PUKLA STOTKA U PIONIRU: Crno-beli se raspucavali protiv fenjeraša Spartaka

Superliga Srbije, 11. kolo

Košarkaši Partizana pobedili su Spartak u hali "Aleksandar Nikolić" u utakmici 11. kola Superlige Srbije 100:80 (27:15, 26:19, 29:22, 18:24).

Crno-beli su nastavili trku sa Crvenom zvezdom za prvo mesto na tabeli Superlige. Ekipa trenera Aleksandra Džikića zabeležila je desetu pobedu, koliko imaju i crveno-beli, koji su bolji u međusobnim duelima.

Partizan je bez problema savladao poslednjeplasirani Spartak, s tim da je imao oscilacije u igri, kada je dozvoljavao gostima da smanje ubedljiv zaostatak. Na kraju, Subotičani su uspeli da dobiju poslednju četvrtinu i izgube sa "samo" 20 poena razlike.

Uroš Luković sa 20 poena bio je najefikasniji, a pratili su ga Vanja Marinković sa 16 (4/5 za tri), Mihajlo Andrić sa 12 (3/6 za tri), Đorđe Majstorović i Stefan Birčević sa po deset...

Kod Spartaka su odlični bili Igor Kesar i Đorđe Tresač sa po 19 poena.

Osim Stefana Pota, koji je povređen već dve nedelje, za Partizan danas nije igrao ni kapiten Novica Veličković.

Utakmica je odigrana pred zvanično 500 gledalaca.

Crno-beli u 12. kolu gostuju u Čačku (nedelja, 19.00), dok Spartak dočekuje FMP u istom terminu.

Četvrta četvrtina - 100:80:

40. minut - Pogotkom Tanaskovića iz slobodnog bacanja "pukla je stotka".

34. minut - 89:62 - Andrić trojkom povećava na 27 poena prednosti.

33. minut - 84:62 - Partizan rutinski održava veliku prednost.

Treća četvrtina - 80:56:

28. minut - 79:54 - Marinković vezuje dve trojke, pa Ratkovića dodaje još dva poena za seriju Partizana 8:0.

27. minut - 71:54 - Dalekometna paljba gostiju se nastavlja - trojku ubacuje i Matić.

25. minut - 67:48 - Serija Spartaka 9:0!

24. minut - 67:39 - Prednost crno-belih raste - trojka Birčevića.

22. minut - 61:36 - Luković vodi Partizan na "plus 25".

Druga četvrtina - 53:44:

20. minut - 53:34 - Hečer je promašio drugo slobodno bacanje, Tanasković je zabeležio skok u napadu, a Marinković poentirao za kraj poluvremena.

15. minut - 40:21 - Andrić vezuje četiri poena, daje jedno slobodno bacanje, pa trojku.

14. minut - 35:21 - Tresač se raspucao, njegova druga trojka.

13. minut - 35:18 - Upisuje se i Jovanović, i to trojkom.

11. minut - 27:18 - Druga deonice kreće trojkom Tresača.

Prva četvrtina - 27:15:

10. minut - 27:15 - Prvi poeni Tanaskovića za "plus 12" domaćina.

9. minut - 25:15 - Luković dominira! Dao je već 12 poena.

8. minut - 21:10 - Serija crno-belih 8:0 začinjena trojkama Marinkovića i Birčevića.

6. minut - 13:10 - Pogotkom Kesara Spartak prilazi na tri poena zaostatka.

4. minut - 7:4 - Evo i prve trojke za goste - Jovišić.

4. minut - 7:1 - Jelenić pogađa jedno bacanje, prvi poeni za goste.

3. minut - 7:0 - Trojka Vrapca, pa dvojka Ratkovice.

1. minut - 2:0 - Počelo je pogotkom Lukovića.

1. minut - Meč je počeo.