(VIDEO) TREĆI PORAZ CRNO-BELIH U LIGI ŠAMPIONA: Košarkaši Partizana izgubili od AEK-a u Atini

Polovičan učinak Džikićevog tima

Košarkaši Partizana poraženi su od AEK-a u Atini u utakmici šestog kola Grupe E FIBA Lige šampiona - 81.91.

Partizan je sada četvrti u grupi sa polovičnim učinkom (3-3), dok AEK deli drugo mesto sa Ludvigsburgom (4-2).

Crno-beli su tokom celog meča kaskali za domaćinom, koji je sredinom treće deonice imao maksimalnih 13 poena prednosti (55:42). Međutim, u poslednja četiri minuta te četvrtine, Partizan je odigrao odlično i pre ulaska u poslednju deonicu sveo "minus" na samo dva poena - 62:64.

Međutim, AEK je taj napad ekipe Aleksandra Džikića odbio već na staru četvrte četvrtine, brzo vratio dvocifreni zaostatak, pa je tim slovenačkog trenera Jurija Zdovca rutinski priveo meč kraju.

Može se reći da su ključ utakmice bile izgubljene lopte - crno-beli su ih imali 18, a AEK sedam manje.

Hečer je sa 18 poena bio najefikasniji kod Partizana, Marinković je ubacio 13 poena, Birčević 12, Ratkovica 10...

Grčki tim su predvodili Šakota sa 19, Vasileiadis sa 16, Dikson sa 15...

Crno-beli sledeće nedelje dočekuju Sasari, a prethodno će u ABA ligi u subotu odmeriti snage sa Megom.

Džikić: Prva četvrtina odlučila pobednikaTrener košarkaša Partizana Aleksandar Džikić ocenio je da je slaba igra u prvoj četvrtini doprinela porazu protiv AEK-a u Ligi šampiona, ali je kazao da je zadovoljan nekim stvarima u nastupu njegovog tima.

"Kasnije smo se adaptirali, odigrali dobru treću četvrtinu. Na kraju, oni su igrali sa pet nižih igrača... i dalje su imali visinu, ali nisu imali 'peticu'. Neke stvari na terenu su bile dobre za nas, neke nisu. Ne dopada mi se selekcija šutera za tri poena, jer smo bili veoma precizni u tome koliko šuteva želimo da dozvolimo AEK-u. Što znači da, ako Veslijadis i Šakota šutiraju 7 od 11, nisam siguran da je to ono što želimo. Osim toga, u trenucima kada smo igrali bez izgubljenih lopti, bili smo sasvim u redu", rekao je Džikić posle meča, a preneo sajt kluba.

Plejmejker Vil Hečer kazao je da mu se svidja kako se tim borio u drugom poluvremenu.

"Znali smo da nas protiv AEK-a u Atini očekuje težak meč. Bili smo spremni za izazov, počeli meč prilično dobro, oni su pogodili neke važne šuteve, mi smo imali dosta izgubljenih lopti zahvaljujući kojima je AEK imao devet poena prednosti na poluvremenu. Ali, svidja mi se kako smo se borili u drugom delu, smanjili smo prednost na dva poena, ali onda smo napravili nekoliko grešaka u odbrani kada je trebalo da budemo fokusirani. Mislim da smo se borili do kraja, ali da nismo uspeli da ostanemo koncentrisan na neke stvari koje smo trebali da uradimo danas", rekao je Hečer. (Beta)

TOK UTAKMICE:

Četvrta četvrtina:

KRAJ - 91:81!

38. minut - 86:73 - Još jedna trojka Šakote.

36. minut - 79:69 - AEK se brzo odlepio na početku poslednje deonice, a posle trojke Šakote sa devet metara ima deset poena prednosti.

Treća četvrtina - 64:62:

30. minut - 64:62 - Trojka Hečera!

30. minut - 64:59 - Ratkovica je približio crno-bele na samo tri poena zaostatka, ali je domaćin pogodio dva slobodna bacanja.

29. minut - 60:55 - Partizan je prišao na samo pet poena...

27. minut - 58:48 - Crno-beli su se približili serijom 6:0, ali Dikson trojkom vraća na plus deset.

26. minut - 55:42 - Posle još jedne slabe odbrane Partizana, AEK stiže do najveće prednosti - plus 13.

Druga četvrtina - 42:33:

18. minut - 38:27 - I Vasilijadis je raspoložen za šut iz daljine, i on je ubacio treću trojku.

18. minut - 35:25 - Crno-beli imaju već 12 izgubljenih lopti!

17. minut - 33:25 - Treća trojka Marinkovića! Partizanova šesta.

16. minut - 33:22 - Šakota je pogodio trojku za dvocifreno vođstvo domaćina.

15. minut - 30:22 - Milošević je postigao koš uz faul Robinsona, ali nije realizovao dodatno slobodno bacanje. Robinson je prethodno promašio zicer.

12. minut - 26:20 - I Vanja Marinković je precizan van linije 6,75.

11. minut - 24:17 - Karahodžić pogađa trojku - četvrta Partizana iz šest pokušaja.

Prva četvrtina - 22:14:

8. minut - 16:11 - Serija AEK-a Domaći su kaznili greške Partizana i u 8. minutu poveli 16:10.5. minut - 11:10 - Paritzan vodi Crno-beli su poenima Hečera poveli 11:10.2. minut - 6:3 vodi AEK Domaći tim je krenuo sa dve trojke, a Andrić je uzvratio tricom za crno-bele.