(VIDEO) ZVEZDA SA DRUGE PLANETE: Crveno-beli ponizili Baskoniju u Španiji, četvrtfinale je realnost

6. uzastopni trijumf srpskog šampiona u Evroligi

Košarkaši Crvene zvezde deklasirali su Baskoniju u Vitoriji u utakmici 19. kola Evrolige - 87:69 (25:15, 25:12, 20:22, 17:20).

Tim trenera Dejana Radonjića još jednom je odigrao furiozno od početka do kraja i zasluženo naneo debakl domaćinu u dvorani "Fernando Buesa".Zvezda je zabeležila šestu uzastopnu, a ukupno 11. pobedu u Evroligi, čime se na petom mestu izjednačila sa Baskonijom i Panatinaikosom. Takođe, treba znati da posle večerašnjeg ubedljivog trijumfa crveno-beli imaju bolji međusobni skor od Baskonije, koja je prethodno savladala srpskog šampiona u Beogradu 70:63, što bi moglo da bude značajno na kraju ligaškog dela takmičenja.

Zvezda je od starta utakmice dala gas do daske. Prepoznatljivo jakom odbranom, ali i preciznim šutem, uspela je da slomi snažnog rivala već u prvom poluvremenu. Na odmor se otišlo sa "plus 23" - 50:27. U prve dve četvrtine najjače su povukli Simonović sa 14 poena, Jović sa devet poena i pet asistencija i Volters sa sedam poena i tri asistencije.U nastavku srpski predstavnik dugo nije spuštao ritam. Imao je i 27 poena prednosti tokom treće deonice. Međutim, u poslednjoj četvrtini Baskonija je iskoristila opuštanje gostiju. Istina, pobeda Radonjićevog tima se nijednog trenutka nije dovodila u pitanje, ali je ekipa iz Vitorije zapretila da bi poraz mogla da svede na manje od sedam poena razlike, koliko je pobedila u Beogradu. Ipak, to se nije dogodilo. Baskonija je u 34. minutu prišla na 58:70, ali kao i mnogo puta ove sezone, kada je trebalo slomiti rivala i staviti tačku na meč, pojavio se Simonović i trojkom povećao razliku na 77:60 u 36. minutu. Do kraja je šampion Srbije rutinski otaljao posao.

Simonović je meč završio sa 23 poena, Jović sa 18 poena i čak 12 asistencija, Kuzmić sa 11 poena i šest skokova...

Kod domaćina Larkin sa 16 poena i Tili sa 12 bili su bolji od ostalih.Crveno-beli već u četvrtak nastavljaju takmičenje u Evroligi, u meču 20. kola dočekuju Panatinaikos.

"Velika pobeda. Znali smo da će utakmica biti teška, jer Baskonija ima ekipu sa jakim karakterom, a pritom su igrali dobro u poslednje vreme. Međutim, mi smo odigrali savršeno", rekao je Simonović za TV Sport klub.

Četvrta četvrtina - KRAJ 69:87:

35. minut - 60:77 - Trojka Simonovića. To bi bilo to...

34. minut - 58:70 - Serija domaćina 9:0.

33. minut - 56:70 - Četiri poena Larkina za "minus 14". Radonjić je tražio tajm-aut.

32. minut - 52:70 - Domaćin je malo smanjio zaostatak.

Treća četvrtina - 49:70:

30. minut - 46:68 - Posle koša Blažiča domaćin smanjuje na minus 22.

28. minut - 39:66 - Jović i Gudurić povećavaju plus na 27.

26. minut - 39:62 - Tili vezuje pet poena i Radonjić traži tajm-aut.

25. minut - 34:62 - Trojka Jovića, a zatim krade loptu i lako poentira iz kontranapada.

24. minut - 34:57 - Mitrović daje dva poena, ali promašuje dodatno bacanje.

24. minut - 34:55 - Buboa na jednoj, a Kuzmić na drugoj strani su precizni.

23. minut - 32:53 - Simonović ne posustaje.

22. minut - 32:51- Domaćin preko Diopa poentira iz kontre.

21. minut - 30:51- Kumićev polovičan učinak iz slobodnih bacanja.

21. minut - 30:50 - Hanga na startu drugog poluvremena daje "dva plus jedan".

Druga četvrtina - 27:50:

20. minut - 27:50 - Tompson sada zakucava!

20. minut - 27:48 - I Tompson se upisao u strelce.

19. minut - 27:46 - Hanga poentira.

18. minut - 25:46 - Simonović - još jedna trojka!

18. minut - 25:43 - Hanga daje koš uz faul Gudurića, ali promašuje dodatno bacanje.

16. minut - 23:43 - Buboa daje trojku.

16. minut - 20:43 - Simonović sada za dva poena.

15. minut - 20:41 - Trojka Simonovića za "plus 21".

14. minut - 20:38 - Bjelica pogađa oba bacanja.

13. minut - 20:36 - Trojku daje i Dženkins.

13. minut - 20:33 - Bjelica pogađa s distance, zatim je Volters blokiran u kontri, a na drugoj strani trojku je ubacio Larkin, ali je onda Volters vratio trojku.

12. minut - 17:28 - Blažič iz kontre.

11. minut - 15:28 - Tehnička greška za trenera Alonsa zbog protesta. Lazić je pogodio slobodno bacanje.

11. minut - 15:27 - Sada se Simonović odlično snašao pod košem.

