(VIDEO) RUTINSKI: Zvezda lako pregazila Metalac!

Crveno-beli stigli do nove pobede

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Cirbes i Dženkins sa po 16 poena, dok je Dangubić dodao 12. Kod gostiju, najbolji je bio Malešević sa 13 poena

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde Telekom pobedili su u Beogradu ekipu Metalca iz Valjeva 82:59 (25:10, 23:22, 16:16, 18:11) u meču 24. kola regionalne ABA lige.Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Cirbes i Dženkins sa po 16 poena, dok je Dangubić dodao 12. Kod gostiju, najbolji je bio Malešević sa 13 poena.Crvena zvezda je prva na tabeli sa 22 pobede i dva poraza, dok je Metalac sedmi sa po 12 pobeda i poraza. Crvena zvezda će u narednom kolu gostovati Igokei, dok će Metalac dočekati Mega Leks.Metalac je dobro počeo meč, ali su crveno-beli zaigrali dobro u odbrani, a potom serijom od 12:0 poveli 14:4. Zvezda je na prvu pauzu otišla sa prednošću od 15 poena (25:10). Gosti su uspeli da smanje na minust sedam u drugoj četvrtini, ali je Jović već na isteku sledećeg napada trojkom sa polovine terena vratio crveno-bele na dvocifrenu prednost (40:30). Zvezda je prvo poluvreme rešila u svoju korist, 48:32.

TOK UTAKMICEI četvrtinaMetalac je poveo 2:0 i 4:2, a onda je Zvezda zaigrala svoju igru. Usledila je serija crveno-belih od 12:0 za vođstvo od 14:4 u 7. minutu. Prednost Zvezde rasla je iz minuta u minut, a domaći su prvu četvrtinu rešili u svoju korist 25:10.

II četvrtina U narednom napadu Jović je podigao navijače na noge pošto je pogodio trojku sa pola terena, za 40:30
III četvrtina IV četvrtina

Domaći tim je nastavio sa dobrom igrom i u poslednjoj četvrtini, a u 33. minutu bilo je 68:52 za Zvezdu. Crveno-beli su do kraja meča atraktivnom igrom održavali prednost i zasluženo su stigli do pobede.