ZVEZDIN KORAK UNAZAD NA PUTU KA TOP 8 Crveno-beli izgubili od Barselone, u problemu posle 13. poraza

Odluka i četvrtfinalu u poslednja 2 kola

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su kao gosti od Barselone u utakmici 28. kola Evrolige - 54:67.

Crveno-beli su osmi na tabeli dva kola pre kraja sa 15 pobeda i 13 poraza, odnosno jednim trijumfom više od devetoplasirane Darušafake s kojom će voditi borbu za plasman u TOP 8.

Zvezda dočekuje Uniks sledeće nedelje, dok Darušafaka gostuje Bambergu, pre međusobnog susreta srpskog i turskog tima u Istanbulu u poslednjem kolu. Ukoliko Darušafaka pobedi u Nemačkoj, bez obzira na ishod njihovog duela sa Uniksom, crveno-beli će morati da trijumfuju u Turskoj. Ako Bamberg učini uslugu Zvezdi, a ona pritom savlada Ruse, obezbediće plasman među osam najboljih.

Tim trenera Dejana Radonjića doživeo drugi poraz u Evroligi ove nedelje. Posle Olimpijakosa, bolji od crveno-belih bila je i Barselona u "Blaugrani" iako je bila desetkovana, iako za nju utakmica nije imala rezultatski značaj.

Međutim, dalekometna Barsina paljba je funkcionisala odlično. Domaći košarkaši pogodili su 12 trojki iz 28 pokušaja. Kad god bi Zvezda teškom mukom prišla Barsi, koja je vodila gotovo ceo meč, Perperoglu, Koponen i drugovi bi se trojkama odaljili.

Crveno-bele ne samo da nije služio šut iz daljine (5/29 za tri poena), već nisu davali ni poene iz reketa. A tako se nije moglo protiv rasterećene Barselone.

Perperoglu je bio najefikasniji sa 17 poena, Koponen je dodao 13, Vezenkov osam, Oleson sedam...

Kod Zvezde su Dženkins, Mitrović i Volters ubacili po osam poena.

Radonjić je u tim uvrstio i rekovalescenta Stefana Jovića, koji je doduše igrao samo tri minuta u prvom poluvremenu.

Četvrta četvrtina:

38. minut - 65:54 - Perperoglu, pa Koponen vezuju pet poena.

37. minut - 60:54 - Neverovatna trojka Gudurića.

35. minut - 58:51 - Serija Zvezde 6:0. Domaći trener traži minut odmora.

32. minut - 58:45 - Još dve trojke Barse (Erikson i Perperoglu), čiji igrači su ubacili ukupno 11 šuteva van linije 6,75 i to iz 23 pokušaja.

31. minut - 52:45 - Mitrović smanjuje zaostatak.

Treća četvrtina - 52:43:

30. minut - 52:43 - Trojka Dangubića, vraća Zvezdu u život. Crveno-belima je ovo tek četvrta trojka iz 20 pokušaja.

28. minut - 50:36 - Prednost domaćina raste zahvaljujući trojkama - ponovo je precizan Koponen.

26. minut - 47:34 - Igrače Barse hoće trojke, pogaša i Oleson.

26. minut - 44:32 - Posle nesportske lične greške crveno-belih, Vezenkov daje oba bacanja, ali Barsa promašuje sledeći napad.

24. minut - 42:31 - Trojka Klavera za prvo dvocifreno vođstvo.

23. minut - 39:31 - Perperoglu je nezaustavljiv na početku treće deonice, vodi Barsu na maksimalnih "plus osam". Radonjić traži tajm-aut.

23. minut - 37:31 - Posle dva promašena bacanja Tompsona, Perperoglu na drugoj strani ubacuje trojku.

22. minut - 34:31 - Drugo poluvreme počelo je poenima Perperoglua i Dženkinsa.

Druga četvrtina - 32:29:

20. minut - 32:29 - Navaro pogađa dva bacanja...

20. minut - 30:29 - Simonovićeva trojka preko ruke rivala iz ćoška!

18. minut - 30:26 - Volters nastavlja da solira, sada i poentira.

17. minut - 30:24 - Na tačno dva minuta do kraja prvog poluvremena Rajs realizuje kontru za "plus šest", što je najveća prednost do sada. Radonjić odmah reaguje tajm-autom.

16. minut - 27:22 - Još jedna trojka domaćina, pogađa je Perperoglu.

15. minut - 22:20 - Zvezda ima mnogo problema u organizaciji igre.

14. minut - 22:20 - Zakucavanje Bjelice!

13. minut - 22:18 - Perperoglu vodi Barsu na "plus četiri".

12. minut - 20:18 - I Koponen precizan van linije 6.75.

Prva četvrtina - 17:18:

10. minut - 17:18 - Koponen je bio oba puta precizan sa linije penala, ali je Volters poentirao u poslednjem napadu, tek da Zvezda prvu deonicu završi sa vođstvom.

10. minut - 15:16 - Trojka Voltersa! Zvezda opet vodi...

8. minut - 13:13 - Mitrović je raspoložen, donosi izjednačenje.

5. minut - 11:9 - Trojka Vezenkova, druga večeras.

5. minut - 8:9 - Skok u napadu i poeni za vođstvo Mitrovića.

4. minut - 8:7 - Evo i prve Zvezdine trojke - Lazić.

3. minut - 8:4 - Oleson na jednoj, pa Dženkins na drugoj strani ubacuju dvojke.

2. minut - 6:2 - Posle prve, odmah i druga trojka domaćina - Vezenkov.

2. minut - 3:2 - Prva trojka večeras - Rajs.

1. minut - 0:2 - Mitrović je prvi strelac na meču.

1. minut - Utakmica je počela.

21:00 - Minut ćutanjaMinut ćutanja u čast nekadašnjeg predsednika Barselone Agustija Montala, koji je preminuo pre nekoliko dana.

SASTAVI:

BARSELONA: Manford, Rajs, Klaver, Navaro, Vezenkov, Kuruks, Erikson, Dijan, Oleson, Koponen, Renfro, Perperoglu.

CRVENA ZVEZDA: Volters, Tompson, Dangubić, Mitrović, Lazić, Dobrić, Simonović, Dženkins, Gudurić, Jović, Kuzmić, Bjelica.

20:47 - Na tribinama 50-ak DelijeOko 50 navijača Crvene zvezde stiglo je na tribine "Blaugrane".

20:41 - Porazi u prošlom koluOba večerašnja rivala su u prošlom kolu, u sredu, doživeli poraze. Barsa je glatko pukla od Reala u Madridu (69:85), dok je Zvezda posle drame i produžetka izgubila od Olimpijakosa u Beogradu 64:66.

20:37 - Crveno-beli slavili u BeograduZvezda je dobila prvi ovosezonski meč sa Barsom. U Beogradu je bilo 76:65.

20:35 - Jović se zagreva!Crvena zvezda bi mogla da bude jača za plejmejkera Stefana Jovića! Posle nekoliko propuštenih mečeva zbog povrede leđa, Jović se zagreva za duel sa Barselonom!

20:30 - Barsa desetkovanaBarselona večeras igra bez suspendovanog Ante Tomića, koga je Evroliga kaznila jednim mečom zabrane igranja zbog udaranja košarkaša Reala Džejsija Kerola. Zbog povreda nema ni Lavala, Doelmana, Ribasa i Faveranija.