(VIDEO) ŠAMPION 15 OD 15: Nezaustavljivi crveno-beli srušili Cedevitu u Zagrebu na radost Partizana

Derbi 15. kola ABA lige

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Cedevitu u Zagrebu u derbiju 15. kola ABA lige - 95:91.

Regionalni šampion je tako nastavio neverovatni niz - ima stoprocentan učinak i posle teškog gostovanja u Domu sportova u Zagrebu!

Cedeviti je ovo peti poraz, uz deset pobeda. Zvezda je ovime učinila uslugu "večitom rivalu" Partizanu (12-3) udaljivši Cedevitu od njega u borbi za drugo mesto.

Tim trenera Dejana Radonjića su večeras predvodili Marko Simonović sa 27 poena, Ognjen Kuzmić sa 20, Čarls Dženkins sa 16, Nemanja Dangubić sa 13 i Stefan Jović, koji je pored deset poena imao i osam skokova i sedam asistencija.

Kod domaćina nezaustavljiv u drugom poluvremenu bio je Rajan Boutrajt. Od ukupno 30 poena, 26 je dao u drugih 20 minuta. Džon Šurna je dodao 16.

Cedevita je mnogo bolje počela meč i na kraju prve deonice vodila 22:13. Međutim, tokom druge četvrtine Simonović je zaigrao odlično i razbudio uspavanog šampiona. Ubrzo su mu se sve boljom rolom priključili Dženkins i Kuzmić, pa je Zvezda u 16. minutu povela 29:26. Prednost šampiona Jadrana je rasla do maksimalnih 13 poena u trećoj deonici.

U drugom poluvremenu usledila je rafalna paljba na obe strane. Strelci su se raspucali, ređale su se trojke kao na traci.

U takvoj igri u 33. minutu domaćin je prišao na samo dva poena zaostatka (72:74), imao i napad za izjednačenje ili pobedu, ali je tada Dženkins ukrao loptu i poentirao. U nastavku meča, Zvezda je bežala, Cedevita stizala...

Na ulasku u poslednji minut Boutrajt je ubacio trojku za 88:91, na drugoj strani Simonović je oba puta bio siguran sa linije slobodnih bacanja, a Boutrajt je ponovo pogodio iz daljine preko Dženkinsa za 91:93 sedam sekundi pre kraja. Međutim, na liniju penala ponovo je otišao Simonović, kome je ruka i tada bila smirena, pa je rezultatom 95:91 u korist crveno-belih meč završen.

Podsetimo, Zvezda je u Zagrebu gostovala posle dva teška evroligaška ispita, protiv Olimpijakosa i Reala, a pred novi izazov u evropskom elitnom takmičenju protiv CSKA u četvrtak u "Areni".

Šampion ABA lige će u sledećem kolu 2. januara dočekati Zadar, dok će Cedevita istog dana gostovati MZT-u u Skoplju.

Četvrta četvrtina - 91:95:

40. minut - 91:95 - Ponovo je Simonović na liniji penala - ponovo oba puta precizan.

40. minut - 91:93 - Neverovatna trojka Boutrajta, preko Dženkinsa, sedam sekundi pre kraja.

40. minut - 88:93 - Simonović s linije slobodnih bacanja precizan oba puta 11 sekundi pre kraja.

40. minut - 88:91 - Jović je izgubio loptu, Boutrajt pogodio trojku za dramu u finišu!

38. minut - 83:91 - Kuzmić i Jović za veliku prednost Zvezde.

35. minut - 77:83 - Trojke Šurne i Simonovića!

35. minut - 72:80 - Jović i Dangubić drže Zvezdu na odstojanju.

34. minut - 72:76 - Dženkins krade loptu i lako poentira.

33. minut - 72:74 - Bilan vezuje pet poena i dovodi Cedevitu na samo dva poena zaostatka.

32. minut - 67:74 - Još jedna trojka Šurne! Još jedna trojka Simonovića!

31. minut - 64:71 - Bjelica odmah uzvraća istom merom.

31. minut - 64:68 - Druga trojka Šurne! Cedevitine trojke - 8/18.

Treća četvrtina - 61:68:

30. minut - 61:68 - Volters je pogotkom uveo Zvezdu u poslednju četvrtinu sa plus sedam.

30. minut - 61:66 - Neverovatni Boutrajt je dao trojku - njegovih 18 poena u trećoj deonici. Sveo je "minus" svog tima na samo pet poena.

29. minut - 56:66 - Dženkins daje dva plus jedan.

29. minut - 56:63 - I Šurna ubacuje trojku.

28. minut - 53:63 - Trojka i Boutrajta, koji je u ovoj deonici dao 13 poena!

28. minut - 50:63 - Sad i Dženkins pogađa za tri iz ćoška.

