(VIDEO, FOTO) ZVEZDA U FINALU: Crveno-beli trojkama razbili Partizan i obezbedili Evroligu

Treća pobeda tima Dejana Radonjića

Tim Dejana Radonjića po drugi put u dva dana slavio kao gost protiv Partizana pred njegovim navijačima
1 / 8 Foto: ABA Liga

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale regionalne lige pošto su ukupnim rezultatom 3:1 savladali Partizan.

Crveno-beli su u četvrom meču slavili rezultatom 81:73 (22:24, 16:12, 26:22, 17:15) i time obezbedili učešće u Evroligi naredne sezone.

Zvezda je pogodila deset trojki u ovoj utakmici, duplo više u odnosu na rivala, čime su konstantno tokom utakmice održavali prednost i na kraju zasluženo slavili.

Ključ pobede košarkaša leži u činjenici da su u potpunosti zaustavili najboljeg igrača crno-belih Aleksandra Pavlovića, koji je večeras postigao samo tri poena, i to sa penala.

Meč je rešio sjajni Amerikanac Markus Vilijams, koji je kada je bilo najpotrebnije preuzeo odgovornost i vodio svoj tim do pobede.

Košarkaši Partizana bolje su otvorilili meč, poveli sa čak 10 poena, ali su poeni Čarlsa Dženkisa obezbedili Zvezdi priključak.

Partizan je u tim trenucima imao više skokova, što nije znao da materijalizuje. Zvezda je čvrstom igrom u drugoj deonici preokrenula rezultat, a prvi put povela je u 18. minutu trojkom Nikole Kalinića (33:32).

U nastavku Zvezda je imala minimalno vođstvo, ali nije imala rešenja za fenomenalnog Eda Murića, koji je održavao egal. Crveno-beli su u finišu treće četvrtine "odlepili" sa osam vezanih poena Markusa Vilijamsa, nakon što je dobar deo meča proveo na klupi.

Ipak, ponovo je Murić odgovorio i trojkom u poslednjoj sekundi i pred poslednjih 10 minuta spustio svoj tim na "minus šest".

Radonjić je u četvrtom kvartalu dao Vilijamsu "odrešene ruke" da reši utakmicu, što je on i učinio sa nekoliko odličnih rola i šuteva za tri poena.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Amerikanci Vilijams i Dženkins sa po 19 poena, Boban Marjanović dao je 12, a Luka Mitrović 10.

Kod Partizana istakao se Murić sa 25 poena, Nikola Milutinov dodao je 13, a Dragan Milosavljević devet.

U drugom polufinalnom duelu košarkaši Cedevite pobedili su u Zagrebu Budućnost sa 88:85 i izjednačili seriju na 2:2, pa će pobednika rešiti peti meč u Podgorici u sredu.

Grobari, Pionir, Foto: Kurir sport

U utakmici koja je odigrana u subotu Crvena zvezda je vratila brejk pobedom 95:85 (26:20, 25:24, 22:18, 22:23).

Zvezdu su do pobede predvodili Kalinić sa 25 poena, Dženkins sa 22, dok su po 11 postigli Mitrović i Marjanović. U redovima Partizana Milosavljević je postigao 23 poena, Mačvan je ubacio 17, Akojon 14, a Milutinov 10.

Sat vremena uoči početka utakmice primetno je veliko prisustvo policije.

Policija, Pionir, Foto: Kurir sport

Grobari su u velikom broju i ovog puta u Pioniru i sat vremena pre početka utakmice već su napunili halu.

22:50 - Akojon promašio dva slobodna bacanja, Marjanović vodi Zvezdu ka pobedi - 68:77 (38. minut)Partizan je bio u prilici da se približi na samo tri poena, ali je Akojon promašio dva slobodna bacanja. Na drugoj strani Marjanović je pogodio četiri poena za devet poena viška za Zvezdu - 68:77.

22:45 - Partizan nema rešenja za Vilijamsa - 66:73 (35. minut)Neverovatni Markus Vilijams u drugom poluvremenu. Postigao je 19 poena do sada i održava prednost svog tima.

22:40 - Mačvan pogodio pod faulom - 64:69 (34. minut)Milan Mačvan prekida posne minute za Partizan, ali nije pogodio dodatno slobodno bacanje.

22:38 - Vilijams pogađa bitnu trojku, Zvezda na plus sedam - 62:69 (33. minut)Partizan dugo bez poena, a Vilijams u tranziciji pogađa za tri poena posle kojih Zvezda odlazi na sedam poena viška.

22:27 - Murić pogađa trojku u poslednjoj sekundi trećeg perioda - 58:64 (30. minut)Edo Murić pogađa trojku u poslednjem napadu u trećoj četvrtini i vraća nadu Partizanu koji u poslednjih deset minuta ulazi sa šest poena minusa - 58:64.

22:26 - Vilijams pogodio šest vezanih poena - 55:64 (30. minut)Finiš treće četvrtine apsolutno pripada Crvenoj zvezdi, odnosno Markusu Vilijamsu. Prvo je fauliran pri šutu za tri poena, a onda je dodao trojku za devet poena viška - 55:64.

22:17 - Dženkins trojkom prekida seriju Partizana - 52:52 (27. minut)Dženkins je trojkom prekinuo mini seriju Partizana, a Murić vratio trojku za novo izjednačenje - 52:52.

22:15 - Pavlović upisao prve poene - 49:49 (26. minut)U 26. minutu utakmice Saša Pavlović je postigao prve poene na meču, i to sa linije penala.

22:12 - Dženkins i Marjanović uvećali vođstvo Zvezde - 44:49 (25. minut)Period igre u kojoj Zvezda dominira, Dženkins i Marjanović su vezali po dva poena za pet poena viška.

22:10 - Kalinić pogađa novu trojku, Milosavljević vraća - 44:45 (24. minut)Serija trojki, prvo je Kalinić pogodio za Zvezdu, a potom Milosavljević vratio.

22:05 - Murić pogodio drugu trojku za Partizan - 39:40 (22. minut)Partizan je u prvih 20 minuta pogodio samo jednu trojku, za razliku od Zvezde koja je šest puta bila uspešna. Murić je pogodio trojku za 39:40 u 22. minutu.

Partizan, Crvena zvezda, Nikola Milutinov, Foto: ABA liga

21:47 - Murić postiže poslednje poene u prvom polvuremenu - 36:38Edo Murić je pogodio za dva poena i postavio konačnih 36:38 posle 20 minuta igre.Partizan je potpuno nadskočio Zvezdu, ima 19 skokova naspram osam rivala.Međutim, glavna razlika u korist Zvezde je šut za tri poena. Crveno-beli su pogodili šest šuteva iz 15 pokušaja, a Partizan samo jednom iz osam.Partizan je imao dve osvojene i osam izgubljenih lopti, a Crvena zvezda sedam osvojenih i pet izgubljenih lopti.U redovima Partizana po osam poena postigli su Murić i Milutinov, a po šest Milosavljević i Mačvan. Saša Pavlović nije pogodio nijedan poen.U ekipi Crvene zvezde 10 poena Dženkinsa, osam Kalinića, sedam Jovića i šest Marjanovića.

21:45 - Jović pogađa trojku u finišu četvrtine - 34:38 (20. minut)Trojkom Stefana Jovića Zvezda je u finišu druge četvrtine stekla četiri poena viška - 38:34.

Partizan, Crvena zvezda, Foto: ABA liga

21:40 - Prvo vođstvo Zvezde posle trojke Kalinića - 32:33 (19. minut)Trojkom Nikole Kalinića, što je njegov osmi poen, Crvena zvezda je prvi put stigla do vođstva - 32:33.

21:34 - Marjanović doneo izjednačenje - 28:28 (16. minut)Sa linije penala Boban Marjanović donosi izjednačenje Crvenoj zvezdi - 28:28. Partizan je stao u napadu, ali ni Zvezda ne može da se proslavi učinkom u ofanzivi.

21:27 - Milutinov i Kalinić pogađaju na početku druge četvrtine - 28:24 (12. minut)Malo poena na startu druge četvrtine, četiri poena Milutinova i dva Kalinića.

Milica Dabović, Ana Dabović, Foto: Kurir sport

21:21 - Kalinić trojkom zatvara prvu četvrtinu - 24:22 (10. minut)Partizan je bolje otvorio, a Zvezda bolje zatvorila prvu četvrtinu. Kalinić je trojkom postavio rezultat 24:22 za Partizan na kraju četvrtine.

21:18 - Serija Dženkinsa, ponovo duel Pavlovića i Kalinića - 21:19 (9. minut)Čarls Dženkins je pogodio osam vezanih poena, čime je Zvezda stigla na dva poena minusa - 21:19. U međuvremenu je Saša Pavlović napravio prekršaj nad Kalinićem.

21:16 - Tepić pogađa trojku za prvu dvocifrenu prednost - 21:11 (8. minut)Milenko Tepić pogađa prvu trojku na utakmici i Partizan prvi put stiče dvocifrenu prednost u ovom meču.

21:15 - Period igre u kojem Mačvan i Marjanović razmenjuju poene - 18:11 (8. minut)Po četiri poena Mačvana i Marjanovića.

21:11 - Nova serija Partizana - 12:5 (5. minut)Četiri vezana poena Murića, potom solo prodor Milosavljevića za novih šest vezanih poena Partizana i vođstvo 12:5 posle pet minuta igre.

21:08 - Dženkins i Dangubić vraćaju serijom od pet poena - 6:5 (4. minut)Dženkins je posle dva minuta pogodio prve poene za Zvezdu, a onda Dangubić pogodio trojku. Problem za Zvezdu predstavlja činjenica da je Mitrović zaradio dve lične greške posle četiri minuta.

21:05 - Partizan furiozno ušao u meč - 6:0 (2. minut)Košarkaši Partizana furiozno su otvorili utakmicu, sa šest vezanih poena, pa trener Crvene zvezde Dejan Radonjić zove tajm-aut. Milosavljević je postigao četiri poena, Milutinov dva.

Grobari, Pionir, košarka, Foto: ABA liga