(VIDEO) ZVEZDA GAZI KA TOP 8: Crveno-beli srušili Lokomotivu u paklu Pionira!

Važna pobeda

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su treći trijumf u Top 16 fazi Evrolige, pošto su u trećem kolu grupe E savladali ekipu Lokomotive Kubana rezultatom 80:66 (33:21,17:16, 17:17, 13:12)

Zvezda je ovim trijumfom napravila značajan korak ka Top 8 fazi najelitnijeg evropskog takmičenja.

Najzaslužniji za izuzetno važnu pobedu kluba sa Malog Kalemegdana bio je Kvinsi Miler sa 24 postignuta poena (4/5 za tri poena). Blistali su Zvezdini stranci, pored Milera sjajnu partiju pružili su Tarens Kinzi i Maik Cirbes. Amerikanac je ubacio 19 poena uz 4 asistencije, dok je nemački košarkaš postigao 18 poena i upisao 9 skokova.

U poraženom timu istakao se Entoni Rendolf sa 22 poena, dok je Malkolm Dilejni dodao16, a Viktor Klaver 15 poena i 10 skokova.

Posle treće uzastopne pobede beogradskog tima, Zvezda i Lokomotiva imaju isti skor, po tri pobede i dva poraza. U šestom kolu Zvezda će u četvrtak 4. februara igrati u Istanbulu protiv Darušafake, a Lokomotiva u Španiji protiv Unikahe.Zvezda je sjajno otvorila meč. Već u četvrtom minutu igre izabranici trenera Dejana Raodonjića imali su dvocifrenu prednost (15:5). Zvezdini stranci su blistali, fenomenalni Kvinsi Miler je bio nezaustavljiv, već posle prvog perioda igre, koji je završen rezultatom 33:21, Amerikanac je imao 14 postignutih poena.Zvezda se mučila na startu druge deonice. Tri i po minuta crveno-beli nisu uspeli da postignu poene, ali su zahvaljujući sjajnoj odbrani uspeli da sačuvaju prednost. U nastavku se razigrao Tarens Kinzi pa je klub sa Malog Kalemegdana konstantno imao dvocifrenu prednost. Poenima Micića u poslednjoj sekundi prvog poluvremena Zvezda odlazi na poluvreme sa +13.Crveno-beli su serijom 5:0 otvorili treću deonicu, međutim, usledio je nalet ruskog tima koji postiže sedam vezanih poena. Sredinom treće četvrtine, posle poena Dilejnija, Lokomotiva je prišla na -9 (58:49). U nastavku Zvezda nije dozvolila rivalu da se približi, već je zahvaljujući poenima Kinzija, Cirbesa i Milera ponovo došla do 13 poena prednosti (67:54).Do kraja meča izabranici Dejana Radonjića su rutinski čuvali prednost. Pobeda nijednog momenta nije dovedena u pitanje (80:66).

Ostanite uz Kurir sport i iz minuta u minut pratite dešavanja iz Pionira.

Tok meča:

Kraj utakmice, pobeda Crvene zvezde!

40. minut - Zvezda čuva prednost.

39. minut - Miler pogađa trojku!

39. minut - Sjajna odbrana Zvezde.

38. minut - 73:62 - Rendolf je precizan sa linije penala.

37. minut - 73:60 - Zakucavanje Cirbesa na asistenciju Jovića.

35. minut - 71:60 - Laki poeni Dilejnija

34. minut - Zvezda je već ispunila bonus.

33. minut - 71:58 - Posle poena Štimca, sa druge strane bio je precizan Klaver.

32. minut - 69:54 - Gudurić postiže prve poene za Zvezdu u poslednjoj deonici

31. minut - Počela je četvrta četvrtina.

Kraj treće četvrtine

30. minut - 67:54 - Kvinsi Miler postiže koš u poslednjoj sekundi za +13.

30. minut - 65:52 - Sjajna odbrana Zvezde.

28. minut - 65:52 - Zvezda ne dozvoljava ruskom timu da se približi. Cirbes postiže 14. poen na meču.

27. minut - 60:49 - Kinzi je fauliran na šutu za tri poena, pogađa dva od tri slobodna bacanja.

26. minut - 58:49 - Posle poena Dilejnija i trojke Brejkof Lokomotiva prilazi na -9, Radonjić je odmah zatražio tajm-aut.

26. minut - 58:44 - Jović koristi jedno slobodno bacanje, Zvezda čuva prednost.

24. minut - 57:44 - 15. poen odličnog Kinzija.

23. minut - 55:44 - Nastavlja se serija gostiju, Dilejni koristi jedno bacanje.

22. minut - 55:43 - Trojka Dilejnija.

22. minut - 55:40 - Rendolf uzvraća trojku.

21. minut - 55:37 - Dangubić iz teške pozicije pogađa trojku u poslednjoj sekundi napada.

21. minut - 52:37 - Cirbes postiže prve poene u drugom poluvremenu.

