(VIDEO) PARTIZAN GAZI REDOM: Crno-beli savladali Karpoš u Skoplju i nastavili pobednički niz

Četvrta pobeda kluba iz Beograda

Košarkaši Partizana pobedili su u Skoplju ekipu Karpoš sokola 84:77 (22:20, 20:21, 20:20, 22:16) u meču 4. kola regionalne ABA lige.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Vilijam Hečer sa 21 poenom, dok je Novica Veličković ubacio 13, a Branislav Ratkovica 12. U poraženoj ekipi istakli su se Labović i Zeković sa po 15 poena.

Ovo je bila četvrta pobeda crno-belih u regionalnoj ABA ligi. Partizan će u narednom kolu 16. oktobra na svom terenu igrati protiv Olimpije.

TOK UTAKMICEIV četvrtina

Poslednja četvrtina počela je trojkom Duvnjaka, a uzvratio je Ratkovica. Ekipe su se potom smenjivale u vođstvu. Partizan je u 35. minutu poveo 75:70 posle trojki Ratkovice i Marinkovića. Hečer je posle duže vremena pogodio i povisio prednost crno-belih na 77:70. Zeković je smanjio na 77:72, a potom su domaći prišli na 77:73. Usledio je zakucavanje Majstorovića za 79:73. Hečer je trojkom doneo prednost Partizanu od 82:73. Domaći su smanjili na 82:77, ali je Partizan ipak stigao do pobede od 84:77.III četvrtinaPartizan je poenima Lukovića poveo 46:43 na startu treće četvrtine. Partizan je poveo 50:43. Usledila je serija domaćeg tima od 13:0. Karpoš je u 25. minutu poveo 56:50. Veličković je prekinuo seriju domaćeg tima i trojkom smanjio na 56:53. Domaći su u 28. minutu stigli do 61:55. Partizan je u poslednju četvrtinu ušao s vođstvom 62:61.

II četvrtinaEkipe su se smenjivale u vođstvu početkom druge četvrtine, a domaći tim je posle serije grešaka igrača Partizana u 13. minutu poveo 29:26. Uzvratio je trojkom Hečer za 29:29. Sokoli nisu iskoristili napad, a usledili su novi poeni Hečera.

I četvrtinaPartizan je poveo 2:0, a domaći su izjednačili na 2:2. Hečer briljira na startu utakmice, a Partizan je u 3. minutu poveo 8:4. Crno-beli imaju podršku nekoliko stotine navijača Partizana, a domaći tek nekoliko desetina. Karpoš je trojkom Sokolova u petom minutu poveo 13:12. Partizan je trojkom Veličkovića u 7. minutu ponovo stigao do prednosti, a onda je Majstorović povisio na 19:14. Domaći su do kraja prve četvrtine smanjili vođstvo Partizana na 22:20.

Partizan je u dosadašnjem delu sezone zabeležio tri pobede, a makedonski klub sva tri poraza. Crno-beli su pre šest dana igrali u Skoplju sa ekipom MZT, a slavili su 92:63.