(VIDEO) CRNO-BELI IZGUBILI 2. MESTO: Loša uvertira za Kup, Partizan ubedljivo poražen od Cedevite

Derbi 22. kola ABA lige

Košarkaši Partizana doživeli su ubedljiv poraz u derbiju 22. kola ABA lige od Cedevite u Zagrebu - 67:79.

Sada Partizan, Cedevita i Budućnost, pretendenti na drugo mesto na tabeli, imaju isti skor - po 16 pobeda i šest poraza. Međutim, crno-beli su izgubili sva četiri meča od ta dva rivala, zbog čega imaju lošiji međusobni bilans i sa Zagrepčanima i sa Podgoričanima, pa je šansa da se domognu druge pozicije, koja omogućava prednost domaćeg terena u plej-ofu, svedena na minimum. Tim Aleksandra Džikića mora da ostvari pobedu više i od Cedevite i od Budućnosti u poslednja četiri kola regularnog dela sezone ABA lige da bi se našao odmah iza Crvene zvezde, koja je ranije danas overila prvo mesto.

Partizan je dobio prvu četvrtinu u "Domu sportova" u Zagrebu 18:16, ali je onda "pao" i do kraja nije uspeo da se digne. Cedevita je imala očajan procenat šuta iz igre u prvom poluvremenu, ali je, najviše zahvaljujući velikom broju izgubljenih lopti crno-belih, u drugoj deonici preuzela vođstvo (21:18) i u nastavku ga gotovo konstantno uvećavala.

Tokom trećeg perioda domaćin je imao čak "plus 19" i nije imao problema da rutinski privede meč kraju.

Raja Boutrajt sa 21 poenom i Miro Bilan sa 14 poena i deset skokova bili su nerešive enigme za crno-bele, u čijim redovima se istakao Stefan Birčević sa 18 poena i sedam skokova, dok je Vanja Marinković ubacio 12 poena.

Narednu utakmicu crno-beli igraju u petak u niškom "Čairu" protiv Dunava iz Starih Banovaca u četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća.

Trener košarkaša Partizana Aleksandar Džikić rekao je da je njegovoj ekipi na večerašnjem meču protiv Cedevite nedostajalo žestine u završnici i u reketu.

"Cedevita je večeras bila bolji protivnik. Nama je nedostajalo žestine u završnici i u samom reketu. Oni su tu moćniji i kvalitetniji i gradili su svoju igru u odbrani i napadu na tome i to im je davalo rezultata. Mi smo za ovakav tip utakmice imali previše izgubljenih lopti, ali idemo dalje. Generalno, zadovoljan sam prvom i poslednjom četvrtinom, a treća i četvrta nisu bile dobre", rekao je Džikić posle utakmice, objavljeno je na sajtu hrvatskog kluba.

"Dominirali smo celu utakmicu, osim prve četvrtine jer smo imali malo slabiji ulazak koji je bio uslovljen time što smo promašili puno otvorenih šuteva. Od druge četvrtine smo preuzeli kontrolu utakmice", rekao je trener Cedevite Veljko Mršić.

Mršić je naveo da je njegova ekipa igrala dobru odbranu do kraja meča, ali da je u drugom poluvremenu imala previše izgubljenih lopti."Ovo nam je druga utakmica zaredom gde šuterski nismo bili na nivou, a dobili smo takoreći lako protiv ozbiljne ekipe. Podigli smo odbranu i sada treba da nastavimo tako", dodao je trener Cedevite.

Četvrta četvrtina - 79:67:

38. minut - 75:61 - Trojka Birčevića, ali Cedevita rutinski privodi meč kraju...

37. minut - 68:58 - Trojka Marinkovića.

35. minut - 68:52 - I Krušlin precizan van linije 6.75.

33. minut - 65:50 - Posle tajm-auta Mršića, Boutrajt ubacuje trojku.

33. minut - 62:50 - Trojka Marinkovića za "minus 12" iako je ne tako davno Cedevita imala i 19 poena prednosti. Partizan je u seriji 8:0.

