(VIDEO) PARTIZAN NE MOŽE BEZ DRAME: Desetkovani crno-beli bez trenera Džikića slavili u Poljskoj

Novi trijumf kluba iz Humske u Ligi šampiona

Košarkaši Partizana pobedili su u Poljskoj ekipu Zjelone Gore posle produžetka 81:80 (18:20, 12:15, 18:19, 20:14, 13:12) u meču 10. kola grupe E FIBA Lige šampiona.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Stefan Birčević sa 19 poena i 11 skokova, dok je Adin Vrabac ubacio 16, a Branislav Ratkovica 15. U poraženoj ekipi najbolji je bio Lukaš Košarek sa 17 poena, dok je Vladimir Dragićević dodao 14.

Uspeh crno-belih u Poljskoj dobija na značaju kada se zna da ekipu nije vodio prvi trener Partizana Aleksandar Džikić, koji je zbog bolesti ostao u Beogradu. Ekipu je vodio Nenad Čanak. Partizan je u Poljskoj igrao bez četvorice standarnih igrača Đorđa Majstorovića, Novice Veličkovića, Frenka Robinsona i Mihajla Andrića.Domaći košarkaši su bolje počeli meč, ali je Partizan uspeo da se vrati u igru, pa je prva četvrtina završena rezultatom, 20:18 za Poljake. Zjelona Gora je povela 27:18 početkom druge četvrtine, ali je Partizan prišao na 28:25. Međutim, domaći igrači su prvo poluvremene dobili 35:30.Partizan je sredinom treće četvrtine stigao do izjednačenja, 40:40. Ipak, usledila je serija Košareka od 9:0 za vođstvo Poljaka od 49:40. Poljski tim je u poslednju četvrtinu ušao sa vođstvom od 54:48. Partizan nije dozvolio domaćem timu da se odlepi, a onda je prava drama viđena u finišu meča. Domaći su poveli 68:66, a Ratkovica je nekoliko sekundi pre kraja promašio trojku za pobedu. Lopta je otišla u aut i pripala je Partizanu, a Birčević je pogodio za izjednačenje, 68:68. Domaći su imali nešto manje od dve sekunde za pobedu, ali su bili neprecizni.U dodatnih 5 minuta ekipe su se smenjivale u vođstvu, a u finišu je usledila nova drama. Poljaci su vodili 80:79, Hečer je promašio šut za pobedu Partizana, ali su crno-beli posle novog napada pogocima Vrapca stigli do pobede.TOK UTAKMICE45. minut - Kraj! Partizan je pobedio 81:80Vrabac je dve sekunde pre kraja pogodio za 81:80. Domaći igrači su imali poslednji napad, ali ga nisu iskoristili44. minut - Partizan gubi, 79:77 za PoljakePartizan je vodio 77:76, a Kelati je trojkom 37 pre kraja produžetka doneo novo vođstvo svom timu43. minut - Domaći vode 74:73Igra se poen za poen. Domaći ponovo vode. Oba tima nisu iskoristila po nekoliko napada41. minut - Hečer nije postigao nijedan poen u drugom poluvremenuDomaći nisu iskoristili prvi napad, a potom Hečer nije pogodio trojku. Amerikanac nije postigao nijedan poen u drugom poluvremenu. Košarek pogađa sa linije slobodnih bacanja, a za Partizana pogađa Koprivica

I produžetak

40. minut - Ratkovica promašio trojku za pobedu, Birčević doneo izjednačenjeRatkovica je 4 sekunde pre kraja promašio trojku za pobedu, ali je lopta pripala igračima Partizana. Birčević je na dve sekunde pre kraja uspeo da donese izjednačenje.

39. minut - Izjednačenje u Poljskoj, 66:66 38. minut - Partizan na minus dva na dva minuta pre kraja, 66:64 37. minut - Zavojski trojkom donosi domaćem timu plus 5, 64:59 36. minut - Partizan propustio priliku da povede 35. minut - Partizan ponovo u igri, 58:57 za domaće 34. minut - Zielona Gora vraća visoku prednost 32. minut - Vrabac trojkom vraća Partizan u život IV četvrtina 30. minut - Partizan sa minus šest ulazi u poslednju četvrtinu
28. minut - Partizan smanjio vođstvo Poljaka 26. minut - Serija Košareka od 9:0 24. minut - Partizan stigao do izjednačenja, 40:40 21. minut - Raste prednost domaćeg tima

III četvrtina20. minut - Partizan gubi 30:35 na poluvremenuHečer i Birčević su doneli Partizanu izjednačenje 30:30, ali je domaći tim u samom finišu prvog poluvremena stigao do plus pet, 35:30.18. minut - Crno-beli na minus dvaPartizan je trojkom Hečera stigao na minus dva, 30:28. Trener domaćeg tima morao je da zatraži tajm-aut16. minut - Partizan smanjio prednost domaćeg timaPartizan je serijom 7:1 smanjio prednost domaćeg tima na 28.2514. minut - Zjelona Gora na plus 9Domaći košarkaši su kaznili greške igrača Partizana i došli do plus 9, 27:1811. minut - Raste prednost PoljakaLoš početak Partizana u drugoj četvrtini. I četvrtina

10. minut - Partizan posle prvih 10 minuta gubi 20:18Domaći košarkaši posle prvih 10 minuta vode 20:188. minut - Birčević drži Partizan u igriPartizan je na dva minuta pre kraja prvog poluvremena na minus tri. U dosadašnjem delu utakmice najbolji u ekipi Partizana je Stefan Birčević5. minut - Poljaci na plus 4, 14:10Igrači domaćeg tima vode 14:10. Poljski tim vodi od samog početka utakmice3. minut - Partizan stiže do izjednačenja

2. minut - Domaći vode 6:21. minut - Utakmica je počela

Robinson je poželeo sreću igračima Partizana

POGLEDAJTE BONUS VIDEO: DA LI BISTE IŠLI U ZAGREB AKO KRENE BALKANSKA LIGA? Iznenadiće vas odgovori građana Srbije!