(VIDEO) PRVI PORAZ PARTIZANA U SEZONI: Bešiktaš prekinuo pobednički niz crno-belih

Greškama do neuspeha u Ligi šampiona

Košarkaši Partizana poraženi su u Istanbulu od ekipe Bešiktaša rezultatom 77:62 (21:16, 14:15, 25:14, 17:17) u meču drugog kola grupe E FIBA Lige šampiona.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Majkl Rol sa 16 poena, dok je Tompson dodao 14. U redovima Partizana istakao se Stefan Birčević sa 15 poena, dok je Vilijam Hečer ubacio 13.Bešiktaš je stigao do druge pobede u Ligi šampiona, a prvi poraz crno-belih. Ovo je inače bio prvi poraz Partizana u svim takmičenjima od početka sezone.Partizan će u narednom kolu na svom terenu igrati sa Zelenom Gorom.Bešiktaš je od početka imao prednost, a crno-beli su konstantno jurili vođstvo turskog tima. Na poluvremenu je bilo 35:31 za Bešiktaš. Bešiktaš je praktično prelomio meč u trećoj četvrtini, a domaći igrači su kaznili sve greške protivnika. Bešiktaš je u poslednjoj četvrtini imao prednost od 20 poena, ali su crno-beli na kraju ublažili poraz. Partizan je imao čak 23 izgubljene lopte na ovoj utakmici, što je na kraju i odlučilo pobednika.

Džikić: Napravili smo neobjašnjivo dosta grešaka

Trener košarkaša Partizana Aleksandar Džikić rekao je da je njegova ekipa napravila neobjašnjive greške u napadu u večerašnjem porazu od Bešiktaša u drugom kolu Lige šampiona."Izgubili smo od veoma dobrog tima, verovatno najboljeg u našoj grupi. Znali smo da je teško na njihovom terenu, bili smo košarkaški pripremljeni na to. Napravili smo nekoliko neobjašnjivih grešaka u napadu i protivnik nas je kaznio", rekao je Džikić.Košarkaši Partizana izgubili su večeras od Bešiktaša sa 62:77, u drugom kolu Lige šampiona i pretrpeli prvi poraz u sezoni."Oni igraju mnogo 'pik en rol', protiv takvog napada morate da igrate agresivno a mi nismo bili dovoljno agresivni tokom cele utakmice. Pogodili su neke teške šuteve, mi smo napravili neke neiznudjene greške i na kraju oni su pobedili", naveo je Džikić.

TOK UTAKMICE40. minut - Kraj utakmicePartizan je poražen 77:62. Ovo je bio prvi poraz Partizana u svim takmičenjima ove sezone.39. minut - Partizan smanjuje na 77:61Partizan u finišu utakmice smanjuje na 77:6137. minut - Partizan ređa seriju grešakaPrednost domaćeg tima raste iz minuta u minut, Bešiktaš na tri minuta pre kraja vodi 74:54

35. minut - Raste prednost Bešiktaša 34. minut - Bešiktaš na plus 13

30. minut - Bešiktaš na plus 15Bešiktaš je treću četvrtinu dobio 60:45

28. minut - Serija PartizanaPartizan se primakao na minus sedam za 52:4526. minut - Bešiktaš ponovo na plus 10Domaći trojkom dolaze na plus 10, 50:4025. minut - Crno-beli grube, Bešiktaš vodi 47:38Bešiktaš na plus devet, 47:38. Partizan je rano izašao iz bonusa i to domaći tim koristi24. minut - Bešiktaš održava vođstvo, 42:36Partizan je izašao iz bonusa, domaći vode 42:3622. minut - Bešiktaš odlazi na plus osam, 38:31Posle nekoliko neuspešnih napada na obe strane, Štimac donosi plus sedam Bešiktašu. Hečer vraća trojkuII četvrtina

20. minut - Partizan na poluvremenu vodi 35:3119. minut - Partizan na minus četiri

17. minut - Crno-beli prišli na minus pet 15. minut - Bešiktaš i dalje ima 10 poena prednosti
12. minut - Raste prednost domaćina, Bešiktaš vodi 26:16
I četvrtina10. minut - Bešiktaš je prvu četvrtinu dobio 21:16
8. minut - Birčević drži Partizan
7. minut - Nova serija turskog klubaDomaći košarkaši su novom serijom od 5:0 poveli 16:116. minut - Preokret domaćina, Bešiktaš vodi 11:8
4. minut - Bešiktaš - Partizan 4:8
1. minut - Bešiktaš - Partizan 2:0