27. minut - 50:60 - Seriju domaćina prekinuo je Bjelica trojkom.

27. minut - 50:57 - Cedevita u seriji 6:0, pritom je Boutrajt dao četiri vezana poena.

26. minut - 44:57 - Trojka Simonovića! Najveća prednost - 13 razlike.

26. minut - 44:54 - Ne da Kuzmić da razlika padne na jednocifrenu - dva plus jedan.

25. minut - 44:51 - Boutrajt daje trojku, Dangubić je odmah vraća, pa Boutrajt ponovo pogađa van linije 6.75.

24. minut - 37:48 - Dangubić je pogodio, ali je zgazio liniju, pa su upisana samo dva poena.

22. minut - 33:44 - Ponovo Kuzmić. Prvi put dvocifrena prednost crveno-belih.

21. minut - 33:42 - Kuzmić je oba puta siguran s linije penala u uvodu drugog poluvremena, a onda dvojku daje i Dangubić za maksimalnih plus devet.

Druga četvrtina - 33:38:

20. minut - 32:38 - Lazić je napravio treći prekršaj - sva tri pod košem Cedevite.

20. minut - 32:38 - Dženkins dva puta precizan iz penala, a onda Simonović krade loptu i lako poentira. Šest poena je najveća prednost Zvezde.

18. minut - 30:34 - Kuzmić se odlično snašao, ubacio loptu u koš pod faulom, a onda realizovao i dodatno bacanje.

16. minut - 26:29 - Još jedna trojka Dženkinsa. Zvezda je u drugoj deonici napravila 14:4!

15. minut - 26:26 - Druga trojka Zvezde - Dženkins. Dangubić poentira iz kontre za izjednačenje!

14. minut - 24:21 - Ponovo Simonović. Fauliran je pri šutu za tri poena, izveo je tri slobodna bacanja i sve ih pogodio.

13. minut - 24:18 - Crveno-beli su pogodili samo jednu trojku iz 11 pokušaja!

13. minut - 22:18 - Dangubić dva, pa Bjelica jedan poen za smanjenje razlike.

11. minut - 22:15 - Opet je Simonović precizan, ali je za sada jedini raspoložen u Zvezdi.

Prva četvrtina - 22:13:

10. minut - 22:13 - Zvezda je prišla na tri poena zaostatka, ali od tada nije dala ni koš, pa je domaćin razliku učinio maksimalnom u dosadašnjem toku - devet.

8. minut - 17:13 - Simonović je sada u ulozi asistenta, a Kuzmić je egzekutor.

8. minut - 17:11- Konačno dobar napad gostiju, Jović je poentirao uz faul, ali je onda promašio dodatno slobodno bacanje.

7. minut - 17:9 - Cedevita odmah vraća trojku, Džejms je drugi put precizan van linije 6,75.

7. minut - 14:9 - Simonović sad i trojku ubacuje.

6. minut - 12:6 - Simonović prekida seriju domaćina.

"Koncentracija je katastrofa... Zaustavi taj kontranapad, zagradi, skoči", rekao je Radonjić između ostalog svojim igračima tokom tajm auta.

6. minut - 12:4 - Zakucavanje Bilana! Radonjić je tražio tajm-aut.

5. minut - 10:4 - Žganec za šest razlike.

4. minut - 8:4 - Prva trojka na meču, pogodio je Džejms.

3. minut - 4:2 - Kuzmić je dao prvi koš za Zvezdu, posle dva minuta i 40 sekundi igre.

2. minut - 4:0 - Boutrajt i Tomas prvi su se upisali u strelce na meču.

1. minut - Meč je počeo.

18:44 - Radonjić: Promenila se Cedevita...Crveno-beli su prošle nedelje odigrali dva evroligaška meča, sa Olimpijakosom i Realom, a u četvrtak ih očekuje još jedan veliki izazov, u Beograd stiže šampion Evrope CSKA. Ipak, u umoru ne traže alibi."Ovo nam je već treći put da u tekućoj sedmici u kojoj smo igrali teške utakmice u Evroligi, sa Olimpijakosom i Realom, imamo i težak meč u regionalnom takmičenju. Cedevita je u odnosu na prvi meč koji smo odigrali promenila sastav, došli su drugi igrači koji su već pokazali veliki kvalitet i sada je Cedevita jedan od klubova koji je u borbi za vrh tabele ABA lige", rekao je trener Zvezde Dejan Radonjić, a celu njegovu najavu duela u Zagrebu možete pročitati OVDE.

18:37 - Zvezda zna s CedevitomU prvom ovosezonskom susretu večerašnjih rivala Zvezda je u Beogradu bila ubedljiva - 88:64. Crveno-beli su dobili četiri od poslednjih pet duela sa Cedevitom.