(VIDEO) ZVEZDA NABILA KOMPLEKS ZAGREPČANIMA: Crveno-beli trojkama izrešetali Cedevitu u Beogradu

Trebalo je da bude derbi...

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su pobedili Cedevitu u beogradskoj dvorani "Aleksandar Nikolić" u utakmici drugog kola ABA lige - 88:64 (15:7, 23:25, 28:12, 22:20).

1 / 5 Foto: ABA Liga

Crveno-beli su, posle MZT Skoplja na premijeri sezone, na istom mestu preslišali i Cedevitu.

Zvezda je večeras vodila od starta, ali je tim trenera Veljka Mršića uspevao da održi priključak tokom prve dve deonice, pa se na poluvreme otišlo vođstvom domaćina od šest poena. A onda je u trećoj četvrtini usledila rafalna paljba crveno-belih. Trojkama su izrešetali koš Cedevite, pa se taj period završio sa "plus 22".

Ekipa Dejana Radonjića ponovo igra jaku odbranu, sa kojom gosti iz Zagreba nisu znali da se izbore, pa su imali još jedno očajno šutersko veče, kao i u prvom kolu protiv Budućnosti.

Zvezda je ubacila čak 14 trojki! Čak osmorica igrača su bila precizna van linije 6,75, a najviše pogodaka imao je Simonović - četiri, iz osam pokušaja.

Upravo je Simonović bio najefikasniji na meču sa 16 poena, Dženkins je dao 15, Bjelica deset, Rebić devet... A Jović je imao neverovatnih 16 asistencija!

Musa sa 12, Džejms sa 11 i Žganjec sa deset poena bili su najefikasniji kod gostiju.

Zvezda i Cedevita su prošle sezone odigrale šest mečeva, a obe ekipe su zabeležile po tri pobede. Međutim, crveno-beli su dobili tri najvažnija duela - jedan u Evroligi i dva u polufinalu plej-ofa. Sada, kada su ovako razbili Cedevitu, već se može govoriti o kompleksu...

Zvezdu već u četvrtak očekuje meč 3. kola ABA lige, na gostovanju Zadru.

Četvrta četvrtina - 88:64!

37. minut - 81:53! Razlika raste!

35. minut - 74:51 - Gudurić, pa Rebić uzvraćaju trojkama!

32. minut - 66:49 - Prva trojka Cedevite na meču! Pogodio ju je Džejms!

Kraj treće četvrtine - 66:44:

26. minut - 62:39 - Novo najveće vođstvo Zvezde posle lakih poena Simonovića iz kontre.

25. minut - 57:36 - Dženkis povećava na "plus 21".

24. minut - 54:35 - Nastavlja se rešetanje trojkama - Dangubić, pa Simonović!

23. minut - 48:35 - Sada nameran prekršaj Žganeca. Dangubić je promašio oba bacanja, a Dženkins šut sa distance.

23. minut - 46:35 - Jović je dobio tehničku zbog prigovora, Cedevita daje samo poen.

22. minut - 46:32 - Simonović za najveću prednost.

22. minut - 44:32 - Osma trojka crveno-belih - Dženkins.

21. minut - 41:32 - Krenulo je trojkom Simonovića.

Druga četvrtina - 38:32:

20. minut - 38:32 - Hopson smanjuje pred odlazak na odmor.

20. minut - 38:30 - Zvezda se opet odlepila trojkom, ovaj put Dženkinsa.

20. minut - 35:30 - Serija Cedevite 7:0! Musa postiže koš iz kontre, zatim pogađa i dodatno slobodno bacanje. Gosti sa "minus 12" dolaze na "minus 5".

18. minut - 32:21 - Bjelica još jednom precizan van linije 6,75.

16. minut - 29:19 - I Simonović daje trojku.

15. minut - 26:17 - Bjelica ubacuje trojku i odlepljuje crveno-bele na sigurnih devet poena prednosti.

14. minut - 21:15 - Rebić posle trojke daje "koš i faul" i održava prednost na strani Zvezde.

14. minut - 18:15 - I Begić je precizan, gosti su na samo tri poena zaostatka.

13. minut - 18:13 - Musa pogađa, Cedevita prilazi.

12. minut - 18:11 - Strašno zakucavanje Džejmsa.

11. minut - 18:9 - Rebić trojkom vraća Zvezdu na "plus 9".

11. minut - 15:9 - Gosti postižu pet uzastopnih poena i smanjuju razliku.

21:25 - Na tribinama je 5.734 gledalaca.

Kraj prve četvrtine - 15:7:

10. minut - 15:7 - Gosti vezuju tri poena sa linije penala.

9. minut - 15:4 - Šut igrača Cedevite je katastrofalan, kao i na premijeri sezone protiv Budućnosti.

9. minut - 15:4 - Kuzmić je vezao četiri poena, ukupno je dao šest.

8. minut - 13:4 - Prvi poeni Kuzmića iz igre.

7. minut - 11:4 - Krušlin sa penala prekida dugi post Cedevite

6. minut - 11:2 - Zvezda igra odličnu odbranu! Gosti više od pet minuta nisu dali koš!

5. minut - 9:2 - Zvezdina serija 9:0! Mršić tražio tajm-aut.

3. minut - 5:2 - Trojka Jovića!

2. minut - 2:2 - Kuzmić je prvi strelac za Zvezdu, pogodio je oba bacanja na isteku drugog minuta igre.

1. minut - 0:2 - Mitrović daje trojku horogom, alu sudije nisu priznale koš, jer su sudije procenile da je vreme za napad isteklo.

1. minut - 0:2 - Arapović je prvi poentirao.

1. minut - Meč je počeo!

20:58 - Tribine hale "Aleksandar Nikolić" su skoro ispunjene.

20:44 - Publika se okuplja, ekipe se zagrevaju

20:40 - Radonjić: Protivnik pokazao ozbiljnost"Odigrali smo puno značajnih utakmica u prethodnim godinama, finala ABA, pa polufinale koje je donosilo Evroligu prošle sezone, pa mečeve u Evroligi. Sada nas očekuje meč na samom startu nove sezone ABA lige. Naš protivnik je pokazao i potezima u periodu između dve sezone svu ozbiljnost. Ove godine imaju prostora da svoje ambicije sprovedu u realnost. Ostao je Bilan, tu je Babić, došli su neki iskusni igrači poput Hopsona, Begića, mladi i kvalitetni poput Stoktona. Svesni smo kakav nam protivnik dolazi u goste, i to posle poraza od Budućnosti. Moramo da odigramo dobro, da budemo ceo meč na visokom nivou, kako bi stigli do pobede", rekao je trener Zvezde Dejan Radonjić u najavi večerašnje utakmice.

20:30 - Prošle sezone 3:3, ali Zvezda dobijala važnije mečeveCrvena zvezda i Cedevita sastali su se prošle sezone šest puta. Zabeležili su po tri trijumfa, a tim Dejana Radonjića pobeđivao je kada je bilo važnije.Cedevita je slavila u prva dva susreta, u Jadranskoj ligi - 74:72 i 80:79.Crveno-beli su zatim dobili prvi duel u Evroligi kod kuće 94:74 i oba u polufinalu plej-ofa ABA lige - 97:88 posle produžetaka u Beogradu i 73:65 u Zagrebu. Cedevita je bila uspešnija u drugom evroligaškom okršaju (83:62), čiji ishod nije bio važan.