ŠESTA UZASTOPNA POBEDA CRNO-BELIH: Partizan srušio Igokeu u Pioniru

Beograđani se revanširali za poraz u prvom delu sezone

Partizan je četvrti na tabeli sa skorom od 12 pobeda i sedam poraza, dok je Igokea pretposlednja sa samo pet trijumfa i čak 14 neuspeha

BEOGRAD - Košarkaši Partizana pobedili su u Beogradu ekipu Igokee 74:65 (21:13, 17:15, 19:21, 17:16) u meču 19. kola regionalne ABA lige.Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Milan Mačvan i Dragan Milosavljević sa po 13 poena, dok je Mihajlo Andrić dodao 12. Kod gostiju, najbolji je bio Marko Čakarević sa 18 poena.Partizan je četvrti na tabeli sa skorom od 12 pobeda i sedam poraza, dok je Igokea pretposlednja sa samo pet trijumfa i čak 14 neuspeha.Crno-beli će u narednom kolu gostovati ekipi MZT-a u Skoplju.

Utakmica je odigrana pred više od 7.000 gledalaca. Za crno-bele nije zbog povrede igrao Milenko Tepić. Partizan je dobro počeo utakmicu i prvu četvrtinu rešio u svoju korist 21:13. Crno-beli su u drugoj četvrtini održavali prednost koja je u pojedinim trenucima bila veća od 10 poena. Najveći problem Partizana u ovom delu utakmice bila je organizacija napada. Igokea je u nekoliko navrata uspela da priđe na četiri poena zaostatka, ali je Partizan na poluvreme otišao sa 10 poena prednosti, 38:28. Šampion Srbije držao je sigurno prednost u trećoj četvrtini, ali su gosti zaigrali angažovanije u poslednjem delu meča. Igokea je prišla na samo dva poena zaostatka sredinom poslednje četvrtine, ali su Andrić i Murić "trojkama" povećali prednost domaće ekipe. Igokea je trojkama pokušala da se vrati u meč, ali nije uspela. Košarkaši Partizana su to iskoristili i zasluženo su stigli do pobede.

I četvrtinaMarinković na samom početku meča nije iskoristio dva slobodna bacanja, a Igokea je povela 2:0 preko Katnića. Partizan je posle perioda bolje igre u 4. minutu poveo 10:4. Partizan je prvih 10 minuta rešio u svoju korist 21:13.II četvrtinaPartizan je u drugoj četvrtini održavao prednost od osam do 10 poena, a prvih 20 minuta crno-beli su rešili u svoju korist 38:28. III četvrtinaIgokea je zaigrala nešto angažovanije na startu treće četvrtine i u 24. minutu smanjila na 42:35. Gosti su u 26. minutu došli do minus 5 (46:41). Andrić je pogodio trojku za 49:41. Crno-beli su održavali prednost i u poslednju četvrtinu ušli s vođstvom od 57:49.IV četvrtinaIgokea je u 33. minutu smanjila prednost Partizana na 59:53. Gosti su prišli na 59:57, a onda je u 35. minutu usledila trojka Andrića za 62:57. Igokea je u 37. minutu smanjila na 62:61. Međutim, crno-beli su na dva minuta pre kraja meča stigli do 70:63. Partizan je finišu meča sigurnom igrom zadržao prednost i zasluženo je stigao do šeste uzastopne pobede.