Treća četvrtina - 59:42:

30. minut - 57:42 - Dva poena Marinkovića.

29. minut - 57:39 - Poeni Džejmsa s bacanja.

29. minut - 55:39 - Trojka Birčevića.

28. minut - 55:36 - Žganec dva, pa Džejms tri poena... Maksimalnih 19 poena prednosti.

26. minut - 50:36 - Musa je dao koš, a Marinković pao... Delovalo je strašno, ali se igrač Partizana brzo pridigao i nastavio da igra.

26. minut - 48:36 - Posle nesportske lične Muse, Partizan je dao jedan poen.

25. minut - 48:35 - Trojka Birčević.

25. minut - 48:32 - Domaćin ide na 16 poena razlike.

24. minut - 46:32 - Sada je Bilan u seriji za maksimalnih plus 14.

22. minut - 44:32 - Posle nesportske lične Birčevića, Cedevita je dala 4 poena. Najveća prednost domaćina.

22. minut - 40:32 - Koprivica pogađa zicer.

21. minut - 40:30 - Trojka Boutrajta.

Druga četvrtina - 37:30:

20. minut - 37:30 - Andrić poentira.

19. minut - 37:28 - Koprivica pogađa dva bacanja.

19. minut - 36:26 - Bilan je posle skoka u napadu monstruozno zakucao.

18. minut - 34:25 - Bilan sa bacanja donosi Cedevitu najveću prednost.

17. minut - 32:25 - Boutrajt precizan s penala, dao je 12 poena.

16. minut - 30:25 - Prvi poeni Hečera - trojka preko ruke!

16. minut - 30:22 - Sada i Krušlin pogađa trojku, pa Džikić traži tajm-aut.

15. minut - 27:22 - Tomas je imao otvoren šut i pogodio trojku.

13. minut - 24:22 - Veličković siguran sa slobodnih bacanja četiri puta zaredom.

12. minut - 24:18 - Domaći igrači u seriji penala - Begić je pogodio jedno, a onda je lopta ponovo pripala Cedeviti, što je Boutrajt materijalizovao sa još dva poena.

12. minut - 21:18 - Boutrajt je imao tri bacanja zbog faula Hečera i sva tri iskoristio.

11. minut - 18:18 - Boutrajt izjednačuje.

Prva četvrtina - 16:18:

10. minut - 16:18 - Čarke Lukovića i Arapovića završene su obostranom ličnom greškom.

10. minut - 16:18 - Andrić precizan levom rukom.

9. minut - 16:16 - Gordon pogađa samo jedno slobodno bacanje.

9. minut - 16:15 - Luković na jednoj strani, pa Arapović na drugoj, za nastavak rezultatske klackalice.

8. minut - 14:13 - Trojka Boutrajta.

7. minut - 11:13 - Crno-beli "biju" trojke, sada i Ratkovica.

7. minut - 11:10 - Žganec poentira posle prodora po čeonoj liniji.

6. minut - 9:10 - Trojka Marinkovića.

6. minut - 9:7 - Žganec sa poludistance.

4. minut - 7:7 - Bilan izjednačuje iz odbojke.

2. minut - 5:7 - Birčević je u seriji od 5 poena. Katić odgovara poenima na polaganju. Odmah na drugoj strani u strelce se upisuje i Majstorović.

1. minut - 3:3 - Džejms odmah vraća trojku.

1. minut - 0:3 - Počelo je trojkom Birčevića.

Iz tima Partizana izostaje samo Karahodžić zbog povrede oka. Trener Džikić je precrtao Robinsona, koji je prekobrojan za ovaj meč, a u ekipu su se vratili oporavljeni Veličković i Gordon.

Kako su se crno-beli zabavljali u Zagrebu pred meč pogledajte OVDE.

Cedevita je u prvom delu sezone u Beogradu savladala Partizan 97:87, što je bila prva pobeda gosta u njihovim međusobnim duelima posle sedam pobeda domaćina.