OBRADOVIĆ BEZ MILOSTI PREMA CRVENO-BELIMA: Zvezda  u Istanbulu lako poražena od Fenerbahčea

Pakleni decembar za crveno-bele

OBRADOVIĆ BEZ MILOSTI PREMA CRVENO-BELIMA: Zvezda u Istanbulu lako poražena od Fenerbahčea

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Istanbulu od Fenerbahčea (87:72) u meču 11. kola Evrolige.

1 / 3 Foto: Eurole‚ague.net

To je osma pobeda tima trenera Željka Obradovića i sedmi poraz šampiona Srbije i regiona.

Najefikasniji u timu Zvezde bio je Marko Simonović sa 14, Dženkins je dodao 12, a Ognjen Dobrić 10 poena.

Na drugoj strani, Ekpe Judo je imao 15 poena, 9 skokova i 5 asistencija, Veseli je ubacio 14, a Antić 13 poena.Radonjić: Kobna druga četvrtinaTrener Crvene zvezde mts Dejan Radonjić istakao je da je slabija igra crveno-belih u drugoj deonici odlučila pobednika jer je Fenerbahče preuzeo kontrolu nad utakmicom. "Imali smo dosta problema u drugoj četvrtini. Pre svega u odbrani, Nakon tog perioda igre Fenerbahče je uspostavio kontrolu nad utakmicom. Mi moramo da se spremamo za naredne mečeve", rekao je Radonjić.CSKA je u Milanu pobedio Armani 79:64, dok je Real posle velike borbe pobedio Žalgiris 96:91.

Četvrta četvrtina

40. minut 72:87 - Kraj utakmice

39. minut - 68:81 - Pobednik je rešen

36. minut 65:79 - Kalinić vraća razliku na 14 poena

36. minut 65:77 - Antić je pogodio trojku za Fener

35. minut 65:74 - Zvezda je iskoristila lošiju igru turske ekipe, i posle poena Dobrića smanji razliku na 9 poena

30. minut 50:68 - Kraj treće četvrtine

29. minut 47:63 - Fener na krilima Juda i Veselija korača ka pobedi

26. minut 39:56 - Prednost turske ekipe je sve veća

22. minut 36:51 - Dženkins je vezao 5 poena, ali je na prekoj strani isto uradio i Datome

21. minut 31:44 - Judo je pogodio prve poebne u nastavku meča

20. minut 31:41 - Kraj prvog poluvremena

18. minut 29:36 - Dženkins sa 5 vrezanih poena, malo vraća Zvezdu u igru

16. minut 24:32 - Simonović sa dve trojke prekida post Zvezde, koji je trajao punih 5 minuta

15. minut 18:32 - Serija Fenera ne staje, Zvezda nema ideju

14. minut 18:27 - Pogodio je i Kalinić

13. minut 18:24 - Judo je za sada nerešiva enigma za Zvezdu, koja u napadu igra sa mnogo šuteva za tri poena

Druga četvrtina

10. minut 20:18 - Kraj prve četvrtine

10. minut 16:16 - Bjelica prekida Zvezdin period bez koša

9. minut 14:16 - Fener se posle trojke Diksona i serije 7:0 vraća u vođstvo

8. minut 14:9 - Zvezda posle poena Simonovića, ima do sada maksimalnih plus 5

5. minut 10:9 - Kuzmić je sa penala doneo prvo vođstvo Zvezdi

5. minut 8:9 - Za sada se igra poen po poen, ali je Fener sve vreme u vođstvu. Veseli je ubacio 7 poena

1. minut 2:2 - Na obe strane po jedno zakucavanje. Veselog i Simanića

Prva četvrtina

Crvena zvezda je trenutno 12. sa učinkom od četiri pobede i šest poraza dok je Fenerbahče treći sa sedam pobeda i tri izgubljene utakmice.

Crveno-beli će u Turskoj tražiti pobedu u gostima koja bi prekinula niz od dva uzastopna poraza u ovom takmičenju. Eventualni brejk doneo bi veliku dozu stabilnosti i samopouzdanja, naročito protiv ekipe kakva je Fenerbahče.

Zvezda u ovoj utakmici neće moći da računa na Marka Gudurića a pod znakom pitanja je i Luka Mitrović.Radonjić: Duel sa Fenerbahčeom u najtežim okolnostima

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je da očekuje težak meč protiv Fenerbahčea, ali da je cilj ekipe da pruži maksimum i odigra dobro, pošto tim duelom počinje seriju teških utakmica.

"Fenerbahče je zadržao tim iz prošle godine, koji je stigao do finala Evrolige u Berlinu, a na klupi je Željko Obradović, najbolji i najtrofejniji trener u Evropi. Samo ti podaci jasno govore o kvalitetu našeg narednog protivnika, bez potrebe da se ističu ambicije Fenerbahčea, koje su svima dobro poznate. Na sve to, mi smo opterećeni velikim problemima, bićemo veoma oslabljeni. Marko Gudurić nije krenuo na put zbog bolesti, dok je pod velikim znakom pitanja da li ćemo i koliko moći da računamo na Luku Mitrovića", rekao je Radonjić za klupski sajt.

"Imamo i još nekoliko rovitih igrača, što jasno govori da nas čeka izuzetno težak meč. Bez obzira na do sada najteže okolnosti, naš osnovni cilj je da damo maksimum i odigramo dobru utakmicu u Istanbulu, koja označava početak izuzetno teške serije utakmica u decembru", dodao je on.

Košarkaš Zvezde Milko Bjelica je rekao da njegovu ekipu očekuje veliki izazov u Istanbulu.

"Izuzetno težak meč je pred nama. Fenerbahče je vrhunska ekipa, popunjena na svim pozicijama, a sastav koji je oformio Željko Obradović prošle sezone je minimalno izmenjen. Samo ta činjenica da gostujemo finalisti Evrolige bila bi dovoljna da se kaže da nas očekuje veliki izazov. Međutim, imamo i povređenih i bolesnih igrača, ali bez obzira na sve to, idemo u Istanbul da odigramo dobru utakmicu, borićemo se i tražiti svoju šansu", naveo je Bjelica

Kako su još izjavili i trener Radonjić i igrači Zvezde, tim će se u Istanbulu boriti, pokušati da odigra što bolje i tražiti svoju šansu za pobedu, ma koliko ona mala bila.

Ekipa Željka Obradovića, u kojoj će u sastavu biti i Bogdan Bogdanović, posle tri vezana poraza, vezali su isto toliko pobeda, pa će u meč sa Crvenom zvezdom ući puni samopouzdanja.