(VIDEO) ŠAMPION NEMILOSRDAN I KAD JE UMORAN: Crvena zvezda pregazila Igokeu za 19. pobedu u ABA ligi

Slede nova evroligaška iskušenja

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Igokeu u Laktašima u utakmici 19. kola regionalnog takmičenja - 68:77 (15:16, 23:23, 8:19, 22:19).

Crveno-beli su tako održali maksimalan učinak u ABA ligi, dok je Igokea ostala na šestom mestu sa skorom 9-10.Zvezda je meč u Laktašima igrala 43 sata posle završetka meča sa Makabijem u Tel Avivu, a uoči nova dva evroligaška izazova sledeće nedelje, na gostovanju Baskoniji (utorak) i kod kuće protiv Panatinaikosa (četvrtak). Ipak, ni umor nije omeo igrače trenera Dejana Radonjića da i danas nastave pobedonosnu seriju.

Igokea je uspevala da održi ritam sa šampionom u prvom poluvremenu, najviše zahvaljujući bivšem Zvezdinom kapitenu Radivojeviću, koji je u tom periodu ubacio 14 poena.

Međutim, Zvezda je u nastavku dodala gas. U stvari, crveno-beli nisu dali koš u prvih četiri minuta i deset sekundi drugog poluvremena, a onda su "pregazili" rivala. Serijom 13:0 došli su do 52:42. To je bio početak kraja nade domaćina da može da načini iznenađenje.

Simonović sa 22 poena je bio najefikasniji na meču, a u ekipi Zvezde istakli su se i Bjelica sa 11 i Volters sa deset.

Kod domaćina Radivojević je dao 18 poena, a Mićović 15.

Četvrta četvrtina KRAJ - 68:77:

39. minut - 64:77 - Zvezda odrađuje posao.

34. minut - 57:67 - Simonović ponovo, ovaj put dvojku.

31. minut - 46:61 - Simonović ne posustaje - trojka.

Treća četvrtina - 46:58:

30. minut - 46:58 - Simonović daje "dva plus jedan" za novu najveću prednost.

30. minut - 46:55 - Trojka Simonovića.

29. minut - 46:52 - Posle nesportske Simonovića, Igokea daje četiri poena.

27. minut - 42:52 - Trojka Dženkinsa za nastavak serije (13:0) i prvu dvocifrenu prednost Zvezde.

27. minut - 42:49 - Ni tajm-aut nije pomogao domaćinu, serija gostiju je sada 10:0.

27. minut - 42:47 - Kuzmić pogađa. Zvezda je u seriji.

25. minut - 42:44 - Prvi poeni Jovića danas.

25. minut - 42:42 - Posle četiri minuta i deset sekundi u ovoj četvrtini Zvezda je dala koš, i to trojku - Dženkins.

22. minut - 40:39 - U uvodna dva minuta nije bilo koševa, a onda je Pašajlić pogodio dva bacanja.

Druga četvrtina - 38:39 - Radivojević je najefikasniji sa 14 poena:

20. minut - 38:39 - Pašajlić daje dvojku, a Dženkins promašuje oba bacanja pred odlazak na odmor.

19. minut - 33:37 - Dobrić vraća trojku.

18. minut - 33:34 - Trojka Radivojevića sa osam metara.

17. minut - 30:34 - Bjelica je odličan u ovim momentima...

17. minut - 30:32 - Trojka Mićovića.

17. minut - 27:32 - Bjelica prolazi po čeonoj liniji i zakucava.

16. minut - 27:30 - Razigrao se Radivojević i vezao četiri poena.

15. minut - 23:30 - Igrači Igokee gube još jednu loptu, što Volters koristi da iz kontre donese Zvezdi do sada najveću prednost.

15. minut - 23:28 - Trojka Simonovića iz kornera, njegovih devet poena.

12. minut - 21:21 - Posle prve, odmah i druga trojka domaćina - Šibalić.

12. minut - 18:21 - Prva trojka Igokee - Radivojević.

12. minut - 15:21 - Bjelice poentira iz kontre.

11. minut - 15:19 - Gde je stao u Tel Avivu, nastavio je u Laktašima - trojka Lazića.

Prva četvrtina - 15:16:

10. minut - 15:16 - Igokea se ne da, sa četiri vezana poena prilazi Zvezdi.

9. minut - 11:16 - Za tili čas gosti vraćaju "plus pet". Posle kontre zakucava Tompson.

9. minut - 11:14 - Prva trojka Zvezde - Bjelica.

9. minut - 11:11 - Mićović posle ofanzivnog skoka izjednačuje.

8. minut - 9:11 - Crveno-beli su se ispromašivali pod košem, a u sledećem napadu Milošević pogađa samo jedno bacanje.

7. minut - 6:11 - Kuzmić - raste prednost Zvezde.

6. minut - 6:9 - Simonović vraća goste na "plus tri".

5. minut - 6:5 - Preko Radivojevića domaćin ponovo dolazi u prednost.

4. minut - 4:5 - Kapiten crveno-belih Luka Mitrović već ima tri prekršaja.

4. minut - 2:5 - Domaćin je poveo, a onda je Zvezda napravila seriju 5:0.

1. minut - Meč je počeo.

19:52 - "Praznik košarke za Laktaše i Republiku Srpsku. Dolazi nam tim koji trenutno igra najlepšu košarku u Evropi. Mi smo ove nedelje imali puno problema sa povredama. Međutim, motiva ne manjka, nasuprot mene je trenutno jedan od najboljih trenera u Evropi, a svojim igračima sam rekao da igraju protiv ekipe koja trenutno igra najbolju košarku u Evropi", nahvalio je goste trener Igokee Dragan Bajić.

16:40 - "Igokea igra ove sezone dobro u regionalnom takmičenju, predvođena sa klupe trenerom (Draganom) Bajićem. Nismo imali mnogo vremena da se odmorimo od završetka utakmice u Tel Avivu. Dangubić je ostao u Beogradu na detaljnim lekarskim pregledima, kako bi se utvrdio stepen povrede", naveo je trener Zvezde Dejan Radonjić.

16:25 - Zanimljiva je istorija duela Igokee i Zvezde. U prve dve sezone kada su se sretali (2010/11 i 2012/13) Igokea je zabeležila pobede u sva četiri meča. U preostalih sedam duela, crveno-beli su bili bolji šest puta, a "igosi" su prošle sezone načinili senzaciju u Beogradu, jer su u novembru 2015. pobedili 87:81.U prvom ovosezonskom meču Zvezda je trijumfovala, ali posle mnogo muka - 68:66.

Radonjić zadovoljan pobedomTrener Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je da je zadovoljan novim bodovima i zahvalio se navijačima na velikoj podršci u Laktašima."Kao prvo zahvalnost navijačima koji su došli u velikom broju da nas podrže. Igrali smo drugi meč u roku manjem od 48 sati, ritam je bio težak, ostali smo bez Dangubića, i kod nas se ti nedostaci puno osećaju. Danas se vraćamo za Beograd, i spremamo se za put u Španiju. Pa onda ponovo povratak i sledeći mečevi. Dobro je što smo uspeli da iz meča izađemo na način u principu koji smo jedino hteli, a to je da savladamo protivnika. Igokea je bila odlična večeras i ima fenomenalan rezultat i odličan rad iza sebe. Bilo je teže pripremiti se za ovaj meč nego obično, ali šta je tu je. Biće još teže u sledećim mečevima", naveo je Radonjić.