(VIDEO) CRNO-BELI VEČITI DERBI: Košarkaši Partizana prvi put ove sezone savladali Zvezdu

Aba liga

Tim Duška Vujoševića 16. pobedom u sezoni preskočili Cedevitu na trećoj poziciji
1 / 3 Foto: ABA Liga

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu u derbiju 23. kola ABA lige rezultatom 77:63 (15:17, 23:16, 21:8, 18:22).

Izabranici Duška Vujoševića naneli su drugi poraz crveno-belima u regionalnoj ligi, ali što je bitnije 16. pobedom prestigli su Cedevitu i sada su na trećoj poziciji. Partizan ima pobedu manje u odnosu na drugoplasiranu Budućnost, pa postoji mogućnost da crno-beli ligaški deo sezone završe na drugoj poziciji.

Crveno-beli su bili bolji u prvih 15 minuta i sjajnim šutem za tri poena (šest trojki) stekli u jednom trenutku šest poena prednosti - 28:22. Međutim, tada se razigrao Milan Mačvan i sa deset vezanih poena preokrenuo rezultat u korist Partizana.

Crno-beli su meč prelomili u trećoj četvrtini, kada su Crvenu zvezdu sveli na samo osam poena, a Pavlović i Mačvan nastavili da rešetaju koš rivala.

U poslednjih deset minuta crno-beli su rutinski sačuvali prednost i ostvarili vrednu pobedu koja bi mogla da znači da se večiti rivali neće sresti u polufinalu regionalne lige, pa bi samim tim Srbija bila u mogućnosti da ima dva predstavnika u Evroligi naredne sezone.

Aleksandar Pavlović je bio najefikasniji u timu Partizana sa 19 poena, Mačvan je postigao 15 (10 skokova), a Milutinov 13 poena (7 skokova).

U ekipi Crvene zvezde Dženkins je postigao 20 poena, a Vilijams 14.

Utakmici u Pioniru prisustvuju Novak Đoković i Viktor Troicki.

Novak Đoković i Viktor Troicki, Foto: Tanjug

Partizan - Crvena zvezda 71:56 (15:17, 23:16, 21:8)

Hala: Pionir, gledalaca: 6.000

Sudije: Pukl, Radović, Boltauzer

PARTIZAN: Pavlović, Tepić, Kouzeloglu, Marinković, Dalo, Milutinov, Milosavljević, Mačvan, Đumić, Andrić, Milutinović, Bezbradica.

CRVENA ZVEZDA: Vilijams, Rebić, Dangubić, Mitrović, Blažić, Kalinić, Marjanović, Kaplanović, Tejić, Dženkins, Jović, Cirbes.

Partizan je ušao u utakmicu bez Eda Murića, a Crvena zvezda bez Branka Lazića.

Pavlović je započeo meč sa svih osam poena za crno-bele. Sa druge strane, Zvezda je postigla već dve trojke, Blažić i Vilijams po jednu.

Kalinić je dobio tehničku grešku posle duela sa Milosavljevićem, što je Partizan iskoristio da povede sa 13:8 u 7. minutu.

Zvezda se vratila trojkom Jovića za 15:15 u 9. minutu. Treća trojka crveno-belih u prvoj četvrtini.

Razigrao se Dženkins i sa četiri poena doneo Zvezdi prednost 17:15, što je bio kraj prve četvrtine.

Trojkom Dragana Milosavljevića, što je prva trojka crno-belih u meču, Partizan je u 13. minutu poveo sa 22:19. Međutim, Vilijams novom trojkom donosi izjednačenje.

Raspoloženi su crveno-beli u šutu za tri poena. Dženkins u tranziciji postiže novu trojku za vođstvo 25:22 u 15. minutu. To je peta trojka gostiju u meču.

I još jedna trojka Vilijamsa za 28:22 u 15. minutu.

Zvezda je definitivno ušla u šut, Kalinić pogađa za 31:24, ali Pavlović uzvraća trojkom za 27:31 u 18. minutu.

Serija Milana Mačvana, pet vezanih poena za 32:33 u 19. minutu.

Veliki nalet Partizana, tačnije Milana Mačvana koji je vezao deset poena za 37:33 u 20. minutu.

Problem po Zvezdu predstavlja činjenica da Dženkins i Marjanović posle dve četvrtine imaju po tri lične greške.

Božo Đumić je jednim iskorišćenim slobodnim bacanjem završio prvo poluvreme rezultatom 38:33. Zvezda je skoro tri minuta bila bez poena.

Pavlović je postigao 13, Mačvan 10 kod Partizana. U Zvezdi 9 poena Vilijamsa i 9 poena Dženkinsa.

Sjajan ulaz Partizana u treću četvrtinu. Trojke Pavlovića i Mačvana, uz još dva poena krilnog centra crno-belih, donele su domaćinu prvu dvocifrenu prednost u meču - 46:35 u 22. minutu.

Trojkom Tepića u 25. minutu Partizan je stigao do najvećeg vođstva 49:35.

Sjajan finiš crno-belih, odlična pre svega u odbrani, Zvezda je postigla svega osam poena u ovoj četvrtini, a razigrani Pavlović i Mačvan doneli su Partizanu veliku prednost 59:41 uoči poslednjih deset minuta.

Zvezda je poslednju četvrtinu otvorila serijom 5:0, uz trojku Vilijamsa, a Partizan je prve poene postigao preko Milutinova posle nešto više od dva minuta igre.

Dangubić je novom trojkom u 33. minutu smanjio na 61:49.

Međutim, crveno-beli ne uspevaju još više da ugroze prednost rivala. Poenima Pavlovića crno-beli su u 36. minutu poveli sa 67:53.

Ispred "Pionira" je prisutan veliki broj žandarmerije.

Košarka, Partizan, Crvena zvezda, Foto: Predrag Gajić Kurir

Crvena zvezda će imati podršku nekoliko stotina navijača.

Delije, Foto: Predrag Gajić Kurir