(KURIR TV) NOLE TALIJA: Zvezda uz podršku Đokovića prvi put ove sezone savladala Cedevitu

Značajan korak ka Top 8 Evrolige

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su četvrti trijumf u Top 16 fazi Evrolige, pošto su u sedmom kolu pred svojim navijačima savladali ekipu Cedevite iz Zagreba rezultatom 94:74 (26:12, 17:20, 19:24, 32:18).
1 / 4 Foto: Saša Pavlić

Crveno-beli su u Pioniru imali podršku najboljeg tenisera sveta Novaka Đokovića, koji je pozdravljen ovacijama od strane Delija.

Zvezda je ovim trijumfom napravila značajan korak ka Top 8 fazi Evrolige.

Najzaslužniji za izuzetno važan trijumf crveno-belih bio je fantastični Kvinsi Miler, koji je meč završio sa 22 postignuta poena. Dvocifren učinak imali su Vasilije Micić 14 poena, Marko Gudurić 13 i Maik Cirbes 10 poena.

U poraženom timu istakli su se Džejkob Pulen sa 20 i Miro Bilan sa 17 postignutih poena.

Crveno-beli su silovito krenuli, predvodjeni Kvinsijem Milerom, koji je prvo postigao koš uz faul, a onda i "trojku". Ceo tim je igrao sjajno i stekao dvocifrenu prednost, koja je u jednom trenutku iznosila i 17 poena – 26:9. Džejkob Pulen je u samoj završnici meča postigao "trojku" za Cedevitu, tako da je Zvezda posle prve četvrtine vodila 26:12. Plejmejker crveno-belih Stefan Jović izašao je iz igre već posle četiri minuta zbog povrede i nije se vraćao u igru. Zagrebačka ekipa je od druge četvrtine zaigrala mnogo bolju odbranu i predvodjena Pulenom i Vajtom uspela je da pridje na 10 poena zaostatka, ali je Zvezda uspevala da odbije napade pomoću Vladimira Štimca, Marka Simonovića, ali i Vasilija Micića, koji je odigrao svoju možda najbolju partiju od dolaska u Zvezdu. Zvezda je na poluvreme otišla sa 10 poena prednosti, 43:32, ali je Cedevita u trećoj četvrtini potpuno usporila i umrtvila igru i strpljivom igrom i zonskom odbranom uspela da smanji razliku, tako da je u poslednju četvrtinu ušla sa šest poena zaostatka 52:46. Zvezdu je krajem treće i početkom poslednje četvrtine vodio Kvinsi Miler, ali je u poslednjoj deonici Marko Gudurić serijom "trojki" vratio osetniju prednost, posle čega mu se priključio i Branko Lazić, tako da su crveno-beli na kraju zabeležili ubedljivu pobedu.

Zvezda sada ima četiri pobede i tri poraza, a Cedevita je posle trećeg uzastopnog poraza pretposlednja sa dve pobede i pet poraza. U osmom kolu 26. februara Zvezda će igrati na svom terenu protiv Efesa, a Cedevita dan ranije na gostovanju protiv Lokomotive Kubanj.

Tok utakmice:

40. minut - Kraj utakmice! Pobeda Crvene zvezde!

40. minut - 94:74 - Fantastična akcija i spektakularno zakucavanje Dangubića!

39. minut - 90:72 - Zvezda čuva visoku prednost. Tejić se upisao u strelce.

38. minut - 86:67 - Najveća prednost Zvezde na meču! Nova trojka Marka Gudurića.

36. minut - 81:65 - Nezaustavljivi Kvinsi Miler postiže 22. poen na meču! Tajm-aut Mršića.

35. minut - 77:63 - Rafalna paljba Zvezde! I Branko Lazić pogađa trojku!

34. minut - 74:61 - Pilepić pogađa trojku, ali sjajni Marko Gudurić odmah uzvraća!

33. minut - 71:58 - Serija Zvezde u poslednjoj deonici! Micić pogađa trojku!

31. minut - 65:56 - Trojka Marka Gudurića za eksploziju u Pioniru.

31. minut - Počela je poslednja deonica.

Kraj treće četvrtine.

30. minut - 62:56 - Nekoliko jeftinih koševa primila je Zvezda u finišu četvrtine. Cedevita uspeva da smanji prednost.

29. minut - 60:48 - Zvezda vraća dvocifrenu prednost. Miler pogađa tri slobodna bacanja.

