ZVEZDA OBORILA REKORD: Crveno-beli ostvarili 13 uzastopnih pobeda u regionalnoj ligi

Pišu istoriju

Zvezda je nadmašila učinak Olimpije iz sezone 2001/2002, a trijumfom u 13. kolu protiv MZT-a u Skoplju ušla u anale regionalnog takmičenja

Košarkaši Crvene zvezde savladali su MZT u Skoplju rezultatom 79:76 u meču 13. kola ABA lige i time oborili rekord ovog takmičenja po broju uzastopnih pobeda.

Crveno-beli su slavili u svih 13 utakmica ove sezone i time nadmašili učinak Olimpije iz sezone 2001/2002.

Bio je ovo meč sa dva liga tima Dejana Radonjića. U prvom poluvremenu Zvezda je imala i 22 poena prednosti (50:28), ali je MZT sjajnom serijom preokrenuo rezultat i poveo 64:63 u 33. minutu. Međutim, Zvezda je uspela da se vrati u pravi kolosek i stigne do pobede.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Majk Cirbes sa 13 poena, po 12 su postigli Markus Vilijams i Luka Mitrović, a po 10 Stefan Jović i Boban Marjanović.

Odlično je Zvezda počela utakmicu i povela sa 7:1. Trojkom Vilijamsa gosti su u 7. minutu stekli najvećih devet poena prednosti u ovom periodu - 18:9. Vilijamsu je ovo bio deveti poen.

Trojkom Nikolovskog domaći tim je u finišu prve četvrtine uspeo da smanji zaostatak na pet poena (17:22).

Na kraju prve četvrtine Cirbes je pogodio za dva poena, Dangubić je sa jednim slobodnim bacanjem postavio konačnih 25:17 posle deset minuta igre.

Trojkom Diksona MZT je u 11. minutu prišao na šest poena zaostatla (24:30), ali je samo minut kasnije trojkom Mitrovića Zvezda prvi put stekla dvocifrenu prednost - 35:24. Prethodno je Dangubić bio precizan sa linije penala.

Razigrala se Crvena zvezda sredinom druge četvrtine. Pogađali su Mitrović, Cirbes, Dženkins... i crveno-beli su u 16. minutu poveli sa 44:28.

Najveću prednost Zvezda je imala u 18. minutu posle poena Mitrovića (50:28), a konačnih 55:35 posle 20 minuta postavio je Vilijams trojkom uz zvuk sirene.

MZT se bolje snašao na startu treće četvrtine. Serijom 10:2 stigao je na 12 poena minusa, probudila se i publika, pa je trener Dejan Radonjić bio primoran da pozove tajm-aut. Sa nova tri poena skopsi tim je u 26. minutu smanjio zaostatak na devet poena - 48:57.

Sjajna treća četvrtina za domaći tim koji je trojkom Uroša Lučića stigao na pet poena minusa pred ulazak u poslednjih 10 minuta igre - 56:61. Treća četvrtina završena je rezultatom 21:6 u korist MZT-a. Možda i najgora četvrtina Zvezde ove sezone.

Zvezda je potpuno pala u igri. MZT je poenima Cvetkovića u 33. minutu prvi put poveo na meču - 64:63.

Posle tajm-auta Zvezda se probudila i uspela da uspostavi ravnotežu.