(VIDEO) MAČVAN NE MOŽE SAM: Hapoel deklasirao Partizan u Beogradu

Ne pomažu ni Milosavljević i Pavlović

Partizan je porazom od Hapoela izgubio sve šanse da se plasira u drugu fazu takmičenja u Evrokupu
1 / 6 Foto: Tanjug

BEOGRAD - Košarkaši Partizana poraženi su u Beogradu od ekipe Hapoela 83:64 (15:14, 20:23, 27:16, 21:11) u meču 8. kola grupe E Evrokupa.Crno-beli su ovim porazom izgubili sve šanse za plasman u narednu fazu takmičenja u Evrokupu. Na ovoj utakmici se posle duge pauze zbog povrede u tim vratio kapiten Partizana Dragan Milosavljević. U timu je bio i novo-staro pojačanje crno-belih Saša Pavlović. Milosavljević je na terenu proveo nešto više od 14 minuta, a postigao je samo dva poena. on je imao šut iz igre 1/5. Pavlović je na terenu bio nešto više od sedam minuta, ali nije uspeo da se upiše u strelce.

Najefikasniji u ekipi Partizana Milan Mačvan sa 26 poena, dok je Mihajlo Andrić dodao 18. Kod gostiju, najbolji je bio Džozef Džons sa 16 poena, dok je Dervin Kičen ubacio 15.Partizan je u dosadašnjem toku takmičenja u Evrokupu ostvario samo jednu pobedu. Crno-beli će u narednom kolu dočekati ekipu Krasnog oktobra.

Utakmica 8. kola E grupe odigrana je u hali Pionir pred 6.000 gledalaca, a sudili su Elijas Koromilas (Grčka), Đanluka Matioli (Italija) i Jurgis Laurinavičijus (Litvanija).

Partizan: Pavlović, Tepić 2, Marinković 8, Dalo 4, Milutinov, Milosavljević 2, Mačvan 26, Gagić 2, Andrić 18, Milutinović, Bezbradica, Bogdanović 2.

Hapoel: Gafni 4, Kičen 15, Elijahu 6, Džons 16, Halperin 9, Timor, Gur-Ari, Rajt 14, Grin, Smit 8, Mensa-Bonsu 11

TOK UTAKMICE

IV četvrtina

Hapoel je u poslednjoj četvrtini održavao vođstvo od osam od 12 poena. Gosti su u 36. minutu poveli 71:59, a onda je prednost gostiju rasla iz minuta u minut. Hapoel je 38. minutu vodio 81:61, ali su crno-beli na kraju ublažili poraz. Na kraju je bilo 83:64.III četvrtinaCrno-beli su poveli na početku treće četvrtine 40:35, ali su gosti napravili seriju od 11:2 i preokrenuli rezultat na 46:42. Usledila je serija promašaja Partizana, a Hapoel je poveo 48:42. Hapoel je održavao prednost od šest poena. U 28. minutu bilo je 57:51 za goste. U finišu poslednje četvrtine košarkaši Partizana su napravili seriju grešaka i dozvolili su gostima da steknu ubedljivu prednost, 62:51. Hapoel je u poslednju četvrtinu ušao s vođstvom od 63:52.II četvrtinaPartizan je otvorio drugu četvrtinu serijom od 4:0. U 14. minutu trener Partizana Duško Vujošević je dobio tehničku grešku, a gosti su ponovo poveli 24:23. Igralo se poen za poen, a crno-bele je nosio Mačvan, koji je postigao 18 poena. Partizan je prvih 20 minuta rešio u svoju korist, 37:35. Pavlović i Milosavljević bez poena, Mačvan 18.

I četvrtina

U prvih minut i po nije bilo poena, a onda je Mačvan pogodio trojku. Milosavljević je u prva 4 minuta promašio tri šuta za tri poena, a Hapoel je smanjio na 3:2. Partizan je poenima Mačvana stigao do 12:8, ali su gosti serijom od 5:0 preokrenuli na 13:12. Crno-beli su u ovom periodu imali veliki broj izgubljenih lopti. Hapoel je prvu četvrtinu dobio rezultatom, 15:14.

TOK UTAKMICEUoči početka utakmice minut ćutanja za preminulog srpskog trenera Acu Petrovića

TOK UTAKMICENekoliko minuta ostalo je do početka meča, publika gromoglasnim aplauzima pozdravila povratnike u crno-belu ekipu, Dragana Milosavljevića i Sašu Pavlovića.