(KURIR TV) SENZACIJA U ŽELEZNIKU: FMP šokirao Partizan i izborio majstoricu u polufinalu plej-ofa

Dramatični drugi meč

Košarkaši FMP-a pobedili su Partizan u Železniku u drugoj utakmici polufinala plej-ofa i izjednačili na 1:1 u seriji - 79:74 (19:20, 24:16, 18:14, 18:24).

1 / 14 Foto: Saša Pavlić

Majstorica za ulazak u finale igraće se u sredu 1. jula u 21.00 u dvorani "Aleksandar Nikolić". Njen pobednik sastaće se u finalu sa Crvenom zvezdom, koja je juče završila posao sa Mega Leksom.

"Panteri" su načinili senzaciju. U većem delu meča su vodili i na kraju zasluženo savladali favorizovane goste.

FMP je u finišu prvog poluvremena stekao deset poena prednosti, crno-beli su u uvodu drugog uspeli da izjednače na 48:48. Međutim, izabranici trenera Slobodana Klipe su se ponovo "odlepili". FMP je bežao, Partizan ga jurio, stizao, uspevao čak i da povede, ali sve je to bilo kratkog daha za goste.

Domaćin je na kraju treće deonice imao maksimalnih 11 poena prednosti. I ponovo je tim Aleksandra Džikića uspeo da napravi preokret - 67:68 u 37. minutu. Međutim, i taj napad su "panteri" odbili. Odluku o pobedniku donela je trojka Dobrića 33 sekundi pre kraja za 76:72.

Upravo je Dobrić bio najefikasniji sa 21 poenom, ali je ogroman doprinos trijumfu ekipe iz Železnika dao Čović sa 16 poena i sedam asistencija. Apić je dodao 12 poena, uz šest skokova.

Kod gostiju ubedljivo najbolji je bio Džons sa 18 poena.

"Ništa me nije iznenadilo, ali moje igrače očigledno jeste. Niko neće sam da se preda, a to nekima nije jasno. Sad igramo treći meč i valjda znamo šta nam je činiti. Bilo je nekoliko indisponiranih igrača u našem timu večeras", ocenio je Džikić.

"Ne znam da li sam izazvao sudbinu, ali jedan prijatelj mi je rekao da nije trebalo da kažem da možemo da pobedimo Partizan. Ali glupo je trenirati momke koji nemaju želju da pobede Partizan. Crno-beli ostaju favoriti, ali i sada kažem da želim da opet pobedimo Partizan. Igračima sam rekao da su magistrirali", izjavio je Slobodan Klipa.

Večerašnji meč imao je žestoku uvertiru tokom dana. Medijski rat između FMP-a i Partizana počeo je kada je klub iz Železnika objavio da u dvoranu neće pustiti navijače crno-belih. Nije se dugo čekalo na odgovor iz Humske, da bi nekoliko sati pred utakmicu stigla i rekontra iz Železnika. Optužbe su pljuštale na sve strane...

Četvrta četvrtina 79:74:

40. minut - 76:72 - Tehnička greška za FMP, jer su igrači s klupe ušli u teren, misleći da je tajm-aut. Cvetković promašio oba bacanja.

40. minut - 76:72 - Trojka Dobrića 33 sekunde pre kraja!

38. minut - 69:70 - Kontra Cvetkovića i laki poeni. Rezultat je sada na klackalici.

38. minut - 69:68 - Strašno zakucavanje Lazarevića. FMP ponovo vodi.

37. minut - 67:68 - Peta lična Tejiću. Vitkovac je pogodio oba bacanja. Ovo je tek drugo vođstvo crno-belih u drugom poluvremenu, a prvo posle "minus 11".

35. minut - 65:65 - Polaganje Milutinovića u kontri za izjednačenje. Prethodno, zakucao je Veličković.

34. minut - 65:61 - Trojka Milutinovića! Klipa je odmah zatražio tajm-aut.

34. minut - 65:57 - Partizan je imao priliku da spusti "minus" na samo četiri poena, ali je Marinković promašio, pa je usledila kontra "pantera" i laki poeni Davidovca.

32. minut - 61:55 - Crno-beli su poslednju deonicu počeli sa 5:0.

Treća četvrtina - 61:50:

30. minut - 61:50 - Pogocima Davidovca sa linije penala FMP stiče najveću prednost.

29. minut - 58:50 - Još jedna trojka Čovića. Domaćin je u seriji od 11:0 i ponovo ima maksimalnih "plus 10".

27. minut - 54:48 - Dve vezane trojke domaćina - Davidovac i Čović!

27. minut - 48:48 - Tejić je napravio četvrti faul, ali je Džons promašio oba bacanja.

26. minut - 47:48 - Trojka Murića! Partizan ponovo vodi posle mnogo vremena. Podsetimo, FMP je krajem prvog poluvremena imao i deset poena prednosti.

24. minut - 47:45 - Tehnička greška za Čovića zbog prigovora. On je i posle kazne nastavio dijalog sa sudijom Vojnovićem, objašnjavajući da ga nije opsovao niti rekao išta ružno. Partizan je posle te tehničke greške prišao na "minus dva".

22. minut - 45:41 - Serijom 5:0 Partizan smanjuje zaostatak.

Druga četvrtina - 43:36:

20. minut - 43:36 - Na isti način uzvratio je Džons.

20. minut - 43:33 - Trojka Dobrića!

19. minut - 40:33 - Posle koša Šešlije domaćin odlazi na maksimalnih "plus 7".

18. minut - 38:33 - Čović je ukrao loptu, bacio "alej up" Dobriću, koji je pogodio koš, uz faul Marinkovića. Dobrić je ubacio i dodatno slobodno bacanje za najveću prednost FMP-a.

18. minut - 35:32 - Čović je vezao pet poena (2+3) za vođstvo domaćina.

15. minut - 30:30 - Partizan povede, FMP izjednači - tako se igra u ovim momentima.

12. minut - Filipu Čoviću je pukla arkada. Košarkaš FMP-a je povređen u sudaru glavama sa Vilsonom u žaru borbe.

Prva četvrtina - 19:20:

10. minut - 19:20 - Milutinović pogađa sa zvukom sirene za prednost gostiju.

10. minut - Bursać i Veličković dobijaju obostranu tehničku grešku zbog koškanja.

10. minut - 19:18 - Počev od 6:5, FMP je sve vreme u vođstvu.

7. minut - 13:12 - Marinković trojkom smanjuje prednost domaćina.

5. minut - 11:7 - U otvorenoj borbi domaćin se za sada bolje snalazi.

3. minut - 6:5 - Čović je uzvratio istom merom.

3. minut - 3:5 - Prvu trojku na meču pogodio je košarkaš Partizana Cvetković.

1. minut - Utakmica je počela.

20:50 - I u hali je mirno. Ipak, tu su pripadnici organa reda.

20:45 - Igrači se uveliko zagrevaju.

20:40 - Ispred hale je mirno. "Grobari" nisu došli, jer je FMP doneo odluku da ih ne pusti u halu.

20:35 - Podsetite se detalja sa subotnjeg meča u kome je Partizan bio ubedljiv protiv FMP-a.