SRBI VLADAJU PLANETOM: Basketaši Srbije pobedili Amerikance i postali šampioni sveta!

Nema niko jači

Reprezentacija Srbije osvojila je zlatnu medalju pošto je u finalu Svetskog prvenstva u basketu 3x3 u kineskom Gvangdžuu, savladala Sjedinjene Američke Države 21:16.

Dušan Domović-Bulut, Dejan Majstorović, Marko Ždero i Marko Savić savladali su u polufinalu Španiju 17:13.

Naši basketaši su u četvrtfinalu deklasirali Holandiju 22:10, dok je SAD do borbe za zlato stigao pobedivši branioca svetske titule Katar 12:11 u četvrtfinalu, a potom su u polufinalu savladali i prvaka Evrope Sloveniju 17:15.

Ovo je bilo treće uzastopno finale SP za srpske basketaše, koji su osvojili premijerno izdanje 2012. u Atini, dok su pre dve godine poraženi od Katara u Moskvi.

Kinezi očarani srpskim košarkašima, Foto: FIBA

Domović Bulut je posle meča kratko rekao:

- Amerikanci su veoma dobar tim. Da smo protiv njih igrali jedan na jedan izgubili bismo. Ali mi igramo sjajno kao tim - objasnio je najbolji igrač turnira.