(VIDEO) ZVEZDA PALA U FINIŠU: Olimpijakosu crveno-beli derbi

Evroliga

PIREJ - Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u Atini od bratske ekipe Olimpijakosa (64:59)

PIREJ - Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u Atini od Olimpijakosa sa 64:59 (13:16, 14:12, 15:20, 22:11), u utakmici devetog kola Grupe D Evrolige.

Zvezda, koja je još u prošlom kolu obezbedila plasman u Top16 fazu, druga je na tabeli sa pet pobeda i četiri pobeda, dok je Olimpijakos lider sa skorom 8/1.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Boban Marjanović sa 17 poena, kapiten Luka Mitrović postigao je 11, a Nikola Kalinić 10. Grčku ekipu predvodio je Vasilis Spanulis sa 15.

Zvezda je bila bolja u prvom delu, u kojem je imala i šest poena prednosti, a Olimpijakos je prvi put poveo 20 sekudni pre kraja prvog poluvremena. Drugo poluvreme bilo je neizvesno, a Olimpijakos je bio bolji u završnici i došao do pobede.

Prva četvrtina

Posle tri minuta igre Zvezda je vodila 6:2, pošto je Marjanović postigao sve poene za gostujući tim. Zvezda je posle trojke Lazića povela 9:2.

Zvezda u prvih swedam minuta potpuno kontroliše sve na terenu, što je potvrdila i vođstvo 16:8. Olimpijakos je u poslednja 2 minuta uspeo da se konsoliduje i smanji na 16:13, posle trojke Lafajeta.

Druga četvrtina

Druga četvrtina počela je neefikasno za dva minuta samo je Darden jednom zakucao. Na tribinama je sjajna atmosfera, jer navijači neizmenuično izgovaraju imena Olimpijakosa i Zvezde i pevaju navijačke pesme oba kluba.

Zvezda u prva četiri minuta dok u igri nema Markusa Vilijamsa teško postiže poene iz igre (samo dva Luke Mitrovića), ali sa druge strane Olimpijakos nema rešenje za odbranu gostiju, pa je i dalje 17:20 za tim iz Beograda.

Boban Marjanović u prvih 15. minuta dominira na terenu, postigao je već 13 poena i uhvatio šest lopti, nastavivši tako da opravdava zvanje najkorisnijeg igrača Evrolige.

Dva minuta pre poluvremena domaći tim je prišao na koš zaostatka 22:24, jer je Zvezda loše odgovorila na povećanu agresivnost Olimpijakosa, pa je u 20. minutu Spanulis izjednačio. Zvezda je do poluvremena izdržala napad rivala i posle trojke dangubića na odmor otiša sa poenom prednosti 28:27

Treća četvrtina

Tokom prva tr minuta drugog poluvremena Zvezda je uspela da se odupre napadima Olimpijakosa, pa je i dalje vodila 29:31. U tom periodu dobro je igrao Marko Tejić. Da prvog minuta odmora u nastavku beogradski tim je uspeo da postigne još dva poena za 33:29.

Serijom trojki Dangubića (dve) i Blažiča Zvezda je ponovo uspela da se odvoji pa minut pre isteka trećeg kvartala povela 38:43. Po isteku treće četvrtine rezultat je bio 48:42 za goste.

Četvrta četvrtina

Zvezda je lošije počela poslednju četvrtinu, pa je Olimpijakos nešto manje od pet minuta pre kraja poenima Slukasa poveo 53:52. Na to je poenima, odgovorio Vilijams, a posle trojke Kalinića, Zvezda je povela 57:55. Dva i po minuta pre kraja bilo je nerešeno 57:57.

Minut 22 pre kraja Spanulis je posle faula doneo tri poena prednosti domaćem timu (60:57), posle čega je Radonjić tražio minut odmora. Zvezda je krenula u mapad, ali Blažič nije poentirao.

Petvej je 19 sekundi pre kraja pogodio trojku, a na to je košem uz faul uzvratio Kalinić. Srpski reprezentativac nije pogodio slobodno bacanje. Na drugoj strani Slukas je bio polovičan za plus 5 12 sekundi pre kraja. Grci su na kraju slavili sa 64:59.

Tekstualni prenos

Dres za Marka Ivkovića

Navijači Olimpijakosa napravili su veliki dres sa brojem 7 na kojem je ime pokojnog navijača Crvene zvezde Marka Ivkovića, koji je ubijen u Istanbulu. Svi košarkaši Olimpijakosa potpisali su se na dresu.

Na razglasu Zvezdine pesme

Dvorana je sve punija u njoj je i velika grupa navijača Crvene zvezde, a sa razglasa se čuje pesma "Zvezda mi je sve"

Ekipe su na zagrevanju, dvorana se puni

Oba tima su na zagrevanju, a dvorana se polako puni. Prema ranijim informacijama, sve ulaznice su rasprodate dva dana pre meča.

Blažič i Dangubić sa navijačima

Pre utakmice košarkaši Crvene zvezde su uoči meča posetili fan šop bratskog kluba. Sa navijačima su se družili Blažič i Dangubić.

Oba tima već u TOP 16

Oba tima su obezbedila učešće u Top 16 fazi Evrolige, ali i Zvezda i Olimpijakos imaju motiva za pobedu. Najavljena je spektakularna atmosfera u prvi put ove sezone rasprodatoj dvorani "Mira i prijateljstva".

Košarkaši Crvene zvezde su, pobedom u Valensiji, obezbedili plasman u Top 16 dva kola pre kraja prvog dela Evrolige, a ukoliko žele prvo mesto u D grupi, u Pireju će morati da savladaju Olimpijakos. Grčki klub ove sezone nije izgubio zvaničnu utakmicu u dvorani "Mira i prijateljstva" i svakako je favorit.

Radonjić: Nagrada za plasman u drugu fazu

Trener Crvene zvzde Dejan Radonjić rekao je pre utakmice da meč u Atini predstavlja nagradu za tim koji trenira.

"Obezbedili smo plasman u Top 16 fazu i utakmica u Atini će za nas biti velika nagrada - da u punoj dvorani iskoristimo tu našu poziciju i da se kroz takav meč školujemo i napredujemo. Sportska motivacija je prisutna, svesni smo protiv koga igramo, ali pokušaćemo da iznenadimo", rekao je Radonjić..