MARINKOVIĆ PROBUDIO PARTIZAN: Crno beli savladali MZT za treću pobedu u ABA ligi

Derbi

Košarkaši Partizana savladali su MZT iz Skoplja (65:50), u meču sedmog kola regionalne ABA lige

Košarkaši Partizana došli su do treće pobede u ABA ligi savladavši MZT u sedmom kolu pred svojim navijačima sa 65:50 (11:15, 18:14, 21:11, 15:10) uz fantastičnu partiju Vanje Marinkovića.

Mladi, 17-godišnji plej crno-belih je odigrao najbolju partiju u seniorskom timu i pokazao koliko je talentovan i kakav potencijal poseduje. Čim se malo oslobodio sa 20 poena bio je glavni igrač u trijumf nad makednonskim timom, a glavobolju treneru Dušku Vujoševiću zadao je Milan Mačvan koji je verovatno obnovio povredu zadnje lože.

Daleko iza Marinkovića, na listi strelaca su ostali Milan Mačvan i Đorđe Gagić sa po četiri poena, dok se Edo Murić (0/6 iz igre) nije ni "upisao".

Na drugoj strani je povratnik iz inostranstva, reprezentativac Makedonije Damjan Stojanovski ubacio osam poena."Pre svega zadovoljan sam ovolikom posetom! Malo ljudi objektivno vidi situaciju, posebno se ne gleda kalendar, a bilo je gostovanja na gostovanje. Ne volim tehnologije kao što su tviter, gde čovek komentriše, a ispod toga se ne potpiše. Moraš da stojiš ispod nečega što kažeš. Baš zbog toga sam iznenađen, posebno posle onakvih rezultata koji nisu bili blistavi, mnogo je ljudi koji su do kraja verni i odani Partizanu. Iskreno im zahvaljujem na ljubavi, rađa se i obaveza i energija da se gradi novo. Da se stiže do novih uspeha. Naravno, drago mi je što je Marinković dobro igrao, zaista. Važno je da se nastavlja tradicija. Bio je pohvaljen tokom priprema, ali samo zbog statistike. Nije bitno koliko se čeka na njega, svi veliki su nekada bili mali", rekao je trener Partizana Duško Vujošević i dodao:"Partizan može da ima samo dve koncepcije. Ili da ima šampionsku ekipu, ili da pravi šampionsku ekipu. Pominjao se Torlak posle Igokee. On se ne uklapa ni u jednu od dve koncepcije. Možda ni određeni broj igrača ovde. Ali, Partizan pravi tim koji može da bude šampionski, sa momcima kao što je Vanja koji mogu da budu šampioni. Moraju da ostanu skromni, da rade. Mačvan ima ogromnu želju da igra i pomogne. To je jedino što me brine. Rekao sam, sezona će biti teška, ali imamo navijače koji su uz nas što je najznačajnije, kao i igrače koji imaju potencijal. I opet je Partizan najbolje mesto za razvijanje talenta".

Prva četvrtina

Gosti iz Makedonije odlično su šuterski počeli meč, pogodili su nekoliko puta iz teških pozicija i stekli su pet poena viška (8:3). Crno-beli su zaigrali bolje u odbrani, ali u napadu se nisu snalazili na zonsku odbranu rivala i nisu uspevali da poentiraju ni šutom ni iz reketa. Posle pogotka Klasena gosti su stvorili i sedam poena prednosti (15:8), a tada je i Partizan odgovorio zonom i osujetio nekoliko napada rivala. Na drugoj strani mladi Marinković pogodio je trojku, a zaostatak na kraju prve četvrtine bio bi još manji da Bogdanović nije promašio zakucavanje – 15:11.

Druga četvrtina

Sa tri poena Andrića i jednim pogođenim slobodnim bacanjem Milutinova, Partizan je izjednačio posle dužeg perioda na 15:15, a onda je reprezentativac Crne Gore Šehović položio za 17:15 i novo vođstvo Makedonaca. Posle rezultatske klackalice i konstantnog egala, Marinković je iz levog ćoška pogodio trojku za prednost Partizana 20:19. Taman kada je publika u Pioniru pomislila da je Partizan budan, gostujuća ekipa je povezala 7:0 seriju, a posle polaganja Marinkovića, Stojanovski je pogodio za tri poena, dok je Marinković odmah vratio trojku za rezultat 29:25 za MZT u 18 minutu meča. Opustio se mladi Marinković, krenuo da igra najbolje što zna, te zakucao za novo izjednačenje 29:29.

Treća četvrtina

Partizan je odlično počeo treći period – pogotkom Gagića i trojkom Bogdanovića. Ipak, posle minuta odmora MZT se ekspresno vratio, da bi Marinković novom trojkom, a zatim i Tepić šutom sa distance doneli domaćem timu pet poena viška. Crno-beli su stegli odbranu i došli do ritma u napadu, a posle trojke Bogdanovića iz ugla poveli su sa 48:40. Na kraju treće četvrtine Andrić je fauliran na šutu za tri poena, a on je pogodio dva za 50:40 pred poslednjih deset minuta.

Četvrta četvrtina

Uvodni minut poslednje četvrtine protekao je bez koša, igralo se u nešto sporijem ritmu, a Milutinov posle ofanzivnih skokova pogodio i zatim asistirao Dalou za 54:43. Centar Partizana dominirao je u reketu, a posle sedme uhvaćene lopte pod košem rivala i faula, pogodio je oba penala za maksimalnih plus 13 i 56:43. Po povratku na parket Marinković je nastavio da cepa mrežicu i najpre pogodio na asistenciju Daloa, a onda i sa distance za 60:43 u 37. minutu kada je i definitivno rešeno pitanje pobednika.

Tok utakmice

Trener crno-belih Duško Vujošević rekao je pre meča da u ABA ligi nema lakih utakmica i ocenio da će njegova ekipa imati težak zadatak protiv MZT-a.

Vujošević je kazao da Nemanja Bezbradica neće biti u konkurenciji za tim zbog povrede, ali da će u ekipi biti Milana Mačvana, koji će ulaziti u igru uz postepeno uvođenje u ritam, kao i plejmejker Boris Dalo.

MZT s klupe predvodi v. d. trenera, Boban Mitev, koji je ove nedelje nasledio ekipu od Vrbice Stefanova. On je već drugi stručnjak koji je otišao iz Skoplja, posle samo šest utakmica. Nakon trećeg kola, uradio je Zmago Sagadin.