(VIDEO) SJAJNA ZVEZDINA UVERTIRA ZA EVROLIGU: Crveno-beli razbili Megu pred dolazak Darušafake

Šampion maksimalan i posle 4 kola

Košarkaši Crvene zvezde deklasirali su Mega Leks u dvorani "Aleksandar Nikolić" u utakmici četvrtog kola ABA lige - 96:76 (32:14, 24:17, 21:24, 19:21) .

1 / 5 Foto: Saša Pavlić

Aktuelni šampion ima maksimalni učinak u regionalnom takmičenju, dok je vicešampion doživeo već treći (uzastopni) poraz.Crveno-beli ne pamte kada su poslednji put ovako lako i ubedljivo savladali Megu. U reprizi prošlosezonskog finala plej-ofa Zvezda je demolirala ekipu trenera Dejana Milojevića najviše zahvaljujući odličnom šutu iz igre. Domaći igrači nemilosrdno su rešetali koš od starta meča, pa su posle prve deonice imali 32:14, a pred odlazak na poluvreme i 27 poena prednosti - 56:29. U tom periodu šutirali su 14/18 za dva poena, 8/16 za tri, imali 20 asistencija... Kada su u trećoj deonici razliku podigli na 31 poen (71:40) malo su "smanjili gas" i počeli da čuvaju snagu za naredne izazove, dozvolivši gostima da ublaže poraz. Mega je od svih dosadašnjih Zvezdinih rivala ove sezone (MZT, Cedevita, Zadar) najbolje prošla - izgubila je "samo" sa 20 poena razlike.

Luka Mitrović je uz 19 poena imao i osam skokova i pet asistencija, Dangubić je dodao 16 poena, Simonović 11, Jović i Lazić po deset...

Tejić je bio najbolji u poraženom timu sa 19 poena, Novak je ubacio 13...

Tim trenera Dejana Radonjića i u četvrtoj utakmici u ABA ligi pokazao je da se nalazi u odličnoj formi, što posebno raduje navijače, jer Zvezda u četvrtak startuje u Evroligi. Tada u Beograd stiže Darušafaka. Crvena zvezda u petom kolu ABA lige gostuje Krki u ponedeljak 17. oktobra, dok Mega dva dana ranije dočekuje Cedevitu.

4. četvrtina:

37. minut - 90:63 - Crveno-beli su se ponovo raspucali...

36. minut - 84:59 - Posle tajm-auta Dejana Milojevića, Zvezda je ubacila trojku - Gudurić.

34. minut - 79:59 - Jović prekida "post" Zvezde...

33. minut - 77:59 - Crveno-beli još nisu dali koš u poslednjoj deonici.

3. četvrtina - 77:55:

30. minut - 74:53 - Posle tri poena (dva plus jedan) Mušidija, Mega je serijom 8:0 smanjila zaostatak na 21 poen.

27. minut - 71:40 - Prva Zvezdina trojka u ovoj deonici, treća za Dangubića na meču za čak "plus 31".

25. minut - 65:36 - Treći put na meču Mitrović pogađa pod faulom. U ovom napadu zabeležio je tri poena.

24. minut - 62:36 - Igra se koš za koš... Zvezda održava ogromnu prednost.

2. četvrtina - 56:31 - Zvezda je u prvom poluvremenu šutirala 14/18 za dva poena, 8/16 za tri, imala 20 asistencija... Dangubić je dao 11 poena, sve u prvoj četvrtini, po osam su dali Simonović i Mitrović.

19. minut - 56:29 - Jović vezuje četiri poena za 27 poena razlike!

17. minut - 50:28 - Osma trojka domaćih - Branko Lazić.

16. minut - 47:26 - Zvezda je nezaustavljiva. I Gudurić je pogodio trojku. Sada je "plus 21".

15. minut - 42:24 - Ne pomažu ni tajm-auti Dejana Milojevića, Simonović je opet precizan van linije 6,75.

14. minut - 39:21 - Trojka Simonovića! Zvezda ne da prednost!

1. četrvtina - 32:14

32:14 - Dangubić trojkom stavlja tačku na prvu deonicu. Danguibić je ubacio 11 poena!

Utakmica je počela!

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je da se nada da će njegova ekipa u predstojećoj utakmici protiv Mega Leksa zabeležiti novu pobedu, kao i da je svestan da je pred crveno-belim zahtevan period.

"Igramo prvi meč u ovoj sezoni protiv Mege, ekipe koja ima prepoznatljiv sistem i igru. Oni su na selekciju igrača od prošle godine dodali još nekoliko novih mladih i talentovanih igrača s dosta potencijala od kojih treba očekivati kvalitetna izdanja. Naši dueli su uvek bili specifični i interesantni, bez obzira na situacije u kojima se nalazimo. Spremamo se da odigramo dobro i da odgovorimo na njihov potencijal, energiju i individualne mogućnosti i da dodjemo do novih bodova", rekao je Radonjić.

Crvena zvezda dočekuje u dvorani "Aleksandar Nikolić" od 17.00 Mega Leks u četvrtom kolu Jadranske lige.