Prva četvrtina - 15:25:

10. minut - 15:25 - Volters s poludistance, pa Lazić iz kontre i na kraju ponovo Volters sa zvukom sirene za 6:0 u finišu prve deonice i dvocifrenu prednost.

9. minut - 15:19 - Trojka Tilija.

8. minut - 12:19 - Zakucavanje Tilija.

7. minut - 10:19 - Jović je raspoložen, daje još jednu dvojku.

7. minut - 10:17 - Buboa pogađa iz kontre.

6. minut - 8:17 - Larkin se upisao u strelce.

6. minut - 6:17 - Košarkaši Baskonije nastavljaju da promašuju, a Kuzmić vodi Zvezdu na "plus 11".

5. minut - 6:15 - Jović koristi nesporazum u odbrani domaćina i lako poentira. Alonso je tražio tajm-aut.

4. minut - 6:13 - Prva trojka na meču - Jović!

4. minut - 6:10 - Tili smanjuje posle ofanzivnog skoka.

4. minut - 4:10 - I Kuzmić je siguran s linije penala.

3. minut - 4:8 - Larkin pogađa oba bacanja.

3. minut - 2:8 - Simonović, pa Mitrović iz kontre uvećavaju vođstvo crveno-belih.

2. minut - 2:4 - Barnjani prvi poentira za domaćina, ali Jović odmah vraća prednost Zvezdi.

1. minut - 0:2 - Simonović je prvi strelac.

1. minut - Meč je počeo!

21:20 - Domaćin bez ŠengelijeBaskonija je lišena pomoći Tornikea Šengelije zbog povrede. On je propustio i prethodna dva meča španskog tima. To je veliki hendikep za Alonsov sastav, jer je bio u odličnoj formi do povrede.

21:16 - Paklena nedeljaEvroligaši ove nedelje igraju po dva meča. Zvezda u četvrtak (19.00) dočekuje Panatinaikos, dok dan kasnije Baskonija gostuje Barseloni.

21:06 - Mitrović: Da se revanširamo...Kapiten Crvene zvezde Luka Mitrović izjavio je da očekuje težak meč protiv Baskonije."Idemo na noge jednoj ekipi koja igra izvanredno u kontinuitetu već dve sezone. Igraju lepu košarku, lepo ih je gledati a terenu. U prvom meču u Beogradu su nas potpuno nadigrali, bez ikakve šanse da preokrenemo rezultat. To je motiv više da odigramo dobru utakmicu i uradimo sve ono što nismo u Areni i dođemo do pobede koja bi bila ogromna, uostalom kao i svaka u ovogodišnjoj Evrolige", rekao je Mitrović.

20:58 - Bjelica: Izvanredna BaskonijaMilko Bjelica je pred utakmicu u Vitoriji rekao:"Želimo da odigramo dobru utakmicu protiv Baskonije. Pobede koje smo zabeležili nam daju samopouzdanje da nastavimo da radimo i igramo kao i do sada. Baskonija već drugu sezonu zaredom igra izvanredno, igrali su F4 prošle sezone i ove godine zabeležili mnogo pobeda. Plasman na tabeli pokazuje o kakvoj ekipi se radi. Nadigrali su nas u Beogradu, ali to je davna prošlost, ovo je nova utakmica", naveo je Milko Bjelica.

20:54 - Trener Baskonije: Zvezda trenutno u najboljoj formi od svih evroligašaTrener Baskonije Sito Alonso izjavio je da očekuje izrazito težak meč protiv Crvene zvezde jer, kako je naglasio, protivnik je ekipa u trenutno najboljoj formi u Evroligi."Crvena zvezda trenutno igra najbolje u Evroligi, pobedila je velike timove kao što su Makabi, Žalgiris, Real i CSKA. To nije tim koji se samo takmiči, već bez dileme jedan od najboljih u Evroligi, posebno u aspektu dinamike i agresivnosti", rekao je Alonso.Alonso smatra da je Zvezda pogodila sa poslednjim novajlijom Dionom Tompsonom i dodatno pojačala unutrašnju liniju, pored Milka Bjelice i Ognjena Kuzmića."Zvezda igra veoma jaku odbranu, jednu od najboljih koju sam ikada video. Savršeno znaju gde stoje, lopta ide brzo i prave odlične rezultate ove sezone. Ipak, svesni smo da možemo da pobedimo bilo koga i moramo da pružimo veliki napor da bismo slavili", dodao je Alonso.

20:46 - SudijeUtakmicu sude Italijan Luiđi Lamonika, Litvanac Olegs Latiševs i Litvanac Jurgis Laurinavičius.

20:42 - Crveno-beli u seriji, vezali pet pobeda u EvroligiSrpski šampion je vezao pet pobeda u Evroligi. Počev od 22. decembra pred crveno-belima su padali Real Madrid (82:70), CSKA (78:67), Žalgiris (77:61), Fenerbahče (75:73) i Makabi (71:67).

20:35 - Zvezda pala posle četiri trijumfa nad BaskijcimaU prvom ovosezonskom duelu večerašnjih rivala Baskonija je bila uspešnija, slavila je u Beogradu 70:63.Zvezda i Baskonija (tadašnja Taukeramika) sastajali su se i u sezonama 2013/14 i 2014/15, a crveno-beli su dobili sva četiri meča.

20:30 - Oslabljeni i umorni crveno-beliCrveno-beli su u Španiju doputovali bez povređenog Nemanje Dangubića, a ni usput nisu mogli bez problema. Zbog kvara na avionu, morali su da promene let, pa su u Vitoriju stigli danas malo iza ponoći.