ZVEZDI GORAK EFES: Evroligaški šamar crveno-belima u Istanbulu

Peti poraz srpskog šampiona

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Efesa (79:100) u Istanbulu, u devetom kolu Evrolige.

Izabranici trenera radonjića sada imaju skor od 4 pobede i pet poraza, kao i turski tim, koji trenira hrvatski stručnjak Velimir Perasović.

Čarls Dženkins jedini je bio na nivou, a meč je završio sa 20 poena i 3 krađe. Gudurić je dodao 14 poena i 4 skoka, a po 9 poena postigli su Bjelica i Simonović. Kod domaćina, 22 poena ubacio je Koton, 20 Braun, a 17 Ertel.

Četvrta četvrtina

40. minut 79:100 - Prvi put ove sezone, Zvezda je primila trocifren broj poena

39. minut 79:96 - Odbrana najboljeg defanzivnog tima Evrolige ne postoji

36. minut 75:86 - Zvezda promašuje, Turci to kažnjavaju

35. minut 83:75 - Lazić je promašio dva šuta za tri poena, a na drugoj strani pogodio je Koton

34. minut 75:80 - Sad i trojka Simonovića

33. minut 80:72 - Volters trojkom drži Zvezdu u životu

30. minut 64:74 - Zvezda je prišla na 4 razlike, ali se Efes sa 3 vezane trojke opet odlepio. Na kraju trećeg kvartala bilo je plus deset

28. minut 60:70 - Efes sa dve trojke vraća razliku

28. minut 60:64 - Još jedna trojka Dženkinsa

27. minut 57:64 - Trojka Dženkinsa

26. minut 54:64 - Prednost Turaka iznosi od 10 do 13 poena

24. minut 48:61 - Dženkins je ubacio trojku, ali je na isti način uzvratio Koton

21. minut 42:47 - Kao i na startu meča, Kuzmić upisuje prve poene za Zvezdu u nastavku

Treća četvrtina

20. minut 40:47 - Kraj prvog poluvremena u kom je Zvezda imala nekoliko minuta praznog hoda, u kojima je Efes napravio razliku

19. minut 38:43 - Zvezda je uz pet poena Gudurića uspela da se vrati i malo neutrališe lošu igru u drugom delu druge četvrtine

18. minut - 33:41 - Jović je prekinuo seriju domaćeg tima

17. minut 31:41 - Turski tim je napravio seriju 12:0, Zvezda nema kontrolu skoka

15. minut 31:36 - Efes prvi put ima 5 poena prednosti

14. minut 29:29 - Igra se poen po poen

12. minut 24:24 - Trojka Marka Gudurića

Druga četvrtina

10. minut 21:21 - Kraj prve četvrtine

10. minut 19:15 - Zvezda uspela da održi prednost dala je mnogo poena iz kontri i pod tablom

7. minut 15:13 - Igra se poen po poen

4. minut 10:9 - Efes je postigao 5 poena zaredom, a Koton prvu trojku na meču

3. minut 10:4 - Zvezda je u seriji 6:0 sjajno funkcioniše napad, Zvezdinih košarkaša, koji poentiraju na zicer

1. minut 2:0 - Kuzmić postiže prve poene na meču

Prva četvrtina

Zvezda posle osam utakmica ima polovičan učinak u Evroligi - po četiri pobede i poraza, dok Efes ima tri trijumfa i pet poraza. Radonjić: Znamo atmosferu, ali i kvalitet Efesa

Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić izrazio je nadu da će njegova ekipa uspeti da prevazidje sve probleme s kojima se susreće.

"Za iznenađenje tamo je potrebno da igramo jako dobro. Očekuje nas tim koji igra kvalitetno, trener je nov, napravili su dosta izmena u timu, svesni smo šta nas čeka, i još putujemo bez Luke Mitrovića. Ono što je dobro u ovoj situaciji je da Luka nije teže povredjen, ali odsustvo svakog igrača u ovakvom rtimu utakmica za nas je težak udarac, što znači da ćemo morati da damo više od maksimuma da dodjemo do iznenadjenja", rekao je Radonjić za klupski sajt.

"Efes je ekipa koja ima veliki kvalitet i koja od nas zahteva da budemo dobri u oba prvaca kako bi im parirali. Sva četiri tima iz Turske su izuzetno jaka, sa ogromnim ulaganjima i sa visokim ambicijama. Ambijent koji nas očekuje tamo znamo da nam daje prostora da se osećamo dobro, ali je na terenu puno kvaliteta", rekao je Radonjić.

"Efes ima mnogo iskusnih igrača, ali i dosta mladih talentovanih. Atletiski izuzetna ekipa, igraju snažno, imaju mogućnost da koriste taj kvalitet na različite načine, i mi moramo da odgovorimo tome na terenu. Ipak, ovo je samo jedna utakmica, tek deveto kolo", dodao je on.