28. minut - 57:48 - Trojka Micića! U poslednjim trenucima napada plejmejker Zvezde postiže koš.

37. minut - 54:46 - Cirbes pogađa iz teške pozicije.

37. minut - 52:46 - Cedevita na -6

35. minut - 52:44 - Koš Cirbesa, ali Pilepić uzvraća na drugoj strani.

24. minut - 50:42 - Nalet Cedevite, novi poeni Vajta.

23. minut - 50:39 - Mini serija gostiju, trojka Vajta pa poeni Pulena.

22. minut - 50:34 - Koš Bilana, Kvinsi uzvraća na drugoj strani.

22. minut - 48:32 - Kinzi je pogodio za dva.

21. minut - 46:32 - Kvinsi trojkom otvara drugo poluvreme!

Na poluvremenu su u dvoranu Pionir stigli proslavljeni fudbaleri Crvene zvezde Dejan Stanković i Marko Pantelić. Pozdravljeni su gromoglasnim ovacijama Delija!

Kraj prvog poluvremena.

20. minut - 43:32 - Rebić u poslednjoj sekundi prvog poluvremena postiže koš!

20. minut - 41:32 - Voker postiže novu trojku i Cedevita posle dužeg vremena ima jednocifren zaostatak.

19. minut - 41:29 - Vajt smanjuje prednost sa linije penala.

19. minut - 41:27 - Sjajan potez Lazića.

18. minut - 39:27 - Voker postiže trojku.

18. minut - 39:24 - Sjajan potez Cirbesa, u poslednjoj sekundi napada postiže koš.

17. minut - 37:24 - Poeni Pulena, ali Cirbes uzvraća na drugoj strani.

16. minut - 35:22 - Nova trojka raspoloženog Marka Simonovića!

15. minut - 32:22 - Posle poena Pilepića, Cedevita ponovo prilazi na -10.

13. minut - 31:18 - Simonović trojkom prekida seriju hrvatskog tima.

13. minut - 28:18 - Mini serija Cedevite! Šest poena u nizu gostiju, tajm-aut Radonjića.

11. minut - 28:12 - Štimac postiže prve poene u drugoj četvrtini.

10. minut - 26:12 - Kraj prve četvrtine!

9. minut - 24:9 - Zvezda čuva prednost.

8. minut - 22:7 - Strašno zakucavanje Kvinsija Milera, njegov 8. poen.

7. minut - 20:6 - Posle poena Pulena, Štimac uzvraća na drugoj strani.

6. minut - 18:4 - Treća trojka Zvezde, Micić je bio precizan!

6. minut - 15:4 - Vajt postiže prvi koš za Cedevitu iz igre.

4. minut - 13:2 - Pet vezanih poena Dangubića! Cedevita i dalje bez koša iz igre. Hrvati traže tajm-aut.

3. minut - 8:2 - Odličan start crveno-belih, Cirbes pogađa za dva.

2. minut - 6:2 - Trojka Kvinsi Milera!

2. minut - 3:2 - Miro Bilan sa linije penala smanjuje prednost.

1. minut - 3:0 - Pogodio je uz faul Kvinsi MIler i iskoristio dodatno bacanje.

1. minut - Utakmica je počela

19:50 - Nole je stigao: Ovacije Delija za najboljeg tenisera sveta!

19:40 - Zagrevanje košarkaša Cedevite

19:30 - Radonjić: Cedevita će osetiti pravi PionirTrener Zvezde Dejan Radonjić ističe da će Cedevita ovoga puta osetiti pravu atmosferu u Pioniru i veruje da to može dodatno da motiviše njegove igrače u večerašnjem duelu."Pre svega, moramo biti svesni da su nas dva puta savladali, i to govori o neophodnoj ozbiljnosti kako bismo ih prvi put pobedili ove sezone. Pokazali su kvalitet u oba meča protiv nas. Imaju mnogo razloga da grade svoj optimizam. Verujem da možemo odgovoriti na to i doći do važnog trijumfa. Siguran sam da će osetiti malo drugačiju atmosferu nego 4. januara", poručio je Radonjić.Opširnije možete pročitati OVDE

19:20 - Nole uz ZvezduNajbolji teniser sveta Novak Đoković najavio je dolazak u Pionir na meč Zvezde. Nole, koji je deklarisani zvezdaš, poslednji put je bodrio voljeni tim 1. marta 2015. godine u derbiju protiv Partizana.

Evo kako je Nole bodrio crveno-bele protiv Uniksa u Evrokupu 2014. godine.