CRVENO-BELI SE OPORAVILI OD PORAZA U DERBIJU: Zvezda pregazila FMP, ali ostala bez Simonovića

Šampion čuva prvo mesto

Košarkaši Crvene zvezde lako i ubedljivo su pobedili FMP Želeniku 77:69 (25:16, 16:16, 16:10, 20:27) u meču desetog kola Superlige Srbije odigranom u hali "Aleksandar Nikolić".

Ekipa trenera Dejana Radonjića odreagovala je posle poraza od Partizana u prošlom kolu i bez problema savladala goste iz Železnika. Crveno-beli su ovom pobedom zadržali poziciju na vrhu tabele (9-1), jer imaju prednost nad "večitim rivalom" zbog boljeg skora u međusobnim duelima.

FMP je na trećem mestu (6-4) i nastaviće borbu sa Megom za očuvanje te pozicije.U skoro praznom "Pioniru" Zvezda je praktično odradila lakši trening, jer "panteri" bez Filipa Čovića nisu pružili jak otpor. Sve je bilo jasno već u uvodnim minutima kada je domaćin poveo 10:0.Kasnije tokom meča kad god su poželeli crveno-beli su "dizali" razliku na 17, 18 ili 19 poena...

Gosti su ipak trojkama u poslednjem minutu uspeli da ublaže poraz.

Kod Zvezde su prednjačili Kuzmić sa 16 poena i Gudurić sa 15, Dangubić je dodao deset poena i imao osam skokova...

Najefikaniji na meču bio je igrač FMP-a Bursać sa 19 poena, Ljubičić je ubacio 13...Brigu za Radonjića i navijače Zvezde predstavlja povreda Marka Simonovića, koji je sredinom druge deonice napustio teren zbog povrede. Nezgodno je doskočio i odmah se uhvatio za skočni zglob.

Već u četvrtak u utakmicama 11. kola Superlige Zvezda gostuje Megi (19.00), dok FMP dočekuje Dinamik (17.00). TOK MEČA:

Četvrta četvrtina - 77:69:

40. minut - 77:69 - Posle još jedne trojke gostiju (Radanova), FMP je prvi put u drugom poluvremenu na jednocifrenom zaostatku.

39. minut - 77:66 - Prva trojka Boldena, "spušta" minus na 11 poena.

35. minut - 69:54 - Gudurić "sipa" trojke, ali na drugoj strani istom merom uzvraća Ljubičić.

34. minut - 66:48 - Sedma trojka Zvezde, pogađa je Gudurić i postaje drugi domaći igrač sa dvocifrenim učinkom - 10.

Treća četvrtina - 57:42:

25. minut - 54:35 - Kuzmić je raspoložen danas, vodi Zvezdu na 19 poena prednosti.

23. minut - 50:32 - Asistencija Jovića za poene Mitrovića i maksimalnih "plus 18". Zvezda treću deonicu počinje serijom 9:0.

22. minut - 48:32 - Brzo Zvezda "diže" prednost po povratku sa odmora. Kuzmić i Lazić vraćaju svoj tim na "plus 16". Kuzmić je prvi dvocifreni igrač na meču - 12 poena.

Druga četvrtina - 41:32:

20. minut - 41:32 - FMP se bori, uspeo je da pred odlazak na odmor smanji zaostatak na devet poena.

15. minut - 37:21 - Prednost šampiona raste, maksimalnih "plus 16" pošto je Dangubić pogodio jedno slobodno bacanje.

14. minut - POVREDIO SE SIMONOVIĆ! Posle doskoka na nogu Radanova, uhvatio se za skočni zglob... Napustio je teren.

14. minut - 33:21 - Sada gledamo dalekometnu paljbu - prva trojka Simonovića.

13. minut - 28:21 - Bursać je raspoložen - 3/3 za tri poena, ukupno 11.

11. minut - 28:16 - Trojka Lazića.

Prva četvrtina - 25:16:

10. minut - 25:16 - Gudurić precizan van linije 6,75.

8. minut - 20:15 - Dve vezane trojke Bursaća.

6. minut - 17:5 - Zvezda opet beži.

5. minut - 12:5 - Trgao se FMP. Dva poena Ljubičića.

4. minut - 10:1 - Ljubičić daje jedno bacanje... Gosti su dali prvi poen posle tri minuta i deset sekundi igre.

3. minut - 10:0 - I Kuzmić se "upisao"...

2. minut - 8:0 - Još jedna trojka Dobrića, inače bivšeg igrača FMP-a. Za sada je jedini strelac na meču.

1. minut - 5:0 - Počelo je trojkom Dobrića, a isti igrač je odmah zatim ubacio i dvojku, s tim da je promašio dodatno slobodno bacanje.

Šampion je lider, ali u ovaj meč ulazi posle jedinog poraza u dosadašnjem delu prvenstva, od Partizana.

FMP je treći sa učinkom 6-3.

Zvezda je bez Nejta Voltersa, a pitanje je da će minutažu dobiti roviti Branko Lazić i Milko Bjelica. FMP igra bez povređenog kapitena Filipa Čovića.

Ovo im je peti duel u sezoni. Sastali su se dva puta u ABA ligi, po jednom u Kupu Radivoja Koraća i Superligi i sve mečeve dobila je Zvezda.