(VIDEO, FOTO) SPANULIS SRUŠIO RUSKU ARMIJU: Olimpijakos savladao CSKA za finale Evrolige

Grci u finalu

Vasilis Spanulis sa tri vezane trojke u finišu meča preokrenuo rezultat u korist grčke ekipe

Vasilis Spanulis! Bek Olimpijakosa sa tri trojke u finišu meča odveo je Olimpijakos u finale Evrolige preko CSKA rezultatom 70:68 (17:20, 18:16, 12:15, 23:17).

Spanulis je promašio prvih 11 šuteva iz igre, da bi potom pogodio ključne poene za pobedu.

Olimpijakos u finalu čeka boljeg iz duela Real - Fenerbahče.

Spanulis je utakmicu završio sa 13 poena, Printezis je bio najefikasniji sa 14, a Slukas je postigao 10.U ekipi CSKA De Kolo je postigao 18, Kaun 11, a Miloš Teodosić osam (5 asistencija, 6 izgubljenih lopti).

Olimpijakos je otvorio utakmicu trojkom Mancarisa, ali je Voroncevič brzo vratio istom merom.

Kirilenko je u 4. minutu doneo ruskom timu četiri poena viška - 9:5, a isti igrač je u 8. minutu doveo CSKA u vođstvo 15:9.

Olimpijakos se vratio u meč sa dve vezane trojke Papapetroua i Lafajeta.

Aron Džekson je sa tri vezana poena postavio konačan rezultat posle prve četvrtine - 20:17.

Razigrao se Džekson i početkom druge četvrtine doneo "Armiji" sedam poena prednosti - 24:17.

Posle tajm-auta Olimpijakos je vezao pet poena, Papapetru je upisao svoj sedmi poen. U nastavku drugog perioda ekipe su se smenjivale u vođstvu.

Printezis je trojkom izjednačio na 33:33 minut i po pre kraja prvog poluvremena.

Kirilenko i Krjapa su sa linije slobodnih bacanja u finišu doneli minimalnu prednost CSKA 36:35, a Olimpijakos nije iskoristio poslednji napad u drugoj četvrtini.

CSKA je otvorio treću četvrtinu sa četiri vezana poena, a košem Nanda De Kola u 26. minutu poveo sa osam poena viška - 47:39.

Sims je u 27. minutu pogodio dva poena za 49:42, da bi Olimpijakos vezao pet poena, od kojih je trojku pogodio Printezis, što je bio njegov 14. poen.

Teodosić je svoje prve poene na meču postigao u samom finišu treće četvrtine postavio konačnih 51:47 posle tri četvrtine.

Poslednju četvrtinu otvorio je Miloš Teodosić sa tri slobodna bacanja za 54:47.

Nije ga bilo nigde 30 minuta, a onda je vezao osam poena. Trojkom Teodosića CSKA je u 33. minutu poveo sa 57:49.

Saša Kaun je u 36. minutu prvi put doneo ruskom timu devet poena prednosti - 61:52. Međutim, nekoliko brzopletih napada CSKA omogućili su Olimpijakosu da se ponovi vrati u meč. Prva trojka Spanula i poeni sa penala Slukasa vratili su Grke na 63:59, do kraja je ostalo nešto više od tri minuta igre.

Olimpijakos se potpuno vratio u igru. Ni tajm-aut nije doneo promenu, Grci su smanjili na 63:61, a zatim trojkom Spanula poveli 64:63 1:58 pre kraja utakmice.

Neverovatan preokret Olimpijakosa. Spanulis postiže nova dva poena za 66:63 1:29 pre kraja utakmice.

Hajns je bio polovičan sa linije penala na 1:16 pre kraja za 66:64.

Soni Vims je posle tajm-auta pogodio za 66:66. Do kraja utakmice ostala je 31 sekunda.

Neverovatna trojka Spanula devet sekundi pre kraja za 69:66.

De Kolo je sedam sekundi pre kraja sa linije penala smanjio na 69:68.

Slukas je sa penala bio polovičan za 70:68, a CSKA nije uspeo u preostalih sedam sekundi da dođe do koša.