(VIDEO) CRVENO-BELI PONOVO MELJU: Zvezda pregazila Karpoš i najavila napad na Žućkovu levicu

Igra mačke i miša u Skoplju

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su pobedili Karpoš Sokoli u Skoplju u premijernom meču 23. kola ABA lige - 61:98 (24:23, 13:26, 12:21, 12:28).

Crveno-beli su tako zabeležili 22. pobedu u regionalnom takmičenju i napravili sjajnu uvertiru pred napad napad na "Žućkovu levicu".Ovaj meč je odigran ranije (ostale utakmice 23. kola igraće se sledeće nedelje) zbog obaveza Zvezde u Evroligi, odnosno duela sa Galatasarajem u četvrtak 23. februara u Beogradu.Karpošu je ovo prvi poraz na domaćem terenu od dolaska trenera Nikolića, odnosno posle osam uzastopnih pobeda. Skopski sastav ostao je na devet trijumfa u ABA ligi, a doživeo je 14. poraz.Domaćin je bolje počeo današnji meč i trojkama došao do prednosti. U 5. minutu vodio je 18:8.Međutim, Zvezda je onda pojačala odbranu, naterala igrače Karpoša na veliki broj izgubljenih lopti i mahom lakim poenima napravila preokret. Gosti su u uvodu druge deonice prvi put poveli 25:24 i od tada ne samo da nisu ispuštali prednost već su je konstantno povećavali do maksimalnih 37 poena na kraju - 98:61!Košarkaši Zvezde su u prvom poluvremenu imali nestvarno dobar procenat šuta za dva poena - iz 24 pokušaja promašili su samo dva!Ni u nastavku im se nije "pokvario" šut iz reketa (31/38), ali zato ih trojke nisu išle skoro pola sata. Prvu su dali u 28. minutu kada je Dženkins bio precizan van linije 6,75, a onda su se raspucali i do kraja ubacili ukupno osam trojki (iz 20 pokušaja).

Crveno-beli su i Karpošu pokazali ko je ko u regionu.

Mitrović je dao 15 poena, Kuzmić 14, Simonović 13, po deset su dodali Tompson, Dženkins, Dobrić i Gudurić, koji je imao i sedam asistencija.

Labović sa 20 poena i Trajkovski sa 18 bili su najbolji kod domaćina.Posle tri vezana poraza, od Efesa, Partizana i CSKA, Zvezda se vratila na pobednički kolosek pobedama nad Cibonom u subotu i danas nad Karpošem.Crveno-beli već u četvrtak u Nišu igraju meč četvrtfinala Kupa Radivoja Koraća protiv Vršca.

Uskoro opširnije...

Četvrta četvrtina:

38. minut - 60:93 - I Dobrić precizan van linije 6,75...

37. minut - 60:90 - I Simanić daje trojku...

37. minut - 59:87 - I Simonović ubacuje trojku...

36. minut - 59:84 - Gudurić daje "dva plus jedan" za "plus 25".

35. minut - 59:81 - Četvrta trojka gostiju - Rakićević.

33. minut - 55:76 - Treća trojka Zvezde - Dobrić.

31. minut - 51:73 - Još jedna trojka Dženkinsa.

Treća četvrtina 49:70:

30. minut - 49:70 - Dženkins za "plus 21".

30. minut - 49:68 - Tompson za 19 poena razlike.

28. minut - 46:64 - Prva trojka Zvezde iz 11. pokušaja - precizan je bio Dženkins za novu najveću prednost, plus 18.

26. minut - 42:58 - Zakucavanje Kuzmića.

25. minut - 41:56 - Prednost Zvezde raste, Mitrović je siguran sa linije penala.

24. minut - 41:54 - Poenima Jovića i Kuzmića Zvezda stiže do "plus 13".

21. minut - 39:49 - Krenulo je poenima Perija.

Druga četvrtina - 37:49:

20. minut - 37:49 - Jović sa zvukom sirene! Zvezda ima šut za dva poena 22/24! Crveno-beli nisu ubacili nijednu trojku!

19. minut - 35:45 - Mitrović poentira.

19. minut - 35:43 - Trojka Perija.

18. minut - 32:43 - Ovo je sada već igra mačke i miša...

18. minut - 32:41 - Sada i Jović realizuje kontru.

17. minut - 32:39 - Trojka Zekovića, ali odmah na drugoj strani Simonović daje na "drugi obruč".

16. minut - 29:37 - Tompson je vezao četiri poena.

15. minut - 29:33 - Simonović oba puta precizan iz penala.

15. minut - 29:31 - Već 13 poena Trajkovskog. On je dao sve poena Karpoša u drugoj deonici.

14. minut - 27:31 - Simonović vraća vođstvo Zvezdi, a onda još jedan kontranapad gostiju i zakucavanje Tompsona, posle čega je trener Nikolić tražio tajm-aut.

13. minut - 27:27 - Trajkovski daje trojku. Peti pogodak domaćina van linije 6.75 iz šesto pokušaja.

13. minut - 24:27 - Još jedna kontra Zvezde i pogodak Dženkinsa. Domaćini već sada imaju čak osam izgubljenih lopti, a prosek u ABA ligi im je 12 po meču.

12. minut - 24:25 - Simonović posle kontre donosi prvo vođstvo gostima na ovom meču.

11. minut - 24:23 - Crveno-beli imaju šut za tri poena 0/5, a za dva poena 9/10!

Prva četvrtina - 24:23:

10. minut - 24:23 - Peri pogađa samo jedno slobodno bacanje.

9. minut - 23:23 - Posle nesportske lične nad Gudurićem, on je pogodio oba bacanja, a onda asistirao Tompsonu za četiri poena u ovom napadu i izjednačenje.

7. minut - 18:15 - Još jedna izgubljena lopta domaćina, Jović je izvukao kontru, a Lazić poentirao. Serija Zvezde 7:0 posle tajm-auta.

6. minut - 18:13 - Jović krade loptu i zakucava.

6. minut - 18:11 - Mitrović daje "dva plus jedan".

18:09 - Na tribinama je Pero Antić.

5. minut - 18:8 - Još jedna trojka Labovića - 4/4 domaćin ima u šutu za tri poena. Radonjić traži tajm-aut.

3. minut - 13:4 - Trojka Labovića! Čak devet poena prednosti za Karpoš!

4. minut - 10:4 - Kuzmić smanjuje vođstvo domaćina.

3. minut - 10:2 - Labović za dva...

3. minut - 8:2 - I Trajkovski pogađa trojku.

1. minut - 5:2 - Trojka Mavre preko ruke.

2. minut - 2:2 - Mitrović asistira, Kuzmić pogađa.

1. minut - 2:0 - Trajkovski je prvi strelac na meču.

17:54 - Karpoš je vezao osam pobeda na domaćem terenu!

17:50 - Crveno-beli u Skoplju ne računaju na povređene Milka Bjelicu i Nemanja Dangubića, koji su neizvesni i za Kup.

17:45 - Zvezda u prvom ovosezonskom duelu sa Karpošem nije imala problema, kao domaćin je pobedila 91:70.