CRNO-BELI SVE DALJE OD PLEJ-OFA: Nemoćni Partizan bez Vujoševića poražen od Budućnosti

Derbi pripao Podgoričanima

Budućnost je ostala na drugom mestu na tabeli sa 11 pobeda i dva poraza. Partizan je na sredini tabele sa skorom od šest poraza i sedam poraza

BEOGRAD - Košarkaši Partizana poraženi su u Beogradu od ekipe Budućnosti 72:61 (19:16, 20:10, 8:14, 25:21) u meču 13. kola regionalne ABA lige.Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Dragan Milosavljević sa 14 poena, dok je Milan Mačvan dodao 12. Kod gostiju, najbolji je Šehović sa 18 poena, dok su Planinić i Rejnolds ubacili po 14.Budućnost je ostala na drugom mestu na tabeli sa 11 pobeda i dva poraza. Partizan je na sredini tabele sa skorom od šest poraza i sedam poraza.Crno-beli će u narednom kolu za dva dana na svom terenu dočekati Solnok.Partizan je večeras igrao bez trenera Duška Vujoševića, koji je još pod suspenzijom zbog isključenja na meču sa Megom. Crno-beli su igrali bez povređenih Eda Murića i Đorđa Gagića. Utakmici je prisustvovalo oko 6.500 navijača, koji nisu mogli da pomognu crno-belima da dođu do pobede.Partizan nijednom nije poveo tokom utakmice, a Budućnost je vodila od samog početka meča. Podgoričani su poveli 13:4 u prvoj četvrtini, ali su gosti prvi deo rešili u svoju korist 19:16. Košarkaši Budućnosti su se razigrali u drugoj četvrtini i u 15. minutu poveli sa 35:20. Prvih 20 minuta gosti su rešili u svoju korist 39:26. Budućnost je nastavila sa dobrom igrom i u trećoj četvrtini, a onda su stekli najveću prednost od 17 poena, 45:28. Partizan je potom napravio seriju od 10:0. Crno-beli su u poslednju četvrtinu ušli sa sedam poena zaostatka, 40:47. Partizan je u posle "trojke" Milosavljevića prišao na pet poena zaostatka, ali je Šehović odmah uzvratio i tako poveo Budućnost do serije 9:0 i nove dvocifrene prednosti, 61:49. Gosti su do kraja meča održavali prednost i zasluženo su stigli do pobede.

TOK UTAKMICE

I četvrtinaBudućnost je povela 3:0, a Partizan je tek u trećem minutu uspeo da postigne prve poene na utakmici. Gosti su do 5. minuta poveli 9:2. Budućnost je u 7. minutu imala vođstvo od 13:4, ali je onda usledila serija Partizana od 7:2 za vođstvo gostiju od 15:11. Partizan je u 10. minutu prišao gostima na 16:17, ali je Budućnost prvu četvrtinu rešila u svoju korist 19:16.II četvrtina

Partizan je u 11. minutu smanjio prednost Budućnosti na 19:21, a onda je usledila serija Podgoričana. U 14. minutu bilo je već 30:19 za goste, a onda dva minuta kasnije i 35:20. Podgoričani su prvih 20 minuta rešili u svoju korist 39:26. III četvrtinaPartizan nije mogao da pronađe rešenje u napadu u nastavku utakmice, a Budućnost je lako došla do 41:26. Crno-beli su prve poene u trećoj četvrtini postigli tek u 24. minutu preko Milosavljevića. Budućnost je minut kasnije imala najveću prednost na utakmici od plus 17 (45:28). Usledila je serija crno-belih od 6:0 za 45:34. Partizan je u 29. minutu smanjio na 45:38. Budućnost je u poslednju četvrtinu ušla s vođstvom od 47:40.IV četvrtinaCrno-beli nisu iskoristili prvi napad u poslednjoj četvrtini, a Budućnost je to kaznila za vođstvo 49:40. Usledila je trojka Milosavljevića za 49:43. Domaći košarkaši nisu iskoristili napad da smanje prednost gostiju, a Rejnolds je pogodio trojku za Budućnost, 43:52. Partizan je ponovo prišao na minus 6 (46:52).

Andrić je trojkom podigao navijače na noge, a onda je Šehović vratio trojku. Usledila je nesportska greška Pavlovića. Budućnost je na četiri minuta pre kraja utakmice povela 61:51. Na tri minuta pre kraja sudije su neopravdano dosudile faul Milosavljeviću, a onda je usledila i tehnička greška za Gašića. Ova odluka je izazvala veliko nezadovoljstva navijača Partizana, koji su gađali sudije tvrdim predmetima. Utakmica je brzo nastavljena. Budućnost je zadržala visoku prednost i mirno je meč privela kraju.