u toku utakmice imaju prednost od 12 poena razlike serijomod šesnaest jedan

20:10 - Sudija je zaustavo vreme zbog ubacivanja predmeta u igru, posle čega su crveno-beli zatražili tajm aut. Nezdovoljni odlukama sudija da se Zvezdi dosudi faul u napadu, pojedini domaći navijači, ubacili su neke predmete na parket, pa je meč na kratko bio prekinut.

20:09 - Zvezda vodi dva poena razlike i trener Reala uzima kratki tajm aut

20:01- Prvi koš iz igre Lazića i njegov peti poen i smanjuje rezultat ne samo dva poena razlike.

20:00 - Prvi napad u trećoj četvrtini pripao je košarkašima Crvene zvezde. Zvaničan broj navijača u Areni je 18.920 .

19:45 - Do kraja 30 sekundi ekipa Reala posle tajm auta postiže važne pogotke. Poslednji napad za crveno-bele i loša organizacija, Mitrović je dobrom Realovom odbranom oteran u ćošak. Kraj prvog poluvremena.

19:44 - Prvi poeni i fantastično zakucavanje Nikole Kalinića, Jović se vraća na teren, a tajm aut uzima klupa Reala.

19:43 - Lazić pravi faul i to je četvrti timski za ekipu Crvene zvezde.

19:40 - Lazić ulazi dva minuta do kraja druge četvrtine. Zvezdin plej mejker pogađa oba slobodna bacanja.

19:30 - Drugo vođstvo na utakmici i poene za crveno bele postiže Cirbes

19:28 - Dženkins smanjuje rezultat fenomenalnmim šutem i pogotkom, ekipa Crvene zvezde je u drugu četvrtinu ušla raspoloženija za šut. Serija Dženkinsa sedam nula i Zvezda samo na pola koša razlike. Tajm aut za ekipu Reala

19:22 - Blažić svojom borbom za loptu pokazao koliku želju ima za pobedom.

19:20 - Kraj prve četvrtine ekipa Reala vodi sa 12-15. Obe ekipe su pokazale veoma visok ritam igre ali slab procenat šuta

19:17- Ulaskom Kalinića ekipa Crvene zvezde ubrzava igru, ekipa Reala ispunjava bonus, sa linije penala Jaka Blažič promašuje. Sjajni Boban Marjanović skokom obezbeđuje sebi dva slobodna bacanja i postiže svoj peti poen. Zvezda loše šutira na početku meča

19:15 - Tri minua do kraja prvog poluvremena ekipa Reala je u seriju ali Mitrović uz faul postiže svoj 5 poen i salinije penala nje pogodio ali Marijanović obezbeđuje novi napad za Zvezdu

19:00 - Prvi napad pripao je ekipi Reala

19:00 - Petorka za Crvenu zvezdu Vilijams, Lazić, Mitrović, Dangubić, gosti nastupaju u sastavu Ajoni, Ljulj Fernandes, Mačulis, Rejes.

18:58 - Utakmicu sude Grci Hristos Hristodulu i Spiros Gkontas, te Francuz Nikola Maestr

18:45 - Publika u Areni burno je pozdravila dolazak Igora Rakočevića, nekadašnjeg kapitena crveno-belih. Njegov ulazak u našu najveću halu ispraćen je skandiranjem "Igore, Igore!". Tu je i kapiten iz prošle sezone Marko Simonović, kome su navijači upriličili topao doček.

Crvena zvezda, Arena, Foto: Kurir sport

18:38 - Ljudi na tribine Kombank Arene ulaze ubrzanim korakom, kako bi što pre pronašli svoje mesto, a na mestima je već oko 16.000 navijača.

Crvena zvezda arena, Foto: Kurir sport

18:31 - Košarkaši Crene zvezde su istrčali na teren uz vatromet, praćeni pesmom navijača.

18:10 - Delije još pristižu u Arenu, a na tribinama je već oko 10.000 gledalaca, ulaznice kod tapkaroša su po 3.000 dinara.

18:00 - Dva dana ranije igrale su se dve utakmice Galatasaraj - Žalgiris 78-69 i Panatanaikos- Makabi 83-76

17:00 - Majice sa likom Marka Ivkovića i porukom ŽIVIŠNavijači Crvene zvezde, popularne Delije, organizovale su humanitarnu akciju. Na njihovom štandu koji će se nalaziti na severnoj strani Kombank arene na nivou 400 biće prodavane majice sa likom Marka Ivkovića i porukom – ŽIVIŠ. Prihod od majica će biti usmeren kao pomoć Markovoj porodici.KK Crvena zvezda će na simboličan način podržati ovu akciju tako što će igrači na zagrevanju nositi ove majice.

Delije,foto:Crvena zvezda

16:00 - Radonjić očekuje spektaklRadonjić je uoči meča istakao da očekuje još jedan spektakl i dodao da verujem da njegov tim može da iznenadi favorizovani Real."Za sve nas sjajan poklon za novogodišnje praznike. Ne treba posebno pričati o našoj motivaciji, a u svaki meč idemo na pobedu. Činjenica da su karte rasprodate govori o tome kakav će ambijent biti. Motivisani smo da zabeležimo pobedu, a čuda se nazivaju tim imenom, jer se ne desavaju svakog dana", rekao je Radonjić.

15:28 - Radonjić perfektan protiv španskih klubovaTrener Dejan Radonjić od kada je na klupi Zvezde protiv španskih ekipa ima svih osam pobeda, padali su Laboral, Bilbao, Valensija, ali rival nije bio Real.

14:50 - Zvezda i Real igraju 12. put

Gurović, Radivojević i Popović, Foto: Kurir sport

Zvezda i Real sastaće se 12. put u klupskoj istoriji, Madriđani su pobedili sedam puta, ali crveno-beli se sa setom prisećaju duela duela koji je odigran 14. novembra 2006. godine u "Pioniru". Crveno-beli su dočekali "Kraljevski klub" u utakmici 3. kola Uleb kupa i slavili rezultatom 100:81. Ekipu koju je trenirao Dragan Šakota predvodili su Milan Gurović sa 35 poena, Vuk Radivojević sa 17 i Petar Popović sa 16 poena. Sa druge strane Bulok je postigao 22, Smit 16, a Rejes 12 poena.