Kraj prvog poluvremena

20. minut - 50:37 - U poslednjoj sekundi prvog poluvremena Micić pogađa za dva!

20. minut - 48:37 - Rendolf je precizan sa linije slobodnih bacanja. Radonjić traži tajm-aut.

20. minut - 48:35 - Kvinsi Miler ubacuje dva slobodna bacanja, njegov 18. poen.

20. minut - 46:35 - Dilejni pogađa jedno slobodno bacanje.

19. minut - 46:34 - Kinzi ponovo pogađa šut sa distance. Zvezda čuva prednost.

19. minut - 44:34 - Dilejni sa penala smanjuje prednost gostiju.

18. minut - 42:30 - Kinzi pogađa šut za dva poena.

18. minut - 40:30 - Pogađa novu trojku Viktor Klaver.

17. minut - 40:27 - Marko Gudurić je fauliran pri šutu za tri poena. Pogodio je sva tri slobodna bacanja.

17. minut - 37:27 - Poeni Rendolfa.

16. minut - 37:25 - TV tajm-aut.

15. minut - 37:25 - Odličan prodor Kvinsija Milera.

14. minut - 35:25 - Cirbes zakucava, Zvezda ponovo ima dvocifrenu prednost.

14. minut - 33:25 - Zvezda i dalje bez poena u drugoj četvrtini.

12. minut - 33:25 - Deseti poen razspoloženog Klavera.

11. minut - 33:23 - Andrej Zubkov smanjuje prednost crveno-belih

11. minut - Počela je druga četvrtina.

10. minut - Kraj prve četvrtine. 14 poena Milera i 8 Maika Cirbesa.

10. minut - 33:21 - Poeni raspoloženog Klaver, pa maestralan ulaz nezaustavljivog Kvinsija Milera.

10. minut - 31:19 - Treća trojka sjajnog Kvinsija Milera!

10. minut - 29:19 - Tehnička za Dilejnija zbog prigovora, Gudurić i Miler pogađaju penale.

9. minut - 25:19 - Poeni Brejkofa, pa trojka Dilejnija. Radonjić je prinuđen da zatraži tajm-aut.

8. minut - 25:14 - Posle poena Dilejnija, Štimac pogađa za dva.

8. minut - 23:12 - Klaver postiže drugu trojku za Lokomotivu i smanjuje prednost.

7. minut - 23:9 - Cirbes gazi rivala, osmi njegov poen na ovom meču.

6. minut - 21:9 - Nastavlja se serija raspoloženog domaćina. Cirbes postiže nove poene.

6. minut - 19:9 - Zvezda posle poena Cirbesa i zakucavanja Milera ponovo ima dvocifrenu prednost, gosti traze tajm-aut.

5. minut - 15:8 - Rendolf pogađa uz faul i koristi dodatno bacanje.

4. minut - 15:5 - Kinzi je precizan sa linije penala

3. minut - 13:5 - Nova trojka Milera, međutim, s druge strane uzvraća Viktor Klaver

2. minut - 10:2 - Kinzi pogađa uz faul.

2. minut - 7:2 - Brejkofa prekida seriju crveno-belih

2. minut - 7:0 - Sjajan start Zvezde, spektakularno kucanje Kinzija.

1. minut - 5:0 - Trojka Kvinsija Milera

1. minut - 2:0 - Prve poene na meču postiže Maik Cirbes

1. minut - Utakmica je počela

20:00 - Pesma navijača Zvezde ponovo nadjačala himnu Evrolige

19:51 - Počelo je predstavljanje igrača...

19:50 - Sjajna atmosfera u beogradskom hramu košarke

19:40 - Zagrevanje je u toku...

19:30 - Biće krcat Pionir...

19:30 - Cirbes danas slavi rođendan!Nemački internacionalac i jedan od najboljih košarkaša Crvene zvezde ove sezone danas puni 26 godina. Nema sumnje da bi mu najdraži poklon bila pobeda nad ruskim timom.

19:15 - Najveća pretnja: Nezaustavljivi Malkom Dilejni

Amerikanac u Top 16 fazi ima prosečno 20,5 poena po meču.

"Do sada praktično niko nije uspeo da ga zaustavi. To je naš izazov, da mu smanjimo kvalitet. On igra sezonu života, poslednju u Evropi, pošto posle ide u NBA", rekao je Radonjić.

19:00 - Radonjić: Da idemo preko granice bolaTrener Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je da će njegovi košarkaši morati da igraju iznad svojih mogućnosti da bi pobedili Lokomotivu Kubanj."Svesni smo ko nam dolazi i protiv koga igramo. Potrebno je da budemo iznad naših mogućnosti da bismo ih pobedili. Lokomotiva godinama ulaže u tim sastavljen od kvalitetnih i iskusnih igrača. Biće nam potrebna timska igra da ih zaustavimo. Naša šansa da ih savladamo jeste igranje odbrane u dugim intervalima", rekao je Radonjić novinarima u Beogradu.