(VIDEO) ŠAMPION 5 OD 5: Crvena zvezda protutnjala kroz Novo Mesto na putu ka Istanbulu

Rutinski protiv Krke

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Krku kao gosti u Novom Mestu u poslednjoj utakmici petog kola ABA lige - 67:56 (19:17, 23:15, 11:11, 14:13).

Regionalni šampion ima maksimalni učinak i nalazi se na vrhu tabele zajedno sa Partizanom i ekipom Budućnosti. Krka je ostala na samo jednoj pobedi (iz četiri meča, jer joj je duel sa Olimpijom odložen).

Crveno-beli su rutinski odradili posao u dvorani "Leon Štukelj". Jesu sporo ušli u meč, pa su dozvolili domaćinu da povede 11:4 zahvaljujući raspoloženom Marku Lukoviću, ali kada su stekli prednost (15:13 u 8. minutu) nisu je ispuštali do kraja. Nisu Zvezdini košarkaši zapinjali, igrali su taman koliko im je trebalo da iskontrolišu utakmicu i zabeleže sigurnu pobedu.

Timu trenera Dejana Radonjića dobro je došla ova laka pobeda nad objektivno nedoraslim rivalom da se oporavi od poraza na startu Evrolige od Darušafake prošlog četvrtka, a pred gostovanju Galatasaraju u Istanbulu (petak, 19.00).

Stefan Jović je predvodio Zvezdu u Novom Mestu sa 14 poena i sedam asistencija, Marko Guduruć je dodao 11, Branko Lazić deset...

Kod domaćina bez premca je bio Luković sa 24 poena.

"Teška utakmica za nas, naročito jer smo u Novo Mesto stigli nakon poraza u Evroligi, ali smo uspeli da ispoštujemo sve dogovore, odigramo dobru odbranu na prvom mestu, i na kraju zasluženo pobedimo. Čestitam mojim saigračima, okrećemo se narednim mečevima", rekao je Marko Gudurić.

Zadovoljan je bio i trener Dejan Radonjić:

"Počeli smo meč sa dobrom odbranom, međutim, ekipa Krke je otvorila utakmicu dobro, pogađali su i iz dobrih, ali i nekih vrlo teških situacija. Ono što je bilo jako važno je da nastavimo sa istim intenzitetom i koncentracijom. Otvorio se kasnije i kontranapad, i napad u našoj igri, iako nismo uspeli tokom svih 40 minuta da imamo bolje šuterske procente što bi nam omogućilo bolji rezultat. Tokom svih 40 minuta smo kontrolisali igru i rezultat, i došli do pobede u meču, za koji sam još pre njegovog početka rekao da će biti težak".

Četvrta četvrtina - 56:67:

40. minut - 56:67 - Kari je sa dve trojke spustio sa "minus 17" na "minus 11".

36. minut - 50:60 - Zvezda BAŠ rutinski održava prednost.

33. minut - 49:57 - Trojka Kastratija.

Treća četvrtina - 43:53:

29. minut - 41:53 - Zvezda bez problema održava prednost.

27. minut - 39:53 - Lazić vezuje pet poena i povećava na "plus 14".

26. minut - 39:51 - Trojka Lazića. Prvi put je 12 razlike.

25. minut - 39:48 - Koš posle duže vremena, strelac je Kuzmić.

22. minut - 35:42 - Luković je nezaustavljiv - koš + faul = 21 poen na svom kontu.

Druga četvrtina - 32:42:

20. minut - 30:42 - Rebić s penala za "plus 12".

19. minut - 30:41 - Mitrović posle ofanzivnog skoka povećava na 11 poena prednosti.

18. minut - 28:37 - Posle više od dva minuta pogođen je koš. Učinio je to Bjelica iz slobodnog bacanja, ali pogodio je samo jedno.

15. minut - 26:36 - Zvezda stiže do dvocifrene prednosti posle jednog pogođenog bacanja Gudurića, nad kojim je prethodno napravljen nesportski faul.

15. minut - 26:35 - Dve uzastopne asistencije Gudurića i dva uzastopna zakucavanja Bjelice.

14. minut - 24:33 - Bjelica zakucava za "plus 9".

12. minut - 20:27 - Trojka, pa dvojka iz kontre Lazića. Najveća prednost Zvezde.

11. minut - 20:22 - Simonović daje koš pod faulom, a onda i realizuje bacanje.

11. minut - 20:19 - Luković trojkom vraća Krku u vođsvo. Već je dao 12 poena.

Prva četvrtina - 17:19:

10. minut - 17:19 - Pogodak Krke posle duže vremena, Čebular je ubacio trojku u poslednjem sekundu napada.

9. minut - 14:17 - Jović je ukrao loptu, a Simonović završio kontru, posle čega je trener Krke Mihec tražio tajm-aut.

8. minut - 14:15 - Tehnička za Jovića, koji tvrdi da je dobio udarac, ali mu sudije ne veruju. Domaćin je dao samo jedan poen iz ovog napada.

8. minut - 13:15 - Jović je izveo loptu ispod koša, a Dženkins lako poentirao za prvo vođstvo Zvezde još od startnih 2:0.

7. minut - 13:13 - Kuzmić pogađa dva bacanja za izjednačenje.

6. minut - 11:9 - Jović je vezao pet poena...

6. minut - 11:7 - Evo i prve trojke gostiju, pogodio ju je Jović.

5. minut - 11:4 - Trojka Čebulara.

4. minut - 8:2 - Luković ne posustaje, sada je ubacio trojku, ima ukupno sedam poena.

3. minut - 4:2 - Luković je vezao četiri poena.

1. minut - 0:2 - Prvi se u strelce upisao Mitrović, dva puta je bio siguran sa penala.

1. minut - Meč je počeo.

17:50 - Zvezdi leži KrkaCrveno-beli su prošle sezone dobili oba meča sa Krkom. U njihovih prethodnih devet duela Zvezda je bila bolja u osam. Zanimljivo je da je pretprošle sezone Krka u Novom Mestu pobedila Zvezdu i nanela joj prvi poraz u ABA ligi posle 20 uzastopnih pobeda.

17:45 - Crveno-beli za povratak na pobednički kolosekCrvena zvezda je prvi poraz u sezoni doživela na startu Evrolige od Darušafake u Beogradu (70:73) iako su imali i 16 poena prednosti. Zato žele da se protiv Krke vrate na pobednički kolosek i naprave lepu uvertiru pred gostovanje Galatasaraju u petak u drugom kolu Evrolige.