(VIDEO) CRNO-BELI ZALEČILI EVROPSKE RANE: Partizan se prošetao Novim Mestom za 9. pobedu u ABA ligi

Džikićev tim ostao na 3. mestu

Košarkaši Partizana savladali su Krku u Novom Mestu u utakmici 12. kola ABA lige 82:70.

Od trojke Andrića u petom minutu utakmice za 11:9, crno-beli nisu ispuštali vođstvo do kraja meča.

U 14. minutu su vodili 35:23, tokom treće deonice imali su i "plus 13"...

Međutim, boljka koja prati Partizan tokom cele ove sezone i danas je izbila na videlo. Partizan ne ume da prelomi utakmicu. Izabranici Aleksandra Džikića su propustili nekoliko prilika tokom treće četvrtine da pobegnu rivalu na više od 15 poena prednosti, ali nisu, već su dozvolili Krki da serijom krajem te deonice i početkom poslednje priđe na samo poen zaostatka - 59:60 u 34. minutu.

Ipak, za razliku od nekih prethodnih duela, Partizan je ovaj put odbio napad protivnika, sa sedam vezanih poena se ponovo "odlepio" i do kraja meča samo uvećavao prednost.

Novica Veličković je predvodio crno-bele sa 18 poena, a bio je najbolji kada je bilo najpotrebnije. Frenk Robinson je odigrao najbolji meč od dolaska u Partizan, ubacio je 15 poena, a po 12 su dodali Stefan Birčević i Vilijam Hečer.

Rebec sa 18 i Rojc sa 14 poena istakli su se kod domaćina.

Partizanu je ovo deveta pobeda, i uz tri poraza "zacementirao" je treću poziciju na tabelu. Krka je sada na 5-6.

Crno-beli su pokazali da su preboleli Sasari, od koga su minule nedelje izgubili dobijen meč u Ligi šampiona. Sledi im duel sa nemačkim Ludvigsburgom u utorak u Beogradu.

Četvrta četvrtina - 70:82:

39. minut - 65:78 - Igra se koš za koš, što sada odgovara Partizanu.

38. minut - 61:74 - Posle polaganja u kontri Hečera, Partizan ima najveću prednost - 13 poena.

37. minut - 61:72 - Pogotkom Robinsona crno-bela serija je sada 12:2.

37. minut - 61:70 - Trojka Hečera.

36. minut - 59:67 - Partizanova serija 7:0, za koju je najzaslužniji Novica Veličković.

35. minut - 59:63 - Partizan je seriju rivala prekinuo sa tri poena Marinkovića (dva plus jedan).

34. minut - 59:60 - I Ritlop je pogodio trojku, a onda Rebec dvojku.

32. minut - 54:59 - Trojka Rojca.

Treća četvrtina - 51:57:

30. minut - 51:57 - Kao i na kraju druge, i na kraju treće deonice Partizan je primio koš sa zvukom sirene. Ovaj put Rebec je imao i dodatno slobodno bacanje, ali ga je promašio. U finišu ove deonice domaćin je prepolovio zaostatak sa 12 na šest poena.

27. minut - 45:57 - Trojka Birčevića za novih maksimalnih "plus 12".

26. minut - 45:52 - Prvi poeni Eliota, ali je na drugoj strani uzvratio Koprivica na asistenciju Hečera. Partizan čuva prednost.

24. minut - 39:48 - Četvrta trojka Andrića! Isplatio se Džikiću tajm-aut.

23. minut 39:43 - Krka je bolje počela drugo poluvreme, a posle trojke Čebulara prišla je na samo "minus četiri", pa je Džikić tražio tajm-aut.

Druga četvrtina - 34:41:

20. minut - 34:41 - Domaćin je za dve sekunde napravio akciju za Dimeca, koji je pogodio sa zvukom sirene.

20. minut - 32:41 - Rebec je pobegao Ratkovici, dao koš, ali nije realizovao dodatno slobodno bacanje.

17. minut - 30:37 - Domaćin je poentirao, a onda Hečer napravio faul u napadu i pre nego što je Luković ubacio loptu u igru. Ipak, Krka to nije materijalizovala.

16. minut - 28:37 - Tehnička greška za Eliota zbog protesta. Hečer je pogodio slobodno bacanje, u nastavku je i Birčević išao na liniju penala i pogodio jedno od dva.

16. minut - 28:35 - Krka je dala pet brzih poena.

14. minut - 23:35 - Zakucavanje Veličkovića! Njegov deseti poen. Najefikasniji je na terenu.

12. minut - 22:33 - Veličković je raspoložen, već je na osam poena. Efikasniji su samo Andrić i Robinson sa po devet.

11. minut - 20:30 - Ode Partizan na dvocifrenu razliku. Prvi šut Hečera na meču i odmah trojka, peta za crno-bele večeras.

Prva četvrtina - 20:25:

10. minut - 20:25 - Veličković je ušao u igru i za kratko vreme ubacio četiri poena.

7. minut - 16:20 - Crno-beli imaju mnogo izgubljenih lopti, ali odlično šutiraju, sada je i Robinson pogodio trojku.

6. minut - 12:14 - Andrić - 3/3 za tri poena.

5. minut - 12:11 - Andrić na jednoj strani i Rojc na drugoj pogodili su trojke.

4. minut - 7:8 - Crno-beli imaju problema sa prenošenjem lopte, već drugi put nisu uspeli da je prenesu.

3. minut - Partizan ima podršku s tribina, "Grobari" skandiraju: "Hoćemo pobedu"...

2. minut - 3:5 - Prva trojka na utakmici - Andrić.

1. minut - 3:2 - Krenulo je poenima Robinsona, a uzvratio je Čebular sa tri poena - koš i faul.

1. minut - Meč je počeo.

Džikić ponovo u Novom Mestu

Trener Partizana Aleksandar Džikić svojevremeno je sedeo na klupi Krke.

18:50 - U poslednje dve sezone, odnosno u prethodna četiri duela Krke i Partizana, svaki put su pobeđivali gosti!

18:40 - Crno-beli su u minula dva kola ABA lige zabeležili pobede i oporavili se od tri uzastopna neuspeha, dok je Krka vezala dva poraza. Međutim, u međuvremenu, Partizan je u FIBA Ligi šampiona u seriji od tri poraza. Prošle nedelje izgubio je dobijen meč u hali "Aleksandar Nikolić" od Sasarija posle produžetka.