TREĆI PORAZ CRVENO-BELIH U EVROLIGI: Zvezda bez snage, Baskonija slavila u Areni

Nemoćni srpski šampion

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Baskonije u beogradskoj "Kombank areni" u utakmici petog kola Evrolige - 63:70 (15:22, 13:15, 20:22, 15:11).

1 / 5 Foto: Saša Pavlić

To je treći neuspeh crveno-belih ove sezone u Evroligi, ujedno i treći trijumf ekipe iz Vitorije.

Jednostavno, ekipa trenera Dejana Radonjića nije imala snage večeras. Baskonija je već na kraju prve deonice imala "plus sedam", ubrzo je stekla i dvocifrenu prednost i praktično uspela da je održi do kraja. Zvezda je nekoliko puta, najčešće posle poena Marka Simonovića, prilazila na pet, šest ili sedam poena zaostatka, ali joj je svaki put neodstajao sledeći korak, da priđe još bliže i eventualno načini preokret.

Baskonija je prekinula loš niz sa Zvezdom jer prethodna četiri meča nije znala za trijumf, što posebno dobija na značaju zato što je ostvaren u Beogradu.

Najefikasniji na utakmici bili su plejmejkeri Baskonije Šejn Larkin i Rodrig Boboa sa po 16 poena, Johanes Vojtman dodao je 11, dok je u domaćem sastavu Marko Gudurić imao 12, a jedan manje Marko Simonović.

Crvenoj zvezdi u ponedeljak predstoji "večiti derbi" u ABA ligi, a zatim i gostovanje Uniksu u četvrtak.

Četvrta četvrtina 63:70:

36. minut - 61:69 - Zvezda nikako da se približi...

34. minut - 61:66 - Simonović dva plus jedan! On se specijalizovao da diže navijače.

33. minut - 56:65 - Buboa na jednoj, pa Gudurić na drugoj strani pogađaju trojke.

32. minut - 50:61 - Gosti održavaju prednost...

Treća četvrtina 48:59:

30. minut - 48:59 - Taman se Zvezda približila na "minus pet", a onda je Baskonija napavila seriju 6:0.

29. minut - 48:53 - Evo i trojke Dženkinsa. Trener Baskonije Alonso je odmah tražio tajm-aut.

29. minut - 45:53 - Trojka Simonovića! Spustio je zaostatak na osam poena i ponovo zakuvao atmosferu u "Areni".

26. minut - 38:49 - Trojka Gudurića. Njegovi prvi poeni večeras.

26. minut - 35:49 - Votman je pogodio uz faul Simonovića. Košarkaš Baskonije je iskoristio i dodatno slobodno bacanje.

25. minut - 33:44 - Zvezda priđe, Baskonija se odlepi...

22. minut - 33:40 - Zakucavanje, pa trojka Simonovića! Digao je "Delije" na noge!

21. minut - 28:40 - Trojka Bobue!

PROSIDBA! Nenad iz Ćićevca zaprosio je svoju devojku u poluvremenu meča u "Areni". Ona je bila iznenađena, ali je rekla: "Da".

Druga četvrtina - 28:37:

20. minut - 28:37 - Kuzmić i Dangubić po dva puta su bili precizni s linije penala. Gostima je ostalo 15 sekundi za napad... Voitman je promašio...

19. minut - 24:37 - Baskonija uvećava prednost...

18. minut - 24:34 - Zvezda se približila na pet poena, ali je onda Baskonija pobegla, zaključno sa trojkom Larkina.

17. minut - 24:29 - Sjajna odbrana Bjelice i Lazića, posle kontre Jović je precizan sa kapice.

16. minut - 22:29 - Posle poena Gudurića, Alonso je zatražio tajm-aut.

14. minut - 19:28 - Nesportska lična greška Lazića, Baskonija je postigla samo jedan poen.

13. minut - 19:27 - Voitman je trojkom naterao Radonjića da traži tajm-aut. Najveća prednost Baskonije...

12. minut - 17:22 - Lazić je ukrao loptu i poentirao.

Prva četvrtina - 15:22:

10. minut - 15:22 - Jaka Blažič je vezao pet poena! Prvo je dao trojku, a onda u poslednjim trenucima deonice ukrao loptu Voltersu i lako poentirao.

8. minut - 13:17 - Uspeva Baskonija da održi vođstvo, sada je poene dao Badinger.

7. minut - 12:13 - Mitrović daje koš uz faul, a onda pogađa dodatno slobodno bacanje.

6. minut - 7:10 - Gosti su pobegli na "plus šest", a onda je Jović ubacio trojku.

3. minut - 4:5 - I prva trojka Zvezde! Dženkins!

2. minut - 1:3 - Evo i prve trojke, precizan je bio Tili.

1. minut - 1:0 - Prvi poen na meču dao je Mitrović pogodivši jedno od dva bacanja.

1. minut - Meč je počeo.

18:59 - Po starom običaju "Delije" su napravile nesnosnu buku i nadjačali himnu Evrolige.

18:52 - Jaka Blažič, nekadašnji igrač Zvezde, a sada Baskonije, dočekan je ovacijama, a onda je na poklon dobio uramljen dres.

18:37 - Radonjićev poziv "Delijama"

"Pozivam navijače da pokažu reakciju i da nas bude dovoljno da budemo ispred svih u tom segmentu. Nama će to biti podstrek da damo sve od sebe. Potrebno je da celu utakmicu budu uz nas, da prate igru i daju konfor da budemo iznad svojim mogućnosti kako bismo pobedili Baskoniju", kazao je Radonjić. Kompletnu najavu utakmice trenera Zvezde možete pročitati OVDE.

18:31 - Baskonija je startovala "tesnom" pobedom na svom parketu nad Efesom 85:84, onda je pretrpela neuspeh u Kaunasu protiv Žalgirisa 73:78, pa je napravila senzaciju u Madridu savladavši Real 91:87, a zatim je izgubila u Vitoriji od Olimpijakosa 90:95.

18:23 - Crveno-beli su ove sezone poraženi kod kuće od Darušafake 70:73, zatim su slavili u Istanbulu protiv Galatasaraja 85:83, pa protiv Barselone kao domaćini 76:65, a onda su izgubili u Atini od Panatinaikosa 59:70.

18:15 - Baskonija je u Beograd došla bez najboljeg igrača, Italijana sa bogatim NBA iskustvom, Andree Barnjanija. On nije igrao ni u prethodne četiri utakmice zbog povrede lista.

18:00 - Crvena zvezda i Laboral Kuća (prethodni naziv Baskonije) sastajali su se četiri puta u Evroligi, po dva puta 2013. i 2014. I sva četiri meča dobila je Zvezda.