(VIDEO) ORLOVI UGASILI VATRENE: Srbija pred Rio bolja od Hrvatske!

Turnir u Kordobi poslednja priprema za OI

Košarkaška reprezentaccija Srbije zauzela je drugo mesto na turniru Super 4 u Kordobi pošto je u poslednjem meču bez kapitena Teodosića pobedila Hrvatsku (86:77).

Raduljica je bio najefikasniji sa 17 poena uz pet skokova, Bogdanović je ubacio 13 poena, Nedović deved, po sedam su imali Marković, Kalinić i Jokić. U Hrvatskoj su odskočili Bojan Bogdanović (18) i Simon (14).

Srbija je sa dva poena Nedovića i slobodnim bacanjima Raduljice povela sa 4:0, da bi posle toga Hrvati serijom 11:2 potpuino preokrenuli rezultat. Bojan Bogdanović je u prvih 7 minuta ubacio polovinu poena Hrvata, koji su tada vodili 16:8. Do kraja prvog kvartala Srbija se malo konsolidovala te poenima Štimca uz faul i trojkom Bogdanovića na kraju prvog kvartala imala samo tri poena minusa 16:19.

Na startu druge deonice Krunoslav Simon sa 8 poena odvodi Hrvatsku ponovo na plus osam 27:19. Na to je Srbija odgovorila serijom 6:0 posle koje je Aleksandar Petrović zatražio minut odmora, u kojem je koristeći glagole ekipi objasnio kako Srbija postiže poene.

Do kraja prvog poluvremena u kojem je Srbija pogodila samo jednu trojku, igralo se koš za koš, pa su nakon dve deonice Hrvati vodili 40:36. Na početku drugog poluvremena Srbija je zaigrala bolje, pa je posle trojke Birčevića povela drugi put na meču 44:41. U tom periodu evidentno je bilo da naš tim, koji je odlično nosio Raduljica igra bolje nego u prvom delu. Sve dobro što su uradili u prvim minutima nastavka izabranici selektora Đorđevića su upropastili greškama pa je u 27. minutu Hrvatska opet vodila 53:50.Treći deo igre završen je serijom trojki. Prvo je Nedović pogodio, zatim je na drugoj strani istom merom i to uz faul uzvratio Bilan da bi se četvrtina završila trojkom Jokića, za 64:60. Poslednji kvartal je u prvih šest minuta protekao u brzoj igri oba tima i seriji trojki posle kojih je na semaforu stajalo 73:73. Posle trojki Kalinića i Markovića Srbija je opet vodila 79:77 nešto manje od dva minuta pre kraja meča, koji je odlučen neverovatnom trojkom Jovića. Košarkaši Srbije sada putuju u Riojo, gde ih očekuje početak Olimpijskog turnira. Prvi meč naš tim igra u 7. avgusta protiv Venecuele.

Četvrta četvrtina

40. minut 86:77 - Kraj utakmice

39. minut 82:77 - Kakva trojka Jovića!!!!!

38. minut 79:77 - Posle trojki Kalinića i Markovića Srbija opet vodi

35. minut 73:73 - Brz ritam i festival trojki u Kordobi

34. minut 68:67 - Igrase koš za koš

30. minut 64:60 - Prvo je Nedović pogodio trojku, zatim je na drugoj strani istom merom i to uz faul uzvratio Bilan da bi se četvrtina završila trojkom Jokića

27. minut 52:55 - Greškama srpskog tima i poenima pre svih Simona Hrvatska je opet povela

23. minut 44:41 - Trojka Birčevića

22. minut 41:41 - Poenima Bogdanovića i Raduljice Srbija je izjednačila

21. minut 36:41 - Bojan Bogdanović je pogodio prve poene u drugom delu

Treća četvrtina

20. minut 36:40 - Hrvatska je bolje odigrala prvi deo, u kojem je naš tim ubacio samo jednu trojku

18. minut 32:35 - Hrvatska čuva minimalnu prednost

15. minut 25:27 - Srbija je poenima Raduljice i Nedovića uspela da uhvati priključak

12. minut 19:27 - Simon vezuje 8 poena na startu druge deonice

Druga četvrtina

10. minut 16:19 - Poenima Štimca uz faul i trojkom Bogdanovića, Srbija se vratila u meč

8. minut 8:16 - Bogdanović je pogodio već osam poena za Hrvatsku, a Srbija teško pogađa iz igre

6. minut 6:11 - Serijom 11:2 Hrvatska je preuzela kontrolu

4. minut 4:6 - Hrvatska je sa 6 vezanih poena preokrenula rezultat

2. minut 4:0 - Raduljica pogađa oba penala

1. minut 2:0 - Nedović postiže prve poene na meču

Prva četvrtina

Srbija je u prvom kolu pobedila Francusku 105:88, a u drugom je poražena od Argentine 79:74.Hrvatska je pobedila Francusku 76:70, a poražena je od Argentine 97:78.Ovaj meč biće poslednja priprema za oba tima uoči OI, koje počinju 5. avgusta u Rio de Žaneiru."Protiv Francuske su Hrvati bili znatno bolji nego u utakmici sa Argentinom, konkretniji, igrali su u kontinuitetu. Imali su ideje, snage, želje i koncentracije. Moramo, u kakvom god sastavu, protiv Hrvatske da odigramo dobru utakmicu, to nam je poslednji test pred Olimpijske igre. Iako su dueli Srbije I Hrvatske uvek nosili dodatnu težinu, čini mi se da se taj psihološki pritisak smanjio. Imamo samo opterećenje da igramo muški, čvrsto, snažno, takmičarski. Da se u igravamo što je moguće bolje", rekao je selektor Srbije Aleksandar Đorđević uoči meča sa Hrvatskom