(VIDEO) PARTIZAN UMANJIO ŠANSE ZA PROLAZ U DRUGI KRUG: Ritas odneo pobedu iz Beograda

Mačvan ne može sam

Crno-beli su ostali na poslednjem mestu na tabeli sa samo jednom pobedom i pet poraza

BEOGRAD - Košarkaši Partizana poraženi su u Beogradu od ekipe Lijetuvos Ritasa 85:76 (18:16, 20:16, 26:26,21:18) u meču 6. kola grupe E Evrokupa.Crno-beli su ostali na poslednjem mestu na tabeli sa samo jednom pobedom i pet poraza. Partizanu su posle ovog poraza ostale male šanse za plasman u narednu fazu takmičenja u Evrokupu.Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Milan Mačvan sa 22 poena, dok je Edo Murić dodao 14. U pobedničkom timu istakao se Kavaliauskas sa 23 poena, dok je Orelik ubacio 21.Partizan će 26. novembra gostovati ekipi Banvita.Partizan nije uspeo da stigne do druge pobede u Evrokupu pred punim tribinama u hali Pionir. Crno-beli su loše ušli u meč, što je Ritas kaznio i poveo 12:2. Mačvan je potom ušao u igru i preokrenuo je situaciju na terenu. Crno-beli su uspeli da izjednače na 16:16, ali su gosti dobili prvi deo meča 18:16. Partizan je napravio veliki broj grešaka na početku druge četvrtine, a domaći tim je prve poene u ovom delu meča postigao u 15. minutu. Lijetuvus je konstantno imao predost od tri do osam poena, a crno-beli su se jedino četiri minuta pre kraja deonice posle trojke Andrića, prve Partizana na meču, približili na tri poena zaostatka. Gosti su ipak prvih 20 minuta rešili u svoju korist 38:32. Litvanci su ofanzivno krenuli u trećoj četvrtini, a gosti su 24. minutu poveli 51:39. Međutim, jedino što je Partizan uspeo u trećoj četvrtini je bilo da smanji razliku na četiri poena, ali se na poslednji odmor, ipak, otišlo istom razlikom kao i na poluvreme. Partizan nije uspeo u poslednjoj četvrtini da preokrene rezultat i na kraju je zasluženo poražen.

TOK UTAKMICE

I četvrtina

Gosti su bolje ušli u meč i poveli 4:0. Murić je postigao prve poene za domaći tim, ali su gosti trojkama Orelika stigli u petom minutu do 10:2. Pola minuta kasnije bilo je 12:2, a potom je Mačvan postigao prve poene na utakmici. Partizan je u 8. minutu prišao na 10:14. Mačvan je smanjio na 12:14. Lijetuvos je dobio prvu četvrtinu 18:16.

II četvrtinaU prva dva minuta druge četvrtine nije bilo promene rezultata. Gosti su stigli do 24:16, a crno-beli su prve poene u drugoj četvrtini postigli tek u 15. minutu. Lijetuvos Ritas je održavao prednost, a Partizan je u 18. minutu smanjio na 30:27. Gosti su potom poveli 35:27. Crno-beli su smanjili na 36:32. Gosti su prvih 20 minuta rešili u svoju korist rezultatom 38:32.III četvrtinaGosti su u treću četvrtinu ušli trojkom Gečevičijusa za 41:32. Lijetuvos je nastavio sa dobrom igrom, a u 25. minutu bilo je 51:39 za goste. Usledila je serija Partizana, koji je u 28. minutu smanjio na 54:50. Gosti su u poslednju četvrtinu ušli s vođstvom od 64:58.IV četvrtinaLijetuvos Ritas je u 32. minutu poveo 69:60. Lijetuvos je u 34. minutu poveo 73:62. Partizan je u 36. minutu smanjio na 78:69. Litvanski klub je održavao prednost i zasluženo je stigao